Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg anyukámmal...

Hogy értessem meg anyukámmal hogy még nem rendelkezek saját fizetéssel ezért nem tudok mindent magamnak megvenni? 17/L

Figyelt kérdés

Mostanában diákmunkázom, mert jól be tudom osztani az időmet, van hogy mindennap suli után. Szeretek utazni a barátommal, és arra is gyüjtök pénzt, illetve ruhákra, meg pszichológiai dolgokra, mivel sok problémám van és anya ezeket nem tudja állni. De már lassan ott tartunk hogy a kaját is fizessem magamnak. Konkrétan nem mondja ki hogy fizesd magadnak, de ha megkérem hogy vesz e szalámit , vagy valami péksütit tízórainak sosem vesz, mert hogy van pénzem nekem is...

Két éve megigérte hogy elmehetek egy tréningre ami a feszültségemet oldaná, mondtam is hogy fizessúk felesbe ha sok , 20 ezer ft összesen. Mindig azt mondja hogy jó majd majd, de aztán mindig elhalogatja. Másik dolog meg hogy szemüveges vagyok. Romlott a dioptriam, es ki kellene cserelni mert mar nagyon homalyosan latok de abbol sem lesz semmi hacsak nem en cserelem ki a sajat penzembol. Volt egy ido hogy el volt adosodva, de mostmar nem, es 400 ezret keres, ugy hogy a batyam is felig meddig magat tartja el. Igazabol faj hogy nem szamithatok ra ilyenekben. Mert mondta hogy belead, meg fizet ezt azt de mindig csak elhalogatja es tudom hogy nem lesz belole semmi. Es nem olyan jo dolog 6 tol 4 ig suliba lenni aztan dolgozni10 ig majdnem mindennap. De mintha azt hinne hogy akkor en milyen sokat keresek es akkor mindent oldjak meg magamnak. Sokkal nehezebb ez mellett tanulnom is. Leginkabb azert akarok diakmunkazni hogy a problemaim elmuljon (szorongas, depresszio) hogy tudjak sportolni, illetve nyelvvizsga, majd jogsi. Es neha azert szorakozni ami nekem nem a drog, cigi, alkohol, hanem hogy elmegyek szomszedos orszagokba par napra a baratommal akivel mar tobb eve egyutt vagyok. Mar beszeltem neki errol , es a noverem is, mert latta egy idoben hogy nagyon leterhelem magam, es szolt anyanak de nem nagyon valtozott semmi. Nem azt varom el hogy mindent tegyen a seggem ala, de legalabb kajaba vagy nehany dologba ami fontos beszallhatna. Mert van hogy keresek 60-70 et, ebbol ha mindent en fizetek pl kaja, szemuveg megjavitas, ha elszakad vmi ruham akkor ruha , nem tudok elore haladni a dolgaimmal. Mit tehetnék?



2017. dec. 26. 19:41
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Igazából ezer példát feltudnék még sorolni, volt hogy elromlott a telefonom, és csak egy gagyi 3 ezer ftos telefon kellett volna amin eltudnak érni, plusz a legalacsonyabb feltöltős kártya, azt is vegyem meg magamnak mint mindig mindent mert neki nem telik rá...hát nekem aztán végképp nem.
2017. dec. 26. 19:49
 2/17 anonim ***** válasza:
80%

Ezt mindenképp vele kell megbeszélni. Mondd el neki konkrétan mennyit keresel, mennyi marad belőle (amit félreraksz) és ezt mire szeretnéd, majd költeni, ha látja, hogy értelmes dologra akkor csak nem "veszi el".


Mondd meg neki, hogy a szemüvegbe mennyit tudsz fizetni és kérdezd meg állja-e a többit.


Kajában mindent magadnak kell venni amit eszel vagy csak egy-egy dolgot? Néha egy-egy szalámi/péksütemény stb. Neked is beleférne.


Ha nem működik a megbeszélés akkor szerintem hazudj arról mennyit kapsz, mennyi maradt belőle stb. Sajnálom, hogy ezt kell tanácsolnom.


Felesleges azért dolgoznom, hogy olyanokat fizess magadnak amiket, ha nem dolgoznál alapból megkapnál.


Először mindenképp beszélj vele!

2017. dec. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
12%

Nem ez a kérdés lényege, de úgy tudom, hogy 2018 után minden 20 év alatti egyetemistának a jogsiját az állam fizeti.


Bocsi, csak gondoltam leírom... :D

2017. dec. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%
Ennyibol mehetnél munkás szállora is. Dobbenet. Milyen anYák vannak. En meg meddo vagyok. :( De még nem is láttam egybe 400 .at Rokonok nincsenek? Tesoidat is igy nevelte?Gondolom a fejpénzért vagytok.. Készujl fel ha betoltod a 18 _at mehetsz is..
2017. dec. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
21%
Tehát adva van egy anya, aki egyedül nevelte a két gyerekét, aki ez miatt (valószínűleg nincs segítsége) sokszor volt eladósodva és most, hogy végre ő is élhetne és végre magára is jutna, mert végre a nagyobbik is majdnem önellátó, és a kisebbiknek is van saját keresete, most jól le van szólva, még olyan által is, aki a saját meddőségének a baját erre az idegen nőre hárítja. Döbbenet milyen paraszt emberek vannak.
2017. dec. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Azt ezert nem mondanam h nincs segitsege. 3 eve elunk kulon apatol es majdnem 100 ezres gyerektartast fizet. :) es nem, nem ezzel van a baj hogy jol erzi magat. Hanem hogy nincs fix keresetem es ezt nem hajlando megerteni. Batyammal beszeltem es vele is ugyanezt csinalta mindig.
2017. dec. 26. 22:08
 7/17 A kérdező kommentje:
Attól hogy ingyenes lesz a jogsi, még nem leszek kisegítve mert még mindig mindent magamnak kell megvennem. Egyébként tavaly is ezt mondták mégsem lett belőle semmi...
2017. dec. 26. 22:10
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

Én úgy tudom "csak" az első vizsgákat fizeti az állam, a tanfolyamot nem. Nem néztem utána és nem is érint, de ezt hallottam.



Hogy várjuk el egy gyerektől, hogy magát tartsa el? Tanul, iskolába jár, ahogy olvasom a kérdező az extra, luxus és plusz dolgokat magának veszi (ruha, cipő stb.), egy anyától elvárhatjuk, hogy annyiban is segítse a gyermekét, hogy ételt ad neki és kielégíti az alapvető szükségleteit (nekem a szemüveg is az). Ha már most mindent ő fizetne a nem fix keresetéből, akkor néhány ev múlva miből lesz megtakaritasa, hogy elkoltozzon?

Nem minden hónapban 70000et keres a kérdező.... Amikor kevesebbet es nem lesz penze mindenre, kajara se akkor meg ehezzen?


17 eves az mindenhogyan gyerek, en büszke lennek a gyerekemre, ha ennyi idősen dolgozna a plusz kiadásai miatt...

2017. dec. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%

Akkor a 100 ezres gyerektartást költhetné esetleg rád/rátok is, elvégre arra van. Ez nem normális, egy gyereknek eleve nem kéne ennyit dolgoznia iskola mellett (mondjuk egy felnőttnek sem, de ez már saját vélemény), az meg főleg, hogy mindent veled akar megvetetni. Nem tudom milyen órabéren vagy, de a diákmunkák amúgyis rettenetesen szarul fizetnek, a nagy rész gyakorlailag csak egy kis zsebpénz kategória.


Szerintem számolj, írd le, hogy mikre gyűjtesz/költesz, és beszéld meg anyukáddal a helyzetet. Ha amúgy megengedhetnétek magatoknak, akkor nem tudom, hogy miért kell szívózni egy 10000 forintos képzésen (ami ráadásul a javadat szolgálná) meg élelmiszeren.

2017. dec. 27. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Beszéljétek meg hogy akkor te kapd meg a gyerektartást.
2017. dec. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!