Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám masszív alkoholizmusban...

Anyám masszív alkoholizmusban szenved mi tévő lehetek?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban is gyakran szórakozott azzal még nem is volt probléma egy péntek vagy egy szombat elengedem magam este természetes dolog. Aztán ok-okozat szépen lassan elkezdett egyedül is italozni hétvégente 1-1 pohár majd 1-1 üveg és így tovább...Az utóbbi 2 év nagyon húzós volt mert mindíg agresszíó tört ki belőle, de csak rám és a húgomra(még akkoriban apámra) rajtunk kívül mindneki Szent volt. 16-17 évesen karácsonykor olyan szinten berúgott és agresszív lett,hogy elhordott mindennek széttépte rajtam a pólót, de próbáltam minél nyugotabb maradni és megtartani a saját békémet ami nemmelesleg nagyon nehéz volt próbáltam nyugtatni normális hangnemben, de semmi. Mikor már a húgomat kezdte ócsárolni megelégeltem és elpattant a húr. Leordítottam, hogy mégis hogy lehet így viselkedni. Aztán folytatta a mondandóját, hogy senkik vagyunk miért szült meg minket a világ legutolsó mocskos emberei lettünk számára. Leléptem karácsony este és barátoknál töltöttem pár napot. Mikor haza jöttem nem változott semmi és még nagyobb "köcsög" lettem, hogy a saját fészkembe szartam és én kitáltam. Majd elkezdtek hívogatni a barátnői, hogy hogy lehetek ilyen gyerek. Kérdezem én miért is??? Hogy tudtam megverni édesanyámat...Na ez nekem betett rendesen. Azóta semmi változás egyre hanyagabb iszonyatosan lefogyott és nem tellik el úgy nap, hogy ne inná magát a sárga földig. Meg esik, hogy még anyanap/szabadságra megy csak hogy lehessen még egy görbe napja. (Nem mellesleg egy tanító nőről beszélünk.) Elhiszem, hogy anyagi gondokkal küzd és "nem számíthat senkire" , de hogy már mára 18 évesen nagyon unalmas minden nap így lefeküdni. Gyerekkorom szinte nem volt apám is ugyan ezt csinálta, de ő ezzel kivonta magát az életből.(Nem halt még meg) Rengeteget gondolok arra, hogy elköltözzek, de azt nagy önzőségnek tartanám és nem oldanám meg vele csak az én problémámat. Gyökeresen szeretnék változtatni. Tudom, hogy egy alkoholista sosem fog meggyógyulni, de ha már tartós passzivitást tudnék produkálni azzal már beljebb lennénk. Csak egy normális családot akartam olyan nagy kérés ez? Gyerek ként nem igen tudtam mit tenni, de mostmár tettre kész vagyok mindenre csak, hogy ezt a maradék kis családot meg tudjam menteni.

2018. jan. 15. 22:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Sajnos ha anyukád nem akar, nem hajlandó változni, akkor nem sok mindent tudsz tenni, csak azon lehet segíteni, aki hagyja magát :( Gondolom nemigen tudsz még elköltözni, pedig lehet, hogy az lenne a legjobb megoldás, legalább saját magadat megmenthetnéd. Tesód hány éves? Nagyszülők, vagy valami rokonotok van, akire számíthattok?
2018. jan. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem nincs senki. Lassan végzek középsuliban tervezünk haverokkal összeköltözni, de akkor sem tartom ezt a legjobb megoldásnak:/ Családsegítőhöz elmenni talán ez jutott eszembe.
2018. jan. 15. 22:44
 3/21 A kérdező kommentje:
Minden nap monjda, hogy jaj holnaptól nem iszok persze ez sosem lesz így. És azért iszik mert mi ezt csináljuk vele ezt hozzuk ki belőle stb. Józanul egy imádni való nő de ilyenkor tényleg mintha az ördög lenne. És lassan a munkája is rá fog menni...
2018. jan. 15. 22:45
 4/21 A kérdező kommentje:
16 éves lesz majd a hugom.
2018. jan. 15. 22:46
 5/21 anonim ***** válasza:
Próbáld meg éreztetni vele, hogy mennyire szereted, és hogy segiteni akarsz neki. Akkor beszélj vele, amikor józan. Egy alkoholistának szüksége van a szeretetre, hogy meg tudjon változni, erőszakkal, megvetéssel nem megy.
2018. jan. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Legalább 100x megpróbáltam már úgy is, hogy hugommal ültünk le vele meghatódott megígérte, de másnapra mintha meg sem történt volna a beszélgetés. :/
2018. jan. 15. 22:59
 7/21 anonim ***** válasza:
Beszéljetek vele újból. Kezdjétek el figyelni. Hol iszik? Ha otthon, akkor szüntessétek meg az alkoholkészletet. Az is előfordulhat, hogy dugdossa a piát. Vizsgáljátok át a lakást. Tanitónő, és az iskolába is piásan megy? Vagy csak este iszik?
2018. jan. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Próbáltam már megszűntetni, de az lett a vége, hogy el zavart otthonról mert nekem semmi közöm hozzá, mit csinál egy senki vagyok menjek el dolgozni tartsam el magam majd akkor azt csinálok amit akarok, de neki ne mondjam meg mit csinál mert 47 éves én meg egy taknyos szaros 18 éves. Itthon iszik vagy egyedül vagy a leprás alkholista bandájával nagy mulatást csapnak itt.
2018. jan. 15. 23:09
 9/21 anonim ***** válasza:
41%

És azért iszik mert mi ezt csináljuk vele ezt hozzuk ki belőle stb. Aha.

Az alkoholista mindig hárit. És mindenkit mindent tonkretesz? Iszik mert szar a kevdve, iszik mert bánat érte, iszik mert ott vagytok,iszik mert nem vagytok ott

sorolhatnánk,mindig lesz ok a piára. Iszik mert inni AKAR. Ennyi. ha o nem akar változni fejre is állhatsz Apám alkohlista volt. Ő is megfodta ezerszer a kovetkezo sárgafoldig ivásig,meg verésig. Én nem orulnék ha a gyerekemet iszákos tanitaná,remélem ott jozan. :( És hiába akarod megmenteni ha ok már lemondtak erről a családrol. :( Sajnálom,de koltozz mielőbb és vissza se nézz.

2018. jan. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Tanítani normálisan megy be és nagyon szeretik. Panaszkodik is utána itthon, hogy rajtunk kívül mindenki szereti és gondoskodik vele mi meg csak kihasználjuk stb. tényleg akármire gondolhatsz mert minden volt már. Apám ő annyira túl vitte, hogy elvesztette a munkáját otthonba kerül ott öngyilkos akart lenni, de nem jött össze csak lebénult és most a kórházakat járja. Ja és az előrehaladott demenciája miatt még normálisan beszélni nem is lehet vele.
2018. jan. 15. 23:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!