Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyu alkoholizmusban szenved!...

Anyu alkoholizmusban szenved! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Zűrös családi háttér, válás stb stb.

Anyu elvált aputól, mert apu mái napig alkoholista. Kapcsolatot se tartjuk vele rég. Az életünk TUDTOMMAL rendben van, anyu megtalálta az 'igazit', jól meg vannak stb. Van egy öcsém, ő most ballag álltalánosból, én nemsoká érettségizek. Jól tanulunk, minden oké.

Anyu nem dolgozik. Nem is akar!

Nemrég 'gyógyult' meg, mert leállt a mája az alkohol miatt. Szedte a gyógyszert egy darabig és úgy tűnt, hogy rendbe jön. Pár hónapja már gyanítottam, hogy újra iszik, hiszen megint elhagyta magát és találtam eldugott üvegeket itt-ott, de mindig frappáns választ adott arra, ha kérdőre vontam. Ma lebukott!

Nem tudom mit csináljak vele, de az orvos megmondta, hogy nem sokon múlott, hogy ne gyógyuljon meg és így se biztos a teljes felépülés, hiszen 1hónap múlva menne kontrollra vissza.

Most mit csináljak vele? Meg mondta, hogy nem tudja letenni!



2014. febr. 20. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Szóval anyukád és apukád is alkoholista? Hát nem irigyellek, jó kis szüleid vannak :( Anyukád párja hogy áll ehhez a dologhoz? Vele kellene összefognod, hátha ketten rá tudjátok beszélni anyukádat, hogy hagyja abba ezt az önpusztító életmódot. Meg kell értetni vele, hogy hosszútávon ez nem jó így, a végén még megöli magát a piálással.
2014. febr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ha ő nem akar semmit tenni érte, te se tudsz...
2014. febr. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
1.-ében van valami! ;)
2014. febr. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Anyu párja hordja haza a piát! Ő nem hisz abban, hogy anyu betegsége is a pia miatt volt. Butának tartja az orvosokat és ezt elhitette anyuval is.

Ő hajnalban kel, megy dolgozni és este jön haza. Bizonyára észreveszi anyun a dolgokat, de inkább nem vesz róluk tudomást és nincs is rá energiája a munka mellett.

Örül ha együtt lehetnek és ennyi, nem nagyon foglalkozik a problémákkal, csak amivel muszály. De persze ilyenekkel nem traptálhatjuk mi se és anya se.

2014. febr. 20. 21:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak édesanyád maga léphet. Orvos-elvonó és így tovább. Az ő elhatározása nélkül nincs más mód megváltoztatni a helyzetet.Persze, ha képes lépni, nektek kell támogatni őt , hogy valóban sikerüljön neki leszokni.
2014. febr. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem így kellene hozzáállni a dologhoz nektek sem, neki pláne nem. Oké hogy dolgozik, de az alkoholizmus egy komoly betegség, nem dughatja homokba a fejét. Végülis ő is a család tagja, nem? Meg kéne értetni vele, hogy anyukádnak segítségre van szüksége. Ha igazán szereti, akkor nincs olyan, hogy nem foglalkozik vele.

Nagyszülők, keresztszülők, nagynéni-nagybácsi, esetleg egy közeli barát?? Nincs senki más, aki segíthetne?

2014. febr. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Anyu anyukájának és anyu testvérének szóltam! Ők segítenek, nagylelkűek, mindig is mellettünk álltak. Persze ezt anyu úgy veszi, hogy kioktatják és csak a rosszat akarják!
2014. febr. 20. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!