Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy fiút csak nők nevelnek,...

Ha egy fiút csak nők nevelnek, lehet-e belőle egy kiegyensúlyozott, önellátó férfi?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy az apa valamilyen oknál fogva már a születéstől kezdve egyáltalán nem vesz részt a gyerek szocializációjában, nevelésében, csak az anya és a nagymama (esetleg egy nagynéni foglalkozik) vele. Férfiakkal és más fiúkkal csak az iskolában a tanárai és az osztálytársai személyében érintkezik. Ilyen esetben képes-e az említett fiú nemcsak biológiai, hanem lelki-érzelmi és társadalmi értelemben is férfivá válni?

2018. jan. 20. 18:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Persze. Fejeljük meg az általad leírtakat még 2 lánytestvérrel és ez se akadályozott semmit az öcsémnél (mondjuk nem is értem, miért kellene). Férj, családapa, gyerekei imádják, jó munkája van.
2018. jan. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Lehet normálisabb tiszteletudóbb lesz igy mint némelyik nőgyülölő heteró férfi melett..
2018. jan. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
29%
Meg az is lehet, hogy egy feminista manginát nevelnek belőle :D bármi lehet.
2018. jan. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%

Egy fiú aszerint fog viszonyulni a férfiakhoz és így saját magához, ahogy a neveléséért felelős nők viszonyulnak a férfiakhoz. Ez akkor is igaz, ha van férfi a családban és akkor is, ha nincs.

Ha a nőktől azt látja a gyerek, hogy a férfi egy megvetendő, gyenge valaki, akkor az éntudata is eszerint alakul majd.

Ennek a rosszabb változata az, amikor az apa jelen van, de gyenge és bántalmazottként vesz részt a család életében. A bántalmazott fia ilyenkor védtelennek érzi magát, mert tudja hogy az apja is fiú mint ő, mégsem tud védekezni nagy felnőttként az agresszorral szemben. Így alakul ki már gyerekkorban a félelem és a gyűlölet.

Ha a nő viszont nem szidja a férfiakat és igyekszik férfi példaképeket is a fia életébe bevonni, akkor teljesen egészségesen fog fejlődni.

Normális szülőnek nagyobb eséllyel lesz normális gyereke, míg keserű szülő gyereke előbb fog félelemben és haragban nevelkedni.

2018. jan. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

Persze.

Szerintem ez nem a nemektől függ, hanem attól, hogy akik felnevelik milyen emberek és milyen példát mutatnak.

Lehet valaki a klasszikus családban, anya-apa gyerekek. Ha az apa alkesz és veri az anyát, anya meg lábtörlő módban van, nem áll ki magáért és a gyerekekért stb..Akkor azok a gyerekek nem igazán fognak jó példát látni és nem lesz jó gyerekkoruk.

Míg egy meleg pár,vagy egy anya-nagymama felnevelheti tisztességesen,úgy ,hogy ne szenvedjen hiányt.

Persze jó dolog,ha van normális apja a gyereknek, de gondolom lenne így is férfi a családban, akivel tudna beszélni, focizni,szerelgetni vagy amire vágyna.

2018. jan. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

Én valószínűleg sokkal kiegyensúlyozottabb, férfiasabb férfi lennék, ha csak az anyám nevelt volna. Ő mindig arra nevelt, hogy lehetek valaki, nem vagyok ronda, nem vagyok kevesebb mint bárki más, önbizalmat kaptam volna.


Ehelyett volt egy alkoholista apám, aki szemében én soha nem voltam ember, csak egy "munkaerő" aki azért van hogy őt kiszolgálja. Naponta kaptam megjegyzéseket a külsőmre, belsőmre, naponta kaptam meg, hogy senki vagyok, semmi nem lesz belőlem.


És sajnos ez a belém nevelt mentalitás meghatározza jelenleg is az egész életemet, hiába halt meg apám, a "szelleme" azóta is kísért.

2018. jan. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
34%
Ismerek olyan srácot akit a leszbikus szülei nevelnek. Majd meglátjuk, mi lesz 10 év múlva.
2018. jan. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
51%

Mielött elterjedt lett, hoyg a nök is teljesn munkaidöben dogloznak, MINDEN férfit az anyja nevelt, az apát max. vacsoránál látta meg vasárnap, - de nem szólhatott hozzá, mert azt nem illik, "beszélgetni" meg akkor lehetett, ha az apa megengedte és/vagy a fiú már felnött ember lett.


Ennek "ellenére", akkoriban sokkal több önállí, kiegyensúlyozott ember volt a férfiak közt, mint ma.

2018. jan. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ha esetleg valaki provokációnak vette a kérdést és úgy érzi, megsértettem vele az identitását, világnézetét, attól elnézést kérek, nem az volt a célom, hogy vitát kezdeményezzek, csak kíváncsi voltam mások véleményére a témában. Köszi az eddigi válaszokat, ha van még megjegyzésetek, megosztani valótok, szívesen elolvasom.
2018. jan. 20. 18:52
 10/16 anonim ***** válasza:
81%
#6-os, nagyon sajnálom, hogy így kellett felnőnöd, egy alkoholista szülő tényleg mindent tönkre tud tenni maga körül. Kívánok Neked sok erőt és kitartást, hogy túl tudj lépni a gyerekkorod emlékein. Ne add fel, nem szükségszerű, hogy ez végigkísérje az életedet.
2018. jan. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!