Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akinél hasonlóan leszarom...

Akinél hasonlóan leszarom típusúak a (férfi) családtagok, azok hogyan vészelik át a karácsonyt?

Figyelt kérdés
Sajnos nálunk mindig ez van. Anyám és én cipekedünk boltról boltra, főzünk, mosogatunk, közben a két bátyám csak heverészik és várja az ételt, amit általában meg sem köszönnek. Anyum szerintem eléggé tehet erről, mert elkényeztette őket, aztán már késő volt, amikor próbálta őket befogni. Egyik bátyám nála is lakik, munkanélküli, erről inkább nem is írok, a ház körüli munkát sem hajlandó elvégezni. Sokszor veszekedtem velük emiatt, nem érdekli őket. Másik bátyám meg vitt a családjának is ételt, anyum hajnalban kelt, hogy megfőzzön, annyit nem mondtak neki bikkmakk. Nem szoktam takarítani utánuk már, de ha most sem tenném, anyum karácsonya csak erről szólna, hogy főz-mosogat-pakol. Aztán kedden meg munka ismét. Érdekes a dolog, mert barátom is apa nélkül nőtt fel és ő mindig segít otthon az édesanyjának, és nem büdös neki a házimunka, a bátyja is szorgos ember. Őt nem kényeztették el. Van valaki hasonló helyzetben, hogyan oldja meg? Gondolom nem is kell kifejtenem, hogy a bátyáimmal alig van kapcsolatom, anyát is csak étel meg pénz miatt keresik.
2017. dec. 23. 20:47
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Tehát nem mártírkodni akartam, hiszen tudom, ha anyum a sarkára állna és bele....na, akkor nem lenne ez, de mégis sajnálom, mert nagyon jó lelkű.
2017. dec. 23. 20:48
 2/26 anonim válasza:
92%
Vedd rá anyudat, hogy adjon ultimátumot az otthon élő bátyádnak: van valamennyi ideje munkát találni és utána költözzön el. Ismerősöméknél volt hasonló helyzet, ott a srác ráadásul még haza vitte a feleségét és az újszülött gyerekét is. Némi élősködés után ki lett adva az útjuk és végül is működött.
2017. dec. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
94%
Beszélnék vele, és megmondanám neki, hogy nekünk kettőnknek (anyának és lányának) tartjuk meg a karácsonyt. Sütünk-főzünk magunkra, veszünk egymásnak ajándékot, állítunk egy kicsi fenyőt, tervezünk valami programot, a többiek meg b...sszák meg magukat. Rettenetesen csúnya dolog, tudom, de én egész évben próbálnám finoman adagolni ezt anyámba.
2017. dec. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Itt nincsen még gyerek, még csak barátnője van, az otthon lakó testvéremnek. Köszönöm a biztatásokat! Érdekes, hogy barátomat nem kedvelik a testvéreim, mondjuk ő többet is segít az édesanyánknak.
2017. dec. 23. 21:12
 5/26 anonim ***** válasza:
91%
Annyira ellentétek, hogy soha nem fogják egymást kedvelni. Most már amibe ételekbe belekezdtetek, csináljátok meg, aztán hármasban lehet karácsonyi filmeket nézni, társasozni, közben szopogatni valami finom alkoholos italt :) Vagy alkoholmentest :D Igyekezzetek ti ketten kikapcsolni anyudat, megérdemli!
2017. dec. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 sanyinak ***** válasza:
100%
Örülj neki, hogy olyan pasit találtál, aki a bátyáid ellentéte és nem kell majd követned az otthonról hozott "családi szereposztást". Gondolom apádon múlik, hogy ez vált megszokottá a családban, az ő lustaságát tanulták el a fiúk.
2017. dec. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
89%
Anyukád szeret mártírkodni. Van ilyen. Ne vedd el tőle ezt az örömöt, mert rosszul fogja érezni magát.
2017. dec. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
17%

Nalatok karacsony az eves unnepe ?

Erdekes ...

Ti magatok tartjatok fonn ezt a hulyeseget

2017. dec. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
87%
Üljenek a saját mocskukban, én a tiszta szobámban, mert az én karácsonyvárásom sem fog abból állni, hogy pakolok egy trehány disznó banda után. Aki nem képes rendet tartani maga körül, rám ne számítson. Az én családom férfitagjai is pont ekkora herék, mindig csak elvárnak. Na, tőlem ne, elég volt.
2017. dec. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon egyszerű. Semmit ne csináljatok ti sem!

"anyum hajnalban kelt, hogy megfőzzön"

Ezt kell abbahagyni.

Mivel eddig máshogy volt, előtte azért szólnék nekik, hogy mivel 30 évig én csináltam, most 30 évig ti csináljátok.

Esetleg abból a pénzből, amiből főztetek, el is utazhattok arra az időre, vagy nálatok, a rendezett háztartásban karácsonyozhattok hárman.

Remélem, nem esik nehezetekre.:)

2017. dec. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!