Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy neveljem ki magamból...

Hogy neveljem ki magamból anyám elképzelését a feleség- és női szerepekről? Pszichológus?

Figyelt kérdés

Boldog gyerekkorom volt, a szüleim rajongtak értem. Apa a hercegnőjeként nevelt, de anyát kb. házicselédnek nézte. Verbálisan bántalmazta és néha felpofozta, de anya nem tudott lelépni, mert a szülei nagyon szegények voltak, és az összes pénze a közös lakásukban volt, ami apa nevén volt.

Otthon ezek az idők (amik előttem voltak) nyílt titoknak számítanak, de beszélni nem illik róla.

Ez nem az én dolgom.

Kb. 16 éves korom óta, anya nagyon odafigyelt arra, hogy szép, vékony, és nőies legyen, és elkezdett kerítőnőként viselkedni. Két barátom volt eddig, mindkettőt ő "választotta" ki nekem. Az egyik folyton bulizott, arrogáns volt, és lekezelő még az anyám társaságában is, de "közgázra járt, meg nem dohányzott, meg nem voltak alkoholproblémái", állítólag meg is csalt, de anyám szerint erre csak legyinteni kell, mert fiatal" A másik meg diplomás volt, alacsony, és csúnya, de kedves volt, és tisztelettudó anyámmal, viszont szörnyen féltékeny, kb. mindenkit leépített mellőlem.


Az anyám ilyenekre csak annyit mondott, hogy neki én tudok újat mondani, mert nem tudom, miket élt apám mellett (pl. két napig nem szólt hozzá, amiért anya egy délutánra elment meglátogatni a szüleit), és valahogy azt nevelte belém, hogy egy nőnek mindent el kell néznie egy férfitól, amíg annak van munkája, nem iszik, és dohányzik. ("Jobban szeretnél olyat, aki elissza a diákmunkás fizetését és nem jár iskolába?" "Nem iszik, nem dohányzik, nem kocsmázik, és van közös témátok - mégis mi a bajod vele?"


2018. jan. 23. 11:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Szia! Nagyon megdöbbentő amit írsz, de sajnos nem tudod "kinevelni" belőle, ezt nem lehet. Én is ismerek ilyen anyát, 80 éves, a lánya egész életében küzdött vele hogy megváltoztassa, de nem sikerült. Szinte ugyanilyen felfogású -tudom, mert a családban van- és a fő elve, ha a férfi nem iszik, nem dohányzik, nem nőzik, és ráadásul még az átlagtól jobban is keres, annak mindent szabad, azt ki kell szolgálni, meg kell becsülni, és egy ilyen férfi csakis főnyeremény lehet egy nőnek.
2018. jan. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nem belőle, magamból. Elméletben tudom, hogy ez káros, és egy nőnek is ugyanannyi joga van a vagyonhoz/karrierhez/tisztelethez/elismeréshez, mint egy férfinek, gyakorlatban pedig már az esküvőmet tervezem az első olyan férfivel, akinek kinyitja előttem az ajtót, van munkája, és nincs káros szenvedélye.
2018. jan. 23. 11:51
 3/22 A kérdező kommentje:
Ja, és kb. azt is tanította, hogy nem baj, ha külsőre nem vonzódom a férfihez.
2018. jan. 23. 11:53
 4/22 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem amint tudsz lépj le otthonról és keress egy követhető példát az életedbe. Pl kereszt szülő, segítőkész barátnő anyja, vagy hasonló.

Csak akkor alakíthatsz ki saját értékrendszert ha szakítasz ezzel az agymosó környezettel.

2018. jan. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
79%
Igaza van az előttem szólónak.
2018. jan. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
93%

Ez komplex dolog, nem lehet rá egyszerűen válaszolni, hogy hogyan csináld. De az nagyon jó, hogy tudod, hogy anyádnak nincs igaza, így is nehéz, elhiszem, de mégis jobb, mint a ténylegesen agymosottaknak.


Ha látod, hogy nem megfelelő a férfi, akkor ne tervezd vele az esküvődet, hanem add ki az útját. Ne kapkodd el, ez a te életed s nem akarod, hogy hasonlítson édesanyádéra. Valószínű, hogy direkt előnyös lenne, ha egyedül élnél egy ideig. Amikor tudsz, elköltözöl otthonról és a meggyengült anyai befolyás mellett akár egyedül, akár egy jó pszichológussal rendbehozod magadban ezeket. Utána biztonságosabb férjhez menni, most, így kissé hibásan még nem.

2018. jan. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%
Tipikus dögöljon meg a szomszéd tehene is Anyukád van,ahelyett h normális fiut szánna neked ő azt szeretne h ugy élj ahogy Ő is élt, kb cselédként megalázva elszeparálva ,megverve a kapcsolatodban Csodálatos Anya. Piszichologus mindketttőknek,és minél messzebbre mennék tőle.
2018. jan. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
3%

az összes pénze a közös lakásukban volt, ami apa nevén volt.


aha, mesélj még...

2018. jan. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Apám hitelre vett lakást, és az anyám valami ifjúsági takarékbetétjéből (nem értek hozzá) segített neki kifizetni a hitelt, de a lakás tulajdonjoga apámé maradt.
2018. jan. 23. 12:20
 10/22 piriiiii ***** válasza:
79%

Az vicces kicsit, hogy mindenki az anyat szapulja, holott kozvetlenul o sem tehet errol az egeszrol. Nem volt valasztasa, a ferje pedif lenezte es verte. Hogy lehetne ilyen eloelettel egy nobol 'csodalatos anya'? Persze, nagyon nem jo, amit gondol es amit probal a kornyezetere raeroszakolni. En futnek, ha anyam ossze akarna hozni valakivel. De mi soha nem is voltunk annyira joban, hogy ilyen dolgokról egyaltalan beszelgessunk. Hogy mikor jott meg eloszor, mikor vesztettem el, vagy pl a mostani problemaimrol, amik csaknem teljesen az ellentetjei a kerdezo altal leirtaknak, azaz hogy sokszor felek elengedni a baratomat, viszont o szeret is inni. Kozben erzem, hogy teret kell engedni. Mindegy, hogy no vagy ferfi vagy, hogy ki igenyli jobban, de teret kell hagyni. De ez nem azt jelenti, hogy tetlenul kell ulni, ha a parunk megcsal. Es amikor a szemunkbe rohog vagy lekop, legyinteni. Ez nem parkapcsolati, feleseg vagy noi szerep kerdese, hanem emberi tartas es onerzert kerdese. Ezek szerint felrenevelt Teged eleg csunyan, amiert eltiporhatonak erzed magad egy kapcsolatban (kozlom, hogy nem vagy az), de meg emberként is.

Ezek a kerdesek neha nekem is baromi nehezek. Most van eloszor normalis parkapcsolatom, ami stabil es nem erzem azt, hogy talan megmarad, talan nem. Nem mondom, hogy orokre egyutt leszunk, de ha rajtunk mulik, meg sokaig, es ki mason mulna? Megoldjuk egyutt a dolgokat. Ettol kapcsolat a kapcsolat szerintem. Amig mindket fel akarja, minden megoldodik. Ahol bantalmazas van, akar fizikailag, akar lelkileg, s nem tortenik elorelepes a valtozas erdekeben (amit a ferfi is akarhat, neha hatalmas lelki feszultesegek vannak egy ilyen ferfiban, aki erzi a bunt, amit tesz, de gyenge valtoztatni), az NEM KAPCSOLAT.

Ha erzed, hogy ez nem jo, es valtoztatni akarsz a sajat hozzaallasodon is, akkor minel hamarabb valtoztass a kornyezeteden.

Legegyszerubb ugy kialakitani a helyes latasmododat, ha husver kozelbol figyelheted ezt a latasmodot es annak a gyakorlasat a hetkoznapokban. Az en csaladomban a szeretet es barmifele erzelmek kimutatasa, na meg a kommunikacio hianya volt mindig gond. Sose oleltek, pusziltak meg, hogy szeretlek, arra nem is emlekszem, mikor hallottam. Dicséretet sosem, piszkalast es baszogatast annal inkabb. De meg most is, 21 evesen.

Neha aldozatot kell hozni. Bevallom, neha eleg hisztis tudok lenni, es ilyenkor melysegesen elszegyellem magamat. Az a fontos, hogy szeretem a baratomat, vagy az, hogy mindenaron az legyen, amit en akarok? S ha helytelenul cselekszem, azzal, ha hagyja, a baratomat is ranevelem arra, hogy fejet hajtson, es papuccsa valjek. Vagy egyszeruen csak szeret, es o hagyja, hogy szeszelyes legyek. Ezert nehez, tudni a hatarokat. Hol kell engedni, mert szereted a masikat es azt akarod, hogy boldog es felszabadult legyen, es hol kell kiallni magunk mellett, mert a dolgoknak mi is reszesei vagyunk, es ezt jo, ha tudja a masik fel is, tiszteletben tartja.

Nem mondom, hogy olvass noi lelekrol szolo konyveket... Keves a jo, es keves az esely ra, hogy konyvbol fogod megtanulni, hogyan kell az eletben ezt a reszt kezelni. Bar nekem a multkor akadt a kezembe egy, pont errol szol, de mint irtam, a cimevel ellentetben (A teljes jogu no), nemcsak a norol szol, hanem a ferfirol is, az emberrol, barmilyen szerepben. Igyekszik nem altalanositani, de rengeteg jo peldat felhoz. Ezt a konyvet ajanlom Neked.

2018. jan. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!