Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Helyénvaló az, ha részvétet...

Helyénvaló az, ha részvétet nyilvánítok, ill. egyáltalán elmehetek erre a temetésre?

Figyelt kérdés

A volt férjem előző házasságából született fia egy tragikus balesetben váratlanul elhunyt.

Azóta folyamatosan azon kattog az agyam, hogy felhívjam-e őt, hogy részvétet nyilvánítsak.

Illetve a volt anyósomat, apósomat is felhívnám, mondanék néhány jó szót.

A temetésre is szivem szerint elmennék, de valahogy bizonytalan vagyok, hogy helyénvaló lenne-e.

Ott lesz a volt férjem első felesége, a volt férjem, valószínűleg az jelenlegi felesége is...

Ill. ha el is megyek, hogy nyilvánítsak részvétet? A volt férjemből sem tudom, milyen reakciót váltana ki. Az első feleség sem gondolom, hogy épp engem akarna látni.


Mit tegyek?



2017. jún. 19. 18:55
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
84%

A telefonos részvétnyilvánítás szerintem szép gesztus, tedd meg.


A temetésre is elmehetsz, de ne a családhoz állj, hanem az ismerösök közt maradj.

2017. jún. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Természetesen valahol hátul állnék meg, valahol a tömegben.

Azt sem tudom, a volt férjem odaáll-e a volt felesége mellé.

2017. jún. 19. 19:05
 3/30 anonim ***** válasza:
86%
ugyan az a véleményem mint az elsőnek
2017. jún. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
81%
A gyászhirdetményen ott van, hogy hogy zajlik a temetés. Ha az van írva, hogy szűk családi körben, akkor illetlenség elmenni. Ha nincs kikötve, akkor nyugodtan mehetsz. Azt is meg szokták jelölni, hogy kérik a részvétnyilvánítás mellőzését, ekkor nem illik odamenni részvétet kívánni.
2017. jún. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Semmiféle kikötés sincs, átlagos, nyilvános temetés lesz, részvétnyilvánítás is egyesével valósul meg.

Csak a saját szemszögemből nézem a helyzetet, az jutott eszembe, hogy milyen reakciót vált ki a gyászoló családtagokból, ha elmegyek.

2017. jún. 19. 19:23
 6/30 anonim ***** válasza:
77%

Ha a volt anyósoddal, apósoddal jó volt a viszony, akkor telefonon mondhatsz pár részvétteljes szót.

Az elhunyt fiatalembert pedig ha szeretted, akkor ne menj el a temetésére, hanem majd menj el sírjához és ott ródd le a kegyeletedet.

Tiszteld meg a halottat azzal, hogy végső útján az anyjából, apjából, új és régi feleségből, nem váltasz ki indulatokat.

Ráadásul a gyászoló édesanya szerinted sem szeretne ott látni.

Ehhez a családhoz, az elhunythoz már nincs közöd, hadd mélyedjenek el a gyászukban minden zavaró momentum nélkül!

2017. jún. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
77%

Mivel váltana ki indulatokat?Nem értem!

A volt férjem testvére elhuny.

Akkor már kb 7 éve elváltunk.

Nem voltunk rosszban de nem is tartottuk a kapcsolatot.Mivel én sajnos nem tudtam jelen lenni a temetésen így megkértem a szüleimet, hogy legalább ők legyenek ott.

A volt férjem valósággal a nyakukba ugrott annyira jól esett neki, hogy a szüleim megtisztelték őket.

2017. jún. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
87%
Attól függ, milyen viszonyban vagy a volt férjeddel, és családjával. Ha nem nagy csinnadrattával váltatok el, hanem a mai napig képesek vagytok normálisan kommunikálni egymással, akkor nem érzem ördögtől valónak azt, hogy te is megjelenj a temetésen.
2017. jún. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
92%
Én sem érzem ezt problémának, ha nem örök haraggal, óriási cirkusszal váltatok el. A gyászoló szülők valószínűleg egymás mellett lesznek, függetlenül attól, hogy mindegyiknek új társa van, egy ilyen tragédia mellett ez nem számít. Egyébként nem valószínű, hogy ők azt nézik majd, kik mennek el a temetésre, és lépnek oda hozzájuk kondoleálni, én "csak" a férjemet temettem el, fogalmam sincs, kik vonultak el előttünk részvétet nyilvánítva. Inkább bele se gondolok, mennyire lennék észnél, ha a gyerekem sírja mellett kellene állnom...
2017. jún. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Azt neked kell tudni, hogy milyen viszonyban vagytok. Ha nem vagytok jóban, ha tudod, hogy nem örülnének neked, akkor ne menj el.
2017. jún. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!