Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy neveljem ki magamból...

Hogy neveljem ki magamból anyám elképzelését a feleség- és női szerepekről? Pszichológus?

Figyelt kérdés

Boldog gyerekkorom volt, a szüleim rajongtak értem. Apa a hercegnőjeként nevelt, de anyát kb. házicselédnek nézte. Verbálisan bántalmazta és néha felpofozta, de anya nem tudott lelépni, mert a szülei nagyon szegények voltak, és az összes pénze a közös lakásukban volt, ami apa nevén volt.

Otthon ezek az idők (amik előttem voltak) nyílt titoknak számítanak, de beszélni nem illik róla.

Ez nem az én dolgom.

Kb. 16 éves korom óta, anya nagyon odafigyelt arra, hogy szép, vékony, és nőies legyen, és elkezdett kerítőnőként viselkedni. Két barátom volt eddig, mindkettőt ő "választotta" ki nekem. Az egyik folyton bulizott, arrogáns volt, és lekezelő még az anyám társaságában is, de "közgázra járt, meg nem dohányzott, meg nem voltak alkoholproblémái", állítólag meg is csalt, de anyám szerint erre csak legyinteni kell, mert fiatal" A másik meg diplomás volt, alacsony, és csúnya, de kedves volt, és tisztelettudó anyámmal, viszont szörnyen féltékeny, kb. mindenkit leépített mellőlem.


Az anyám ilyenekre csak annyit mondott, hogy neki én tudok újat mondani, mert nem tudom, miket élt apám mellett (pl. két napig nem szólt hozzá, amiért anya egy délutánra elment meglátogatni a szüleit), és valahogy azt nevelte belém, hogy egy nőnek mindent el kell néznie egy férfitól, amíg annak van munkája, nem iszik, és dohányzik. ("Jobban szeretnél olyat, aki elissza a diákmunkás fizetését és nem jár iskolába?" "Nem iszik, nem dohányzik, nem kocsmázik, és van közös témátok - mégis mi a bajod vele?"


2018. jan. 23. 11:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
85%

ÉS mi tart vissza, hogy elköltözz tőle jó messzire?!


Apád egy agresszív brom, anyád a csicskása, aki ráadásul mindenféle hülyeséget hord össze neked.

2018. jan. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
80%
Én azt nem értem, hogy ha apudnak a kis hercegnője voltál, akkor ezeket hogy hagyhatta?
2018. jan. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Mert már túl van az "agresszív brom" korszakán, és most már idős (hetvenéves) és konfliktuskerülő. A gyereknevelés nála azt jelentette, hogy levitt a játszótérre, meg megmelegítette nekem anya előre bekészített kajáját, eldicsekedett a felvételimmel vagy az érettségi bizonyítványommal, meg ha kellett valami vagy szerettem volna valamit, megvette nekem. A gyereknevelés cikisebb része (beteg gyerek, 1-es osztályzat, szerelmi bánat) esetén, mindig anyám lánya voltam. Ha kérnék tőle pénzt, adna, hogy pszichológushoz járjak, de ha bármilyen problémámmal hozzá fordulok, leráz azzal, hogy ő már ehhez öreg.
2018. jan. 23. 13:03
 14/22 anonim ***** válasza:
96%

Nem olvastam végig a kommenteket. De!

Egy dolgot mérlegelj. A te életed, és a tudomány mai állása szerint egy van belőle. Úgy alakítsd ahogy neked tetszik, ne úgy, ahogy másoknak. Engedd el ezeket a dolgokat, mielőtt idomulnál. Az, hogy anyukád elb@$zta a saját életét, az az ő dolga, neked nem kell azt az utat járnod.

2018. jan. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
37%
Na megérkezett suhanó pásztorkutya vagy stróman mamahoteles királyfi újabb néven.
2018. jan. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
90%
Egyszerű: te válassz magadnak párt, a te elvárásaid alapján. Teljesen mindegy, hogy anyukád milyen férfiakat "kerít" neked, ha neked nem tetszik se belsőleg, se külsőleg. Állj a sarkadra és mondd meg, hogy a te életed, te döntöd el, kivel szeretnél ismerkedni és kivel szeretnéd megosztani az életed.
2018. jan. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben elkezdenék pszichológushoz járni és önismereti, párkapcsolati könyveket olvasni. Azért, hogy a saját értékrended szerint tudj dönteni párválasztáskor.


Ajánlom a Pár-bajok és békés megoldások c. könyvet. Az otthonról hozott berögződésekről szól, amik a kapcsolatokban átöröklődnek.

2018. jan. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
100%
Mutasd meg neki hogy máshogy is lehet
2018. jan. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Én is hasonló környezetben nevelkedtem, mindig nagyon zavart, hogy mindkét szülőm valahogy kevesebbként tekint rám, mert nőnemű vagyok. Én rengeteg feminista irodalmat/szakirodalmat olvastam az évek során, ami megerősített abban, hogy szembeszálljak a nemi sztereotípiákkal és szerepekkel. Idővel megtaláltam a hangom, megtaláltam a saját identitásom, és szembe mertem szállni a szüleim véleményével. Mára már apám egyenrangúként kezel magával, ami hatalmas eredmény az ő esetében - de őszintén szólva most már van annyi önbizalmam, hogy ne számítson a véleménye.


Kérdező, értékes ember vagy, megérdemled, hogy a párkapcsolatodban boldog és elégedett legyél. Megérdemled, hogy demokratikus kapcsolatban élj, ahol te is ugyanannyira fontos vagy, mint a másik fél. Megérdemled, hogy ne kelljen szenvedned, alárendelődnöd, elnézned mindent a párodnak. Több vagy, mint egy v*gina, Te egy önálló, teljes értékű ember vagy. Olvass sokat a témában, a tudás felszabadít.

2018. jan. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Uhh, a #13-as kommentben konkrétan leírtad az én apámat is. Ettől függetlenül hála a jó égnek az én anyukám sosem nevelt így.


Ha nem tudsz pszichológushoz menni és tudsz angolul, akkor javaslom, hogy keress olyan önsegítő könyveket, amik kifejezetten a hasonló problémákkal küzdő nőknek szólnak. Nem a férfiak a marsról, nők a vénuszról féle bullshitet, hanem olyat, ami megmagyarázza azt, hogy miért nem tudod olyan könnyen levetkőzni ezt a nevelést, esetleg egy kis társadalmi hátteret is belevisz, és segít kialakítani egy olyan értékrendet, ami például szolgálhat és tudsz rá építkezni.


Emellett kereshetsz olyan női példaképeket, akivel azonosulni tudsz, akik olyan tulajdonságokkal rendelkeznek, amilyenekkel te is szeretnél, vagy akikre valamiért felnézel. Akár ismerősi körből, akár bármilyen történelmi személy, mindegy. Ha szeretsz olvasni, akkor olvasd el Simone de Beauvoirtól a Második nemet vagy akár az Egy jó házból való urilány emlékeit. Vannak bennük olyan dolgok, amik bőven meghaladottak vagy erősen vitathatóak (most főleg a Második nemre gondolok), de néhány dolgot nagyon jól megmagyaráz és lehet, hogy segít egy picit.

2018. jan. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!