Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mártírkodik folyton az...

Miért mártírkodik folyton az apukám?

Figyelt kérdés

Semmi nem jó neki, de tényleg semmi. Hazajön és mindig ugyanazt hallgatjuk meg, hogy ma már megint esett az eső/túl meleg volt/fújt a szél, nem megy az üzlet, nincs semmi pénze, mennyi dolga van. Egyszerűen nem bírom már elviselni ezt a folytonos negatívkodást.


A másik, hogy mindent megcsinál itthon. Ha látja, hogy a mosogatóban van pár tányér akkor elmossa, ha nincs kaja elmegy a boltba, ha sok a szennyes kimos. Holott erre senki sem kéri meg, utána meg mindig mondja, hogy ebben a háztartásban mindent neki kell megcsinálnia. Igaz, hogy anyának már semmi dolga nem marad, mire hazaér. És akkor itt egy újabb probléma, hogy anya miért 6 után ér haza, soha nincs itthon (másik városban dolgozik 8-5ig)


Sajnos nem tudok elköltözni itthonról egyelőre, de egyszerűen nem tudom mit csinálhatnék ez ellen, mert már így is gyomorgörcsöm van, ha itthon vagyok. Mit csináljak?

22/L



2018. jan. 23. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán úgy tudnál picit változtatni, ha segítenél a házimunkában? >:I
2018. jan. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szoktam segíteni. A szobámat én takarítom, kiteregetek mindig, napi 1x mindig elmosogatok, plusz húgomat én szoktam edzésre, külön órára vinni,
2018. jan. 23. 15:15
 3/9 anonim ***** válasza:

A másik, hogy mindent megcsinál itthon. Ha látja, hogy a mosogatóban van pár tányér akkor elmossa, ha nincs kaja elmegy a boltba, ha sok a szennyes kimos.

Pótcselekvés..

2018. jan. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, értem, elnézést, amúgy igaza lehet a harmadik válaszolónak, van olyan ismerősöm, aki szinte azonnal megcsinál mindent, mert nem bír egy helyben ülni. Hát akkor hagyni kell.
2018. jan. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyik szavad üti a másikat.. Írod anyádnak nem marad semmi dolga, akkor miért van mosatlan, és miért nincs otthon kaja? Inkább tedd össze a kezed, hogy nem egy részeges alkoholistával kell együtt élned, aki veri az asszonyt. Mindenkinek vannak hibái, nem várhatod, hogy mindenben tökéletes legyen. Anyám is ilyen, de sajna igaza van, mert lusta dög vagyok sokszor.
2018. jan. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Az én anyukám hasonló,mindent megcsinál aztán martírkodik.Megkértem ne csinálja majd én főzök is,neki nem kell.Most az a baja,hogy biztos azért nem fòzhet mert az ő kajája rossz,nem takaríthat mert biztos azt hisszük kutat a cuccaink között:DDD.Szóval tök mindegy miről van szó,ő máshogy akarja..mi a testvéremmel összenézünk és mosolygunk,erre nincs különösebb segítség,egyszerűen ráhagyjuk csak úgy nyugszik le.
2018. jan. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

5. válaszoló : anyám akkor tudna elmenni a boltba, mikor hazaér munkából. Ő akar menni, mert szerinte mi mindent megveszünk és szórjuk a pénzt. De mivel apám hamarabb hazaér, és látja, hogy nincs kaja, ezért elmegy ő. A mosatlant meg úgy értem, hogy napközben belekerült 2 bögre és azt már mossa is el, nem bírja megvárni, hogy vacsora után majd elmossunk mindent egyszerre.

2018. jan. 24. 15:51
 8/9 A kérdező kommentje:
utolsó: ezt a főzés dolgot, már én is mondtam otthon, ugyanez volt a válasz szó szerint :D
2018. jan. 24. 15:52
 9/9 anonim válasza:

Apud fejében az történik, hogy valahogyan érez valami miatt (jól megmondtam) És ezt a valahogyan érzést elfolytja magában(valamiért). és emiatt az elfolytás miatt az indok -- ami keltette az érzést -- megszűnik, de az érzés az marad. Így mindig keresi a környezetében azt hogy ő miért is érez úgy ahogy. egy másik, új bűnbakot keres. pl a kis elmosatlan bögrét aminek tuti hogy nagyon örül amikor megtalálja mert feljogosítja arra hogy legalább beszélhessen erről a rossz érzéséről -- ami nála ki tudja mióta fennáll -- anélkül hogy az érzés valódi okát/gyökerét felszínre kellene hoznia (merthogy az fájdalommal járna). tuti valahol megsérült és ez a fájdalomkerülés mellékhatása ahol nem meggyógyulni akar hanem csak tünetet kezelni.

szerintem minden ilyen esetben lehet sejteni hogy mióta és mi miatt érez úgy ahogy, én persze nem tudom mert nem ismerem de ha eleget figyelsz oda akkor valszeg rájössz.


Tehát röviden: nem a pohárelmosogatás a baja, hanem az ami arra motiválja, hogy olyan helyzetekbe "kerüljön" ahol ő jogosan érezheti magát valamilyennek/valahogyan.


a, Jöjj rá hogy mi baja és beszélj vele sokat erről, őszintén. Mondd neki hogy beszélni akarsz vele erről hogy látod hogy zavarja valami nemmindennapi hogy téged nem az bánt hogy negatív hanem hogy látod hogy neki valami mélyebbről jövő nagyobb baja van és hogy szeretnéd ha elmondaná. Nem fog meggyógyulni teljesen csak valamivel javulni fog a kapcsolatotok a kemény munkád miatt pl kevesebbet baszogat. de ez rosszul fog esni neki mert pont ezt akarja kerülni és ha elmondja akkor nagyon sebezhetőnek fogja magát érezni és ezért még instabilabb lesz ezért még több negatív visszajelzést fog kapni amiért padig mégjobban úgy fogja érezni hogy el kell ásnia azt a valamit. szóval ja. ez kemény meló és nem a te feladatod őt meggyógyítani de ez ami a helyesnek tűnik.


b, használdd ki: Mondd neki azt hogy: igen apa, látom negyon meg vagy hurcolva. én megértelek. téged mindenki kihasznál. és még a boltba is lementél egy hős vagy apa. téged nem értékelnek eléggé. ő ezt szeretné és ez esne neki jobban. ez tuti. ezt akarja hallani. és bármit megadna érte cserébe hogy valaki ezt mondja neki. és az egyetlen hátülütője az az, hogy hazudni nehéz és helytelen érzés.. de én nagyonis ezt ajánlom mert kb mindnkinek jobb lenne főleg neki és neked de acsalád többi tagjának is.

egy párterapeuta mondta:"egy jó kapcsolat titka az hogy nem beszélünk arról amiben nem értünk egyet" értsd: nem kell mindig mindenkit mindennel szembesíteni. nem vagyunk tökéletesek. nem kell megjavítani őt mindenáron. cask add meg neki ami kell neki. addig amíg ott laksz legalábbis


vagy olvasdd el ezt az egészet amit egy óra alatt irtam és ne változtass semmit

2018. jan. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!