Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerekkori bántalmazás feldolg...

Gyerekkori bántalmazás feldolgozása?

Figyelt kérdés

Akinek sikerült túllépnie a gyermekkori bántalmazáson, gyakori verés megszégyenítés félelemben élés stb. Leírná, hogy csinálta? Sok könyvet olvastam a témában próbálom helyre tenni magamban a dolgokat, terápiára nincs pénzem sajnos. De úgy érzem muszály valamit csinálnom mert gyakran felszinre tör, és gátol abban hogy kiteljesedjek és egészséges felnőtt legyek (önképzavar, önbizalomhiány stb).

23f



2018. jan. 13. 18:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg valami pszichoterápiás alapítványnál ingyen vagy olcsóbban lehet kezeléshez jutni. De nem is kell hónapokon át tartó terápiában gondolkodni, néhány alkalom is már elég lehet, csak épp átbeszélni egy kívülállóval, hiszen már így is elég magas szintjére jutottál az önismeretnek.
2018. jan. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
sztkban is van pszichológus, Pesten tudok ajánlani egyet
2018. jan. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem két év pszichologus, továbbá a tudat hogy a párom 100% elfogad, szeret és mellettem áll :)
2018. jan. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Vidéki vagyok itt mindenki ismer mindenkit nem igazán van ilyesmire lehetőség, ha meg kitudódna a dolog nagy botrány lenne.Sajnos amikor próbáltam beszélni barátokkal/barátnővel róla gyengének néztek és furcsán kezeltek. Miközben én nem tehetek róla ,hogy pl apám próbált vizbe folytani.Ha van barátnőm már el se merem neki mondani mi volt velem. Anyám csak sír testvérem meg elveszti a fejét ha szóba hozom.

Kedves 3-as miket csináltatok a terápián?

2018. jan. 13. 20:02
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
nem tudódhat ki, a pszichológus köteles titoktartásra. miért lenne botrány? bántalmaztak téged, aki tette, azt meg kell büntetni.
2018. jan. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Lezártam magamban, nehéz elmagyarázni.

Megértettem azt, hogy NEM érdemeltem meg ezeket, ők rossz szülők voltak. Sikereket értem el az életben (iskola, munka, párkapcsolat), holott szerintük ez lehetetlen. Tévedtek, ahogy majdnem minden másban is. Miért hinnék nekik többet?

Szakmailag elismernek, barátaim is vannak, a párom is úgy szeret, ahogy vagyok.

Én nem szoktam beszélgetni mással a gyerekkoromról. Elmondom, hogy nem volt szép, barátom valamivel többet tud, de vele se közöltem, hogy próbáltak vízbe fojtani, kést tartottak a torkomhoz stb. Nem azért mert titkolnám és szégyellném, hanem azért, mert már nem érdekel. Elmúlt, vége, a szülőkkel már nincs kapcsolatom.

2018. jan. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
és,te nem éreztél olyat, hogy amikor egy komolyabb lehetőség adódik, vagy összegyültek a problémák, a szülő(k) hangját a fejedben, hogy nem vagy rá képes? Mivel lehetne ezt elkerülni?
2018. jan. 13. 22:19
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
De, néha, de ilyenkor talán még jobban hajtok, hogy bebizonyítsam, hogy tévednek.
2018. jan. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Most botlottam ebbe bele, pont neked szól. [link]
2018. jan. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Laylah ***** válasza:
Kérdező, leírnád nekem, milyen könyveket olvastál?
2018. jan. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!