Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti voltatok már hasonló...

Ti voltatok már hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

na szóval nem tudom mennyire jó kategória, de ma lett volna egy javító szóbelim az egyetemen de nem mentem el mert nem tudtam rá készülni, magamat meg nem akartam kellemetlen helyzetbe hozni a tanár előtt, amúgy is kicsit fura személyisége van

következménye nincsen, felveszem következő félévben

viszont szülőknek azt mondtam elmentem és megbuktam

azért mondtam hogy ne bosszantsák fel magukat hogy nem készülés miatt nem mentem el

bevallom ha jobban beosztottam volna az időmet, akkor fel tudtam volna készülni, legalább annyira hogy átmenjek, de most elég rosszul érzem magam :/



2018. jan. 18. 21:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Ennél nagyobb bajod ne legyen. Egyébként meg nem mimdegy? A végeredmény ugyan az újra kell menni.
2018. jan. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem tedd túl magad rajta. Amiről nem tudnak,az nem fáj. Én nem aggasztanám őket fölöslegesen,következő félévben megcsinálod úgyis. Legközelebb meg majd őszinte leszel. Nem egy nagy ügy. Az első 2 évben én is beszámoltam a szüleimnek a vizsgákról,de utána...mikor már túl vagy vagy 50-en, meg pakolászod őket,hogy mindre elég időt tudj szánni, egy idő után értelmét veszti a beszámoló. Én csak vizsgák után meséltem,hogy na átmentem, megbuktam vagy jajjzseniagyereketek. Így nem nyomasztott még az is,hogy várják a teljesítményt.
2018. jan. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Ha rosszul érzed emiatt, mondd el nekik, ami történt. Ha nincs következménye, nem fogják leharapni a fejedet. Max kapsz egy kis ejnye-bejnyét és ennyi. De azt, hogy hazudtál nekik, lehet, hogy örökké bánni fogod.
2018. jan. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Igen, én sokszor szépítek vagy máshogy adom elő a dolgokat. A végeredményről sose hazudok, de van, amikor inkább ráfogom valami másra a kudarcot, mert szégyellem, hogy én bénáztam. :D
2018. jan. 19. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem is értem, miért kell a szülők mindenről tudjanak, ami az egyetemen zajlik. Max. annyi tartozik rájuk, hogy lehetőleg ne kelljen több évig támogassanak anyagilag, mint amennyire eredetileg számítottak.
2018. jan. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
micsoda gondok, te jó ég..
2018. jan. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Valóban mindegy, hogy megbuktál vagy nem mentél! Felejtsd el a dolgot, ha meg annyira bűntudatod van mondd el, bár teljesen felesleges. A lényeg arról ne hazudj, hogy + éved lesz meg egyéb anyagi vonzattal járó gondokról.
2018. jan. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk egyformák, de én "cikibbnek" érezném azt, hogy másodjára se ment, mint hogy bevalljam, el se mentem, ezért nem is hazudtam soha ilyet.
2018. jan. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
43%

Mindenképpen menj el orvoshoz és szerezz igazolást.

Ha nem teszed, akkor fizetned kell, hogy nem jelentél meg és buksz egy vizsgaalkalmat is. (biztos egyetem válogatja, a legtöbb helyen így van)

A szüleiddel ha nem vagy őszinte, az a te dolgod, nem ritka eset, sokszor jobb, ha kegyes hazugságot mondunk, hogy ne érezzék magukat rosszul.

Már utólag ne mondd el,hogy nem mentél el,de szerintem legközelebb legyél őszinte.

És próbáld meg máskor, ha csak fél nap készülés után,akkor annyi. Történtek már csodák, hogy valaki csak 1-2 tételt tudott és pont azt húzta.

Bár megértem, hogy nem akartál égni, ha nem tudtad volna, de szerintem egy próbát megér ilyenkor a dolog.

De nyilván nem a világvége, más is járt már így.

2018. jan. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Valld be nekik mert csak nagyobb hazugságokat fog szülni ídővel.Igen anyu biszex vagyok.
2018. jan. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!