Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan, és mikor tudok lemonda...

Hogyan, és mikor tudok lemondani apám nevéről?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 17 éves lány vagyok, és szeretném megváltoztatni a nevemet. Elsősorban a "drága édesapám" vezetéknevéről szeretnék lemondani, és felvenni anyum nevét, illetve mégegy keresztnevet felvenni a mostani mellé.

Én úgy tudom, hogy minden gond nélkül 18 évesen ezt megtehetem, de addig apám beleegyezése is kéne. (?)

Az oka az, hogy nem tartjuk a kapcsolatot, eldobott engem, én pedig nem tekintem őt apámnak. És éppen ezért nem szeretnék törvényesen a gyereke lenni. A kérdéseim a következők lennének:

- Jól tudom, hogy ezt csak 18 évesem tudom elintézni, vagy édesanyám segítségével már most is, ezzel az indokkal?

- Hol tudom ezt elintézni? Mennyibe fog kerülni? Az iratokért (személyig.,lakcím kártya, TAJ-kártya stb.) kell fizetnem? Mennyit?

- Mennyi ideig tart?

- Mennyire megy könnyen?


Előre is köszönöm a válaszokat :)


/ Kérem csak az válaszoljon, aki tudja, vagy szintén átesett ezen! Köszönöm🙏 /


2018. jan. 25. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

18 éves korod előtt mind a két szülő beleegyezése szükséges,utána viszon gond nélkül megváltoztathatod.Az anyakönyvi hivatalban érdeklődj,ott intézik.Legutolsó információm szerint az ügyintézés 10.000 forintba kerül.Kérnek indoklást,de az bőven elég indok,hogy nem tartod a kapcsolatot apukáddal.Hogy mennyi idő alatt állítják ki,azt sajnos nem tudom,de az ügyintéző biztos megmondja.Ha megvan az új anyakönyvi kivonatod,azzal intézheted az új okmányaidat.A személyi és lakcím kártya ingyenes,a taj kártyát nem tudom.

Viszont attól,hogy nevet változtatsz,még törvényesen az apád marad.

2018. jan. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lemondani nem tudsz a nevéről, max nevet változtatni, de attól még törvényesen a gyereke maradsz
2018. jan. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"éppen ezért nem szeretnék törvényesen a gyereke lenni"

18 évesen megváltoztathatod a neved, de ettől még továbbra is törvényesen a gyereke lehet. Apát nem lehet "kitagadni". Apa lemondhat valaki más javára a gyermekéről, ha örökbe fogadja egy másik férfi, de enélkül ő sem mondhat le a gyermekéről.

Nem mondhatsz le pl előre az örökségről sem, ha esetleg lesz, csak majd a hagyatéki tárgyaláson utasíthatod vissza.

2018. jan. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
javítás: továbbra is törvényesen a gyereke leszel.
2018. jan. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

És ha esetleg a hagyatéki után öröklés mellett tartozást is örökölnék, akkor mi a helyzet? Ha temetésre kerülne a sor, nekem kéne azt is kifizetni? Ne értsetek félre, csak úgy hogy konkrétan egy pelenkát nem vett nekem, nagyon nem szeretnék vele foglalkozni a későbbiekben.

2018. jan. 25. 20:30
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól még törvényes gyereke leszel ha megváltoztatod a vezetékneved
2018. jan. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az öröklést vissza lehet utasítani, de csak egyben az egészet, tehát nem mazsolázgathatsz, hogy ezek a dolgai kellenek a tartozásai meg nem. Hanem úgy ahogy van minden aktíváival és passzíváival együtt visszautasíthatod az örökséget.
2018. jan. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mint írtam, visszautasíthatod az örökséget, de csak a teljeset. Nem vagy köteles elfogadni, így tartozást sem örökölhetsz, de olyan pl nincs, hogy tetszik az autó, de a ház nem, mert azon hitel van. "Mindent, vagy semmit" alapon működik.
2018. jan. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Természetesen ezen nem múlik, nekem semmi nem kell tőle! Amire szükségem lett volna (apai gondoskodás, szeretet) nem kaptam meg, az anyagiakra nincs szükségem.
2018. jan. 25. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!