Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem akar a 16 éves...

Miért nem akar a 16 éves lányom hazajönni?

Figyelt kérdés
A családommal borsod megyében élek és van 2 gyerekem.A 16 éves lányom nagyon maximalista és mivel egész életében kitünő volt, 95 pontos felvételit írt ezért pestre ment középsuliba kollégiumba mivel itt borsodba nagyon rossz iskolák vannak.Sajnos nem nagyon tudjuk őt támogatni anyagilag ezért hétvégén diákmelózik és sokszor még hétköznap is dolgozik.Sajnos annyira maximalista hogy ha ő egy dolgozatot nem 100%osra ír meg már bőg, és ha egy négyest hoz akkor már teljesen kivan.Közel egy éve nem volt itthon karácsonyt leszámítva.Mindig van kifogása; tanulni kell( napi 4- 5 órát tanul), dolgozni kell, nyelvvizsgára készül, könyvtárba megy iskolai szervezett kirándulásra megy.Nem tudok mit csinálni mert karácsonykor még az ajándékozásnál is úgy kellett kivenni az angolkönyvet a kezéből és ezt leszámítva pedig nem láttam őt.Skypolni szoktunk de keveset mert állandóan mennie kell tanulni mert csak 92% ra írt pl egy matek dogát és retteg hogy meg fog bukni.
2018. jan. 26. 18:47
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
95%
Egy jo neki Pesten,amit nem csodálok borsod után, volt hozzá egy évig szerencsém.. Kettő lehet a tanulás picit kifogás,és hozzátok nem akar csak hazamenni.
2018. jan. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
95%
Mindenáron ki akar szakadni Borsodból (amit sajnos meg is értek), és ezért mindent megtesz. Ne csesztesd, hagyd, hadd tanuljon, hadd kövesse az álmait.
2018. jan. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
76%

Ha már középiskolában ennyire maximalista, mi lesz vele egyetemen? Szerintem ez nem teljesen oké. Nehogy összeomoljon a nagy nyomástól.

Meg egy ennyi idős gyereket évente egyszer látni.

2018. jan. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 A kérdező kommentje:
Mindig is szerettük őt, felnőttként kezeltük és próbáltuk mindig az érdekeit nézni.Ezért is támogattuk hogy pesten tanuljon.Viszont rosszul esik hogy még karácskor sem tud elszakadni a tanulástól.Ráadásul jövő héten lesz a szülinapja és nem akar hazajönni mert készül a nyelvvizsgára.Egy szülőnek azért rossz érzés ha a gyerekét nem tudja átölelni és felköszönteni.
2018. jan. 26. 19:02
 5/65 anonim ***** válasza:
37%
Utolsó azok látják évi egyszer a gyereküket, ahol vmi nem klapoll a családban.
2018. jan. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
62%

Túlkompenzálja, de ez legyen a legnagyobb baj!

Ne piszkáld érte, inkább légy büszke rá!

Tudom, nehéz neked, de nyáron majd együtt lesztek!


Azért nyáron próbáld meg egy kicsit kizökkenteni, mert sajnos nem egy túlhajtott diákot láttam az egyetem első félévében megtörni! Ha iskolai programokra megy, az jó, legyen hobbija, érdekelje más is a tanuláson kívül! Legyen kicsit kiegyensúlyozottabb!

2018. jan. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
11%
Én ezt nem engedném neki.
2018. jan. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
84%

Az oké hogy ki akar szabadulni borsodból de azért furcsa hogy ennyire nem ragaszkodik a családhoz,hogy 16évesen csak évente 1szer megy haza.

Ezt tőle kell megkérdezni hogy miért van igy!

2018. jan. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
84%
Ha vki még a szülinapjakor se kiván hazamenni,ott azért vmi ok van.
2018. jan. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 A kérdező kommentje:
Tavaly nyáron se volt itthon mert dolgozott és tanult.Úgy érzem jó a családunk hisz mindenbe támogatjuk egymást.Viszont ő mindig is maximalista volt.Már első óta kitünő és már 7 évesen is napi 2-3 órákat tanult.Sosem szeretett itt lakni de lehetőségünk sajnos nem volt költözni.Ezért mondtuk neki ha tanul bármit megvalósíthat de mi azért arra gondoltunk hogy meg találja az egyensúlyt.
2018. jan. 26. 19:08
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!