Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, mit gondolnátok a...

Szülők, mit gondolnátok a lányotokról, ha kijelentené, hogy egyetem mellett dolgozni fog és emiatt nem fog hazajárni, meg hogy egyáltalán nem is akar hazajönni?

Figyelt kérdés
Saját lábra akarok állni. Egyetem mellett részmunka időben dolgoztam és/vagy tanultam. Szeptembertől, hogy olcsóbban jöjjek ki néhány barátommal egy albérletben fogok lakni. A gyakorlatomnak a héten lett vége, szerdán költöznék a haveromhoz. Itthon már nem érzem magam "otthon", évközben is ha vizsga előtt álltam végig tanultam, ha vége volt pihentem, és ha nem dolgoztam akkor már azt kaptam, hogy milyen lusta vagyok, nem tudok itthon semmit sem csinálni, nem mozgok egy kicsit sem. Nekem ebből elegem van és ezért gondolkodtam az albérleten és a munkahelyemen is meg lehet azt csinálni, hogy dolgozok és előtte vagy utána tanulok de otthon nm tudnék lenni. Nektek ez hogy esne?
2017. júl. 16. 13:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
Tudomásul venném, hogy le akar válni rólam a gyerekem, de akkor pénzért se ugorjál haza.
2017. júl. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%

Félteném, hogy lesz e energiája tanulni munka mellett. Én megpróbálnám rábeszélni, hogy lehetőleg ne dolgozzon. És ha anyagilag úgy állok inkább fizetek én. A diákhiteltől meg pláne félteném az nagyon csapda.


Annak örülnék, hogy lelép. Szerintem a nevelés célja, hogy a gyerek önálló független lény legyen.

2017. júl. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Dzseri ***** válasza:
88%
egyszer mindenki kirepül
2017. júl. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Helyeselném, ha azt látom, hogy van ereje és kitartása így elvégezni az egyetemet. Én is dolgoztam egyetem mellett, havonta egyszer jártam haza, nyáron is csak 1-2 hétre, mert vagy gyerektáborban melóztam vízparton, bentlakóként, vagy nyaraltam a megkeresett pénzből a barátokkal. Természetesen mindig szívesen látnám otthon, és ha baj van, számíthatna rám a gyerek.
2017. júl. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Az én lányom két éve, 18 évesen ment egyetemre, albiban lakik. Első évben nem dolgozott, de a második évben új helyre költözött, ami kétszer annyiba kerül, de itt egyedül van a szobában.

Ő maga ajánlotta fel, hogy ne adjunk neki zsebpénzt, majd dolgozik. Mi fizetjük az albit, ő a fizujából minden mást. (és nem, nem örömlány, csak nem diákszövetkezetet keresett, hanem rendes munkaviszonyt, normális bérrel). Sajnos egy hónapban csak egyszer jön haza, de minden nap vagy írunk vagy beszélünk. Hiányzik, de végtelenül örülök, hogy megáll a lábán, mert legalább tudom, hogy bármi történik velünk, képes megállni a saját lábán. Ez az élet rendje.

2017. júl. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
23%

A diákhiteltől meg pláne félteném az nagyon csapda.


Annak, aki nem ért hozzá...

2017. júl. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

Komolyan azt gondolod, amit itt válaszokat kapsz, abból bármelyik is ugyanaz lesz, mint amit a szüleid reagálnának?

Ki más ismerhetné jobban nálad a szüleidet? Csak te tudhatod, egy ilyen lépésről mi lehet a véleményük.

Döntöttél? Ha igen, vállald a következményeit és lépjél.

2017. júl. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudom, hogy a szüleid jártak-e egyetemre vagy sem, vagy emlékeznek-e rá még vagy sem.


Nekem viszonylag friss az élményem, így a következőképpen reagálnék. Nagyon örülnék, hogy le akar rólunk válni és nem nekünk kell kitenni otthonról a szűrét. Viszont megkérném, hogy először fejezze be az egyetemet - amiben ahogy eddig, úgy a végéig támogatnám - és ha elvégezte, akkor menjen dolgozni.

2017. júl. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igazabol arra voltam kivancsi, hogy arra mit reagalnatok ha azt mondana, hogy a kornyezet miatt nem jarna haza. Baratai szinten elmentek, es egy huzosabb vizsga utan vagy het utan mikor itthon van nem a kertben akar dolgozni(a benti melot alapbol megcsinalom a kerthez nincs turelmem). Megmondom oszinten, cikinek biztos az de meg most sem ertem hogy megy a diakhitel :D de nem is akarok, azt mindenkepp kerulnem
2017. júl. 16. 16:08
 10/13 anonim ***** válasza:
87%

"Igazabol arra voltam kivancsi, hogy arra mit reagalnatok ha azt mondana, hogy a kornyezet miatt nem jarna haza."


Nem vágnám ezt a fejükhöz a helyedben.:-) A szüleid teljes munkaidőben dolgoznak, mellette végzik a házimunkát, rendben tartják a kertet, nem tudom, miért olyan borzasztó elvárás, hogy ha túlvagy a vizsgákon és nem is dolgozol, akkor besegíts egy kicsit. Semmivel nincs rajtad nagyobb teher, mint rajtuk, viszont te fiatalként jobban bírnád, mint ők. Én is segítettem, ha épp otthon voltam, még jól is esett a kertben molyolni többheti tanulás után.

2017. júl. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!