Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire támogatnátok szülőkén...

Mennyire támogatnátok szülőként egy távkapcsolatot Anglia és Magyarország között? Miért nem tud elengedni az anyám?

Figyelt kérdés

A barátommal együtt voltunk 5 évet, majd ő Angliába költözött (az anyukája kiskora óta ott él). De most újra együtt vagyunk és ő amúgy 2 havonta jár haza, de nyilván nekünk az nagyon kevés lenne, 2 havonta 3-4 nap találkozás az nem kapcsolat.

Ezért úgy döntöttünk, hogy egyik héten ő jön Budapestre, a másik héten pedig én utazom hozzá. Most vettem fel az óráimat, szerencsére a kötelező, 'katalógusos' órák nekem kedd délutántól csütörtök délelőttig vannak. Így vagy csütörtök késő délután/este utazom, vagy pénteken és elég visszajönnöm hétfőn, vagy kedden.

Az ő esetében pedig marad a péntek-szombat-vasárnap valószínűleg.


Az anyám viszont kiakadt teljesen, hogy miért nem engedem el végre ezt a kapcsolatot és hogy ennek így semmi értelme, nem igaz, hogy az egyetemen nincs egy normális srác sem. Meg hogy ennyi erővel ki is költözhetnék és hogy tudja, úgyis ez lesz a vége, spóroljuk meg a felesleges köröket. Azóta ezt fújja, hogy nem azért szült engem, hogy a 'világ másik végén' éljek és félévente lásson. Most is mondtam, hogy végeztem a vizsgáimmal, pénteken valószínűleg elutazom és csak a jövőhét végén jövök haza. Erre megjegyzi, hogy most még ez a terv, aztán majd kitalálom, hogy vissza sem jövök többet.

Apukám reakciójától tartottam inkább, de ő teljesen jól fogadta, semmilyen gonosz megjegyzést nem tett. Erre az anyám, aki folyton támogatott, meg szerette a barátomat is, beszólogat úgy, mint egy neveletlen kamasz...


2018. jan. 29. 13:35
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
71%
Ha elmúltál 18 oda mész ahovsa akrasz,de akkor tarsd is el magad. zóta ezt fújja, hogy nem azért szült engem, hogy a 'világ másik végén' éljek és félévente lásson. Amugy meg aki ilyet mond,az sose fog elengedni egy várossal arébb se.. Nem azért szülök h odaláncoljam a gyerekem a röhghöz.
2018. jan. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Jaj a pénzt megoldom, nem arra értettem a támogatást.

Hanem ez a hozzáállás zavar, hogy miért nem hagyom el a barátomat, biztos találok az egyetemen mást.

2018. jan. 29. 13:44
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Ahjaj. Valahol igaza van .. mármint abban ,ha meglátod milyen a kinti élet nem fogsz haza vágyni . Annyi a különbség ,hogy én nem a párom miatt jöttem ..de a végén ő is itt maradt és itt alapitottunk családot stb . Nem tudom hány éves lehetsz de szerintem túl reagálja . Az az élet rendje ,hogy a gyerek kirepül a családi fészekből. Azt kell vele megértetni ha ez még így is lesz attól ugyanúgy a szüleid maradnak . És az sem biztos ,hogy csak fél évente láthat . Mi mióta kint vagyunk kb 2-3 havonta haza mentem (sajnos nem örömből) .
2018. jan. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Abban igaza van, hogy ezt nem.lehet a végtelenségig csinálni. Egyrészt baromi drága, másrészt előbb-utóbb csak össze szeretnétek költözni. Kérdés, hogy a barátod jön haza, vagy te költözöl oda, de döntenetek kell majd.
2018. jan. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Persze, ezt mi is tudjuk. De egyelőre nem tudtunk jobb megoldást kitalálni, meg szerencsére nem is kerülnek túl sokba a repjegy árat (nem olcsó, de még mindig jobb, mintha mondjuk az USA-ban élne).
2018. jan. 29. 13:59
 6/30 anonim ***** válasza:
83%
Amennyi pénz elmegy az utazásra, abból össze is költözhetnétek. Heti oda-vissza Anglia-Magyarország az rengeteg pénz hosszú távon. Meg fárasztó is, nem fog menni minden héten, ebben biztos vagyok.
2018. jan. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem igaza van. Állandóan jössz-mész. Ha nincs suli, akkor utazol. Nekem fárasztó lenne. Az én "távkapcsolatom" 1 óra autózásra volt. De sokszor így is nehéz volt összehozni. Nem is a távolság miatt, hanem, hogy ő ráérjen, amikor megyek, vagy fordítva. Mert annak nem sok értelme van, hogy te mész, amikor ráérsz, de neki akkor dolga van.

Meg így semmire sem lesz időtök.

Ha jó a kapcsolat, akkor kibírja átmenetileg úgy is, ha csak 2 havonta találkoztok.

De a te dolgod. Szerintem meg fogod unni egy idő után, hogy soha semmit nem tudsz elintézni, semmilyen programra nem tudsz elmenni, senkivel nem tudsz találkozni, mert vagy suli, vagy utazás.

Arra figyelj, hogy a tanulmányok rovására ne menjen. A szerelmek elmúlnak (bocsi). De a diploma meghatározhatja a jövőbeli lehetőségeidet.

2018. jan. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Nem a pénz miatt nem költözünk össze. Hanem azért, mert én itt tanulok, Magyarországon, ő pedig kint.

Nem több a repülőút, mint az én hazautam anyához autóval. Azt is megteszem hetente, szerencsére imádok utazni, a reptereken is elvagyok, csak legyen nálam pénz, telefon és egy fülhallgató az útra.


A programos részt nem értem... A hét felében itthon leszek, itt hétköznap is elég sok buli van, meg az itteni barátnőim amúgy is inkább hétköznap délután/este érnek rá, mert hétvégente vagy hazamennek, vagy a barátjukkal vannak. Az egyetemi bulik is hétköznap vannak pont azért, mert többen otthon töltik a hétvégéket.

2018. jan. 29. 14:09
 9/30 anonim ***** válasza:
77%
Beijedt, hogy magára hagyod. Ezért vált tamogatóból támadóvá. Ne bántsd őt ezért, légy vele türelmes, de tarts ki az elhatározásod mellett. Ne vedd fel amit mondd, a te életed, éld úgy, ahogy jónak látod. A távkapcsolat farasztó. Én is abban élek. 10nap kint, 4nap itthon, vele. Most ez van, ezt kell elfogadni. Majd alakul, ahogy alakulnia kell.
2018. jan. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
68%
Ha itthon hétköznap barátnőzöl, bulizol, akkor mikor tanulsz? :D
2018. jan. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!