Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a nappali tagozatos egyetem...

Ha a nappali tagozatos egyetemista "gyerek" külön él a szülőktől, akkor kit illet a családi pótlék?

Figyelt kérdés
Teljesen külön, nincs semmilyen támogatás a szülők felől, nem ők fizetik a kolit/albit, hanem a "gyerek" diákmunkából. Nem utalnak neki pénzt, nem adnak semmilyen formában stb.
2018. jan. 29. 21:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
A gyerektartás, családi pótlék mind-mind a szülőt illeti. Miért is illetne téged?
2018. jan. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
A szülőt sajnos,de meglehet a hivatalba mondani h nem jogosult akkor letiltják az utalást.
2018. jan. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2018. jan. 29. 21:25
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

[link]


Nem jár, legfeljebb a másik testvéreket illeti.

2018. jan. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Andizsuzsi ***** válasza:
97%
Egyetemista gyerek esetében senkit sem illet csp.
2018. jan. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt akartam írni, mint előző: egyetemista gyerekre nem jár semmiféle családi pótlék. Ha legközelebb kamuzni, hangulatot kelteni óhajtasz, legalább tájékozódj előtte.:D
2018. jan. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Most tájékozódok, tőletek. Sajnos én google keresés során nem találtam meg a fenti cikket (külön köszönöm).
2018. jan. 29. 21:58
 8/11 anonim ***** válasza:
30%
Te is azt hitted, mint az ostoba egyetemisták többsége, hogy a csúnya ronda szülő felveszi utánatok a családi pótlékot? Hogy a fenébe juttok be egyetemre, ha még a szövegértelmezés sem megy, se a google használat? És az ilyennek lesz diplomája, majd megy észt osztani, mikor ilyen egyszerű dologhoz, mint a "hány éves korig jár a családi pótlék"sík hülye.
2018. jan. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
Csak abban az esetben kapnak családit a szüleid, ha van kisebb testvéred. Miattad már nem kapnak. Velem is ez van, nincs tesóm, szóval csak a tanév végéig fogja kapni anyu, szeptembertől már nem.
2018. jan. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%
Viszont ha pl. három testvér van, akkor a harmadik, már egyetemista gyerek miatt is emelt összegű családi pótlékot kapnak a másik két gyerekre, tehát valahol van köze a dologhoz. (Vagy valami hasonló, csak ismerőstől tapasztalati úton tudom, nem jogszabályokból, még mielőtt valaki ebbe is belekötne.)
2018. jan. 31. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!