Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha szorongok a...

Mit csináljak ha szorongok a szüleim miatt?

Figyelt kérdés
Szeretnék elköltözni itthonról, de egyszerűen nem tudok. Már akkor is szorongok, ha az utcára ki kell lépnem. Ugyanis a szüleim mindig kritizálnak, még mások előtt is, ami számomra kellemetlen. Pl. görbe vagy, ha egyenesen tartom magam, akkor karót nyelt vagyok, csámpásan megyek stb. De ez már kiskoromtól így van. Soha nem támogattak, ha valami rossz történt velem, akkor azzal rendezték, hogy azért mert ilyen vagyok, azért történt velem ez. Az iskolában is cikiztek, bántottak, nem mertem megvédeni magam, mert többen voltak. A szüleim mindig azt ültették el bennem, hogy ne bízzak senkiben, illetve hogy engem sehol sem szeretnek. Még magánszférát sem hagytak, mint másoknak. Ugyanis a szüleim mindig a szobámban vannak, kivéve este. Árgus szemekkel nézik, hogy mit csinálok. Szeretem a horrorfilmeket, akkor szerintük én már pszichopata vagyok. Sokszor úgy érzem szorít a mellkasom. Szerintük oldjam meg a saját problémáimat, de nekem őket bezzeg mindig meg kell hallgatnom.
2018. jan. 30. 16:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Oldd meg a saját problémáidat, miközben úgy tűnik, a problémáid jelentős szazalékát ők maguk okozták... mérgező szülők. Nézz utána a neten es keress egy pszichológust.
2018. jan. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
19%
Hányszor fogod még ezt kiirni ide,ez a sokadik kérdesed,mindig ugyanaz a történet,kezdem megérteni a szüleidet.
2018. jan. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ez az első ilyen kérdésem.
2018. jan. 30. 16:28
 4/12 anonim válasza:
100%
Hasonló helyzetben vagyok én is, gyűlölök itthon lenni, mindent utálok magam körül. De most már lassan belátom, hogy nem csinálhatom ezt, lépni fogok, nem fogom a mások életét élni. Szerintem rá kéne vezesd magad te is, nem szabad meglapulni, mert kínálni a saját boldogsagodért.
2018. jan. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
'merj kiállni... elgépelés
2018. jan. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező kommentje:

Ez az első ilyen kérdésem.

Akkor tévedtem,és elgondolgodtató mennyi szar szülő van.

2018. jan. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 SegítségHun válasza:
75%
hajrá
2018. jan. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Metionin ***** válasza:
100%

Gondolj arra hogy milyen jó lesz ha megszabadulsz tőlük. Képzeld el hogy mit fogsz csinálni, hogyan fogsz élni, ha kell írd le, rajzold le. Hidd el, egyszer kell meglépni és utána sokkal jobb lesz, majd csak csodálkozni fogsz hogy miért nem előbb tetted meg.

Én a helyedben csendesen gyűjtögetnék, majd amikor megvan a lehetőség a költözésre, összepakolnék és közölném hogy bekaphatják.

2018. jan. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Nóri200426 válasza:
100%

Szerintem mindenképpen tenned kell valamit. Amit leírtál, nagyon nem normális, sőt!

Azt hiszem, bár nem akarlak megbántani, de azzal ellentétben, amit a szüleid állítanak, magyarul, hogy pszichopata vagy, sokkal inkább mintha rájuk lenne igaz. Nem tudom hány éves vagy, de ha már közöd van az elköltözéshez, akkor valószínüleg felnőtt.

Ezesetben pedig, amit leírtál, egy nyomasztóan rossz filmbe illő felállás.

Mindenképpen állj szembe a szüleiddel, ha ennek véget akarsz vetni. "Lázadj fel" ezellen az egész ellen. Ahogy telik az idő ez csak egyre rosszabb lehet.

2018. jan. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Hány éves vagy?
2018. jan. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!