Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként támogatnátok a...

Szülőként támogatnátok a fiatokat, ha ő azt mondaná, hogy középiskola után autószerelői szakmát szeretne végezni és abban elhelyezkedni, mintsem egyetemre menni?

Figyelt kérdés
2018. jan. 31. 11:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%

Persze.

Bármilyen szakmát választhat, a lényeg, hogy szeresse, szívesen csinálja.

Nem az egyetemtől lesz sikeres az életben, hanem ha azt csinálja, amit szeret.


(és az autószerelők nem is keresnek rosszul...)

2018. jan. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg EZ nem lenne kizáró ok - elvégre nemcsak diplomáokra van szükség, de ehhez azért kellene több feltétel, pl. már jó ideje meglévö érdeklödés, stb.
2018. jan. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Ha ez az álommunkája, igen.
2018. jan. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Lány vagyok, és nagyon szerettem volna ha egy kicsit is értek a muszaki dolgokhoz, mert autoszerelo lettem volna. Tényleg. Tudod mennyit keresnek? Brutálisan sokat, bár ehhez az is hozzá tartozik, hogyha nincs ismerosod és látják hogy nő vagy és nem értesz a kocsikhoz, ott húznak le, ahol tudnak, sajnos. Na szoval támogasd!!! Egyetemi diplomával abszolut nem biztos, hogy el tud helyezkedni, ellenben autoszerelore mindig szükség van.
2018. jan. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%

Nem örülnék neki, de hajrá.


Azért a nyelvekre megkérném, hogy nagyon feküdjön rá, mert abból csak haszna lehet.

2018. jan. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Örülnék neki, hogy van, amit szeret, hogy vannak tervei. Ráadásul most sokfelől hallom, hogy az autószerelő jó szakma, igény van rá, mert már kevés van belőlük.
2018. jan. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

Lehet, hogy ezzel jobban jár, majd idővel kiderül. Középiskola után max két év a szakmai képzés, utána ha el tud benne helyezkedni hamar kiderül továbbra is akarja-e. Már a húszas évei első felèben kiderül akarja-e egyáltalán , utána még bőven beleférhet egy egyetem.

Annyit azért tanácsolnék, hogy az autóvillamossági dolgokra nagyon feküdjön rá. Kevés van belőle, közülük sem mindenki jó. Aki meg ért hozzá , ott verekedni kell az időpontér (Győr).

2018. jan. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
96%

Örülnék neki, hogy a fiam már középiskolásként tudja, hogy mivel szeretne foglalkozni. Környezetemben ez elég ritka, ilyen fiatalok körében.

Igen, támogatnám. :) Egy jó szakember fizetése felér egy diplomás fizetésével. Nem beszélve arról, hogy a siker az nem csak az anyagiakra vonatkozik szerintem, ha szereti a munkáját és jól keres az az igazán sikeresség. Felesleges egyetemre menni, ha nincs ott olyan szak, amit szívesen tanulna, illetve később abban dolgozna. Sajnos sokan azért mennek egyetemre, mert társadalmi/szülői elvárás.

2018. jan. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Amég vannak céljai támogatnám. Ha abba hagy mindent meg nem tudja eldönteni hogy mit akar akkor egy évet elküldeném dolgozni addig hátha eldönti hogy mit szeretne csinálni.
2018. jan. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Jó szakma, de csak ha műhelyt nyitsz, mert megfizetni nem szeretik a szerelőket a munkáltatók.
2018. jan. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!