Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi van akkor, ha egyetlen...

Mi van akkor, ha egyetlen hónap gyerektartást nem fizetek be? Előtte fizettem rendesen, ezután is fogom. De ezt az egyet most egyéb okok miatt nem fogom fizetni.

Figyelt kérdés

2018. jan. 31. 13:26
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy arra nem gondoltál, hogy most elsősorban nem az exeddel, hanem a gyerekeddel baxol ki? Nagyon ostoba és aljas dolog a gyerektartáson leverni a tartozást. Intézzétek egymás közt normális felnőtt ember módjára, de hogy a gyerektől tartod vissza a pénzt... Remélem, pert indít ellened, ha megteszed!
2018. jan. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
85%

1. A gyerektartast a gyereknek fizeted nem az exnek.

2. Ha tartozik, tereld jogi utra.

3. Amit csinalni akarsz az onbiraskodas.

4. Egy honap kimaradassal is mehet a birosagra es foglalkoznak is vele.

2018. jan. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
17%

#20


"De mi történik, ha a volt házastárs egész egyszerűen úgy dönt, hogy nem fizet? Ilyenkor két lehetőség van: vagy végrehajtást kérünk az illető ellen, vagy feljelentjük a rendőrségen. Míg előbbivel az a gond, hogy ha nincs vagy alig van bevallott jövedelem, abból nehézkes a pénzt letiltani, addig utóbbinál legalább hat hónap fizetéselmaradás esetén indítják csak meg a nyomozást. Ha minden kötél szakad, akkor van rá lehetőség, hogy az állam megelőlegezze a tartásdíjat, de ehhez is az kell, hogy hat hónapig ne fizessék azt. Az állami segítség havonta maximum 28 ezer forint lehet, és csak meghatározott ideig folyósítják."


[link]

2018. jan. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
63%

Utolsó!


Marhaság, amit belinkeltel, meg amit bemasoltal.

A tartás elmulasztása kiskorú veszelyeztetesenek minősül, már első alkalommal is lehet érte rendőrségi feljelentést tenni, akár egy nap késedelem miatt is. Ez az egyik. A másik, az állami megelolegezes, ami szintén nem úgy van, ahogy azt te elképzeled. Valóban, 6 hónapi elmaradás az alap feltétel, plusz mellé minimum egy nem teljesült vegrehajtas végrehajtási jegyzéke, a kérelmező háztartásában az egy főre jutó jövedelem 57e alatti, és nem, nem huszonezer a maximum, hanem a mindenkori öregségi nyugdijminimum Max 50%a, ami jelen pillanatban 14250, hiszen az öregségi nyugdijminimum 28500. Ha nem értesz valamihez, ne szólj hozzá.

[link]

2018. jan. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetne ezt, nem is tudom, normálisan megbeszélni?

Te perelheted őt a kölcsön miatt, ha van róla bizonyítékod. Ő meg perelhet téged a gyt miatt, ha nem fizetsz. Aztán mindketten jól rábaxtok, mert az ügyvédek díja meg a perköltségek az eget fogják verdesni.

2018. jan. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
40%

#24

Hol írtam, hogy ne lehetne feljelentést tenni? Természetesen lehet. Aztán a rendőrség meg vagy csinál valamit, vagy nem. Sajnos legtöbbször inkább nem.

Én ezt az egészet egyébként nagyon szomorúnak és elkeserítőnek találom, szóval le lehet pontozni, de a válasz nem az én véleményem, hanem így van - amit rendkívül rossz dolognak tartok.

2018. febr. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
51%

26!


A rendőrség bizony csinál valamit. Az általad belinkelt firkalmany a valósággal köszönő viszonyban sincs, egészen biztos hogy nem ügyvéd a "szakértő".

2018. febr. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
61%

#27

Akkor miért nem történik SEMMI több ismerősöm ügyében sem, akiknél a kedves apuka tojik a gyerek fejére, és néha véletlenszerűen nem fizet? (Tettek feljelentést)

2018. febr. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
33%

Ráfázol, mert beperelhet érte.

Ha van dokumentációd róla, hogy tartozik ennyivel, akkor max. megmondod neki, hogy Cicuka, ezt most nem fizetem be, ha meg beperelsz miatta, akkor én meg cserébe téged perellek be.

2018. febr. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
100%

Apàm egy időben elfelejtette befizetni...(vagy a jelenlegi felesége mondta neki, hogy felejtse el) és közmunkàt kellett végeznie.

Mindenesetre vicces látvány volt, ahogy a hídat festegeti sárga mellényben

2018. márc. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!