Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normails szulo keri a gyereket...

Normails szulo keri a gyereket, hogy mondjon le az oroksegrol? (A szulo kapna, de a nagyszulo a gyerekre hagyta)

Figyelt kérdés
2018. febr. 2. 08:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Rossz a kérdés. Egyrészt azért, mert eldöntendő, másrészt azért, mert nem következik belőle semmi.
2018. febr. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Helyzettől függ.

Pl. szüleimnek nem lenne hol lakni, akkor nyilván nem költöznék egyedül a nagyitól örökölt lakásba (ők meg menjenek, ahova akarnak), hanem ugyanúgy a szüleimé is lenne. Vagy ha eleve a nagyi nevén volt pl. egy nagy ház, amiben mindannyian laktunk.

De nem tudom, miről van szó, szóval így nem tudom.

2018. febr. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Természetesen nem kéri, de ezt már kiíráskor is tudtad. Én a gyerek helyében nem mondanék le róla, a nagymama utolsó kérése meg ez volt, hogy az unoka kapja az örökséget. Valószìnűleg nem véletlenül.
2018. febr. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Engem próbáltak ilyennel beetetni, de megmondtam, hogy NEM, az az enyém, és nem mondok le róla csak azért, hoy fél év alatt elszórják.
2018. febr. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Nyilván oka van annak, ha a nagyszülő így dönt!
2018. febr. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
A szülők és a gyerek helyzetétől, kapcsolatától is függ. Pl ha teljesen normálisak a szüleid de nyomorognak még én habzsi dűzsizek akkor adnék nekik. Ha úgyis el szórnák egyből akkor nem adnék. Te ismered a szüleidet.
2018. febr. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

Ha a nagyszülő a gyerekre hagyta,akkor mi a kérdés? A nagyszülő okkal tette ezt, ez volt kb az utolsó kérése, már miért kéne róla lemondani?

Nem csodálom,hogy nem a szülőkre hagyta amúgy, ha már azt akarják,hogy mondjon le róla a gyerek.

Van olyan ,hogy annyira elmennek más irányba a szülők, hogy a nagyszülő nem bízná már rájuk a pénzt,házat akármit, az unokában több reményt lát,hogy mondjuk nem szerencsejátékozza vagyissza el az örökséget

2018. febr. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
Az örökség legyen azé akire hagyták.
2018. febr. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%
Gondolom nem véletlenül döntött így a nagyszülő. Köteles részt megkapja és ennyi. Nem mondanék le, de nem is kérnének ilyet a szüleim.
2018. febr. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
58%

Valószínűleg kivételes eset vagyok de igen.

Jó a kapcsolatunk szüleimmel, nagypapám öröksége anyára szállt, nem szórják el a pénzt, nálam jobban tudják hogy kell befektetni és már így is ott tartunk hogy ha kiköltözök el tudnak indítani egy kis lakással, ezek után az én esetemben pofátlanságnak érezném ha az egészet meg akarnám tartani.

2018. febr. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!