Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem utazik, mert szerelmes?

Nem utazik, mert szerelmes?

Figyelt kérdés

Van egy lányom,31 éves és még itthon él, mert a fizetése 4 év után (diplomás) is csak 209ezer netto. Tudom, hogy igyekszik de ennyit lehet itt keresni.

A báttyám Ázsiában él, és pár éve megbeszélték (ők) hogy keress neki kint munkát csak a nyelvtudásán javitson.

A lényeg az, hogy megvan a nyelvizsga és munkát/szállást is talált neki havi 700ezer forint maradna neki tisztán havonta.

De ő most nem akar menni mert tavaly megismet egy fiút és most szerelmes.

A fiú is a szülökkel él, nyelvet nem beszél és ha beszélne is, nehéz munkát találni neki is.


Hogyan tudnám meggyözni, hogy menjen?


2018. febr. 8. 20:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Lehet hogy végre szabadságra vágyik és nem arra hogy irányítsátok. 31 évesen ne ti mondjátok meg hogy hova menjen dolgozni meg hogy kivel járjon. Ha zavar akkor küld el otthonról.
2018. febr. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%
Hát bocsi, de ázsiába én se mennék. De másfelé sem. Nem mindenki akar elszakadni onnan, ahol a gyermekkorát leélte. Megértem a lányod.
2018. febr. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
14%
huha, jo kerdes. az a baj, hogy barhogy probalod gyozkodni, a szemeben te csak az a kegyetlen szemely leszel, aki megprobalja elszakitan a hon szeretett parjatol... nem egyszeru helyzet. szerintem probalj meg nem beleszolni az eletebe, kesobb is kimehet meg, ha esetleg nem jol alakulnak ezzel a sraccal a dolgai. nem? baaaaaaaaaar 31 evesen mar nincs annyi lehetosege karriert epiteni, mint huszonevesen. en a helyeben biztos nem maradnek otthon.
2018. febr. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%
31 éves,talán hagyni kéne élni,és nem lökni ábol bébe megtervezni helyette az életét, mert nektek az jo h van egy bábutok. Ismerek ilyen 31 éves nőt, a szomszéd ban él lakat alatt,még kulcsa sincs,neki még pasija se lehet, csak dolgozhat nyomorult, jo élet,lehet halanni h f bőg meg cirkusz van.. Lányod helyébe menekülnek, de a családtól.
2018. febr. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%

Pár nem elhanyagolható szempont:

- Milyen diplomája van a lányodnak, és milyen munkát végez azért a pénzért, amit most kap?

Illetve milyen munkát talált neki a bátyád Ázsiában azért a pénzért? Meddig kellene ezért neki abban az országban maradni?

- "De ő most nem akar menni mert tavaly megismet egy fiút és most szerelmes. "

Milyen komoly ez a kapcsolat, és mióta tart? Nektek bemutatta? Az esetleg nem jött szóba, hogy a fiúval összeköltöznek? A lányod tett félre saját lakásra/házra, amíg otthon lakott?


Mert az egy dolog, hogy te azt szeretnéd, hogy sokat keressen, de nem mindegy, hogy mit hagyna itt, és miért.

2018. febr. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
25%
Ha szerelmes, akkor nem tudsz vele mit csinálni! Minél jobban erölteted, annál nagyobb lesz a feszültség!
2018. febr. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
36%

4 év nem egy hosszú munkaviszony, és de, lehet itthon is ennél jóval többet keresni diplomásként. egyébként meg a pénz olyan, hogy persze, jó, ha van, de vannak más fontos dolgok is az életben.:-) Ha komoly a kapcsolat, együtt képzelik el az életüket, is a fiú is megkeres ennyit, abból már meg lehet kettecskén élni, és nem száraz kenyéren meg vízen. Aztán majd alakul. Ha annyira keresett kint a végzettsége, később is bármikor kimehet, amennyiben nem jön össze.

A helyében már összeköltöztem volna a pasival, és akkor nem ugat bele senki az életünkbe.

2018. febr. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Szoc. munkás és ennél többet fizetésre már nem nagyon számíthat. A diploma után 2 évet dolgozott a közszf.ban de ott még ennyit sem keresett.

És ő szeretett volna kimenni, azért tanult angolul is. A helyi UN-nél dolgozna, jó kezdő fizetés és karrire lehetőség.

A fiút kb 1 éve ismeri, tűzoltó.

2018. febr. 8. 22:00
 9/18 anonim ***** válasza:
46%
Valakinek többet ér a kapcsolata mint az hogy "külföldön legyen a helyiek csicskája". Aki kimegy, az az ottaniak szemèben mindig a csóró kitelepedett magyar lesz. Ha itthon boldog, az a fontos!
2018. febr. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%

Hmmm, akkor itthon ettől többet tényleg nem fog keresni. Ha a fiúval egy év után nem jutott eszükbe, hogy összeköltözzenek, és még most sincs tervben (gondolom ő is hasonló korú lehet), akkor azt nem ítélném meg annyira komolynak. Nem tudom, hogy lehetne meggyőzni, én ilyen esetben örülnék a 700ezernek, mint majom a farkának, főleg, hogy úgy tűnik, a meló nem rosszabb, mint itthon, és kezdetben én is nagyon akartam.


Esetleg azzal érvelhetsz, ha kezdetben ő is akarta ezt a munkát, és energiát fektetett abba, hogy megkaphassa (angol), akkor minek maradna itthon egy bizonytalan kapcsolatért? Ha a srác tényleg szereti, akkor erőt vesz magán), nyelvet tanul és utána megy, ill. ha annyira szeretik egymást, megvárja míg keres annyit amennyivel megteremti az anyagi biztonságot, és hazajön. Vagy a lányod teremt meg mindent odakinn, a fiú nyelvet tanul és utána összecuccolnak, hiszen akkor már neki is könnyebb lenne munkát találni.


Innen két út lehet ideális esetben (azok után hogy először téged szemétnek fog tartani első körben):

1. Rájön, hogy többet ér a 700 ezer, mint egy bizonytalan kapcsolat, és elkezd karriert építeni.

2. Összekapják magukat a sráccal, és összeköltöznek. Ez is valami lenne, mert legalább előre mozdulna a magánélete. Ez nem állapot, hogy ott vannak egymásnak egy éve, és mindkettő otthon van ennyi idősen.

2018. febr. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!