Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem utazik, mert szerelmes?

Nem utazik, mert szerelmes?

Figyelt kérdés

Van egy lányom,31 éves és még itthon él, mert a fizetése 4 év után (diplomás) is csak 209ezer netto. Tudom, hogy igyekszik de ennyit lehet itt keresni.

A báttyám Ázsiában él, és pár éve megbeszélték (ők) hogy keress neki kint munkát csak a nyelvtudásán javitson.

A lényeg az, hogy megvan a nyelvizsga és munkát/szállást is talált neki havi 700ezer forint maradna neki tisztán havonta.

De ő most nem akar menni mert tavaly megismet egy fiút és most szerelmes.

A fiú is a szülökkel él, nyelvet nem beszél és ha beszélne is, nehéz munkát találni neki is.


Hogyan tudnám meggyözni, hogy menjen?


2018. febr. 8. 20:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
47%
És ő szeretett volna kimenni. Aha azért kellett itt kérdezni h győzzeték meg. Mi se a 620 sal jöttünk le a falvédőről. Talán hagyjátok h élje a saját életet,31 évesen mert nem csecsemő,mert a végén tit lesztek akiket offolni fog.
2018. febr. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
47%
Épp elég gáz hogy 31 évesen még rajtatok lóg. Nyilván okkal nem.költözört még el, glom folyamatosan pfáztok neki miért életképtelen, máskülönben rég önálloan élne már.
2018. febr. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
50%
Ti mikbe vagytok? 😂 Mindenki azt írja, hogy hagyják élni, nem tűnik fel senkinek, hogy a 31 éves gyerek lakik a szülők nyakán és nem hagyja őket élni, mondván, hogy a keresete kevés ahhoz, hogy elköltözzön? Kellett neki jobb munka, most, hogy van, nem kell neki, mert épp szerelmes és mindenki azt szólja hozzá, hogy a szülők ne szóljanak bele (bár ti úgy írtátok, hogy ne ugassanak, ne pofázzanak) mert a végén még őket fogja faképnél hagyni a gyerekük. Jaj ne, szegény szülők, mi lesz akkor, ha végre 30 év után élhetik a saját életüket kettesben, ahogy az normális lenne.
2018. febr. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
86%

Szocmunkásként ez nagyon szép kis fizetés, ha ennyit kaphatnék, bőven visszamennék a szakmába. Rám akkor is ufóként néztek állásinterjúkon, mikor (már nem pályakezdőként) panaszoltam, hogy a 130ezres fizu lófütty.

A lányod felnőtt nő. Mikor ezt a szakmát (hivatást!) választotta, tudta, mire számíthat.

Én sem hagynám itt az alakuló párkapcsolatot és a biztos megélhetést a bizonytalan jövőért.

2018. febr. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
86%

13 as a szomszédunkban élő 31 éves nő is szeretett volna önnáloan élni, többször probált már kijutni,de még kulcsa sincs, a teljes fizuját elveszik, náluk a kártyája.. Volt h hozánk jött át bőgve,a kedves agyabeteg szülők meg minket akartak a elvitetni,a gyerekeink előtt ment a műsor

utána megkértük a kishölgyet h máshova menjen segitségért,sajnáljunk,de a saját nyugalmunk fontosabb. Nem mindig a gyerek a hibás h nem önálló 30 felett ebben a szülők keze vastagon benne van,mert nem engedték idejében leválni, sok 40 éves Anyatejfogyasztó pasi is akad... Na azoktól is futva kellene mnenekülni de sokan ezekkel házasodnak, aztán meg pislognak mint hal a szatyorban h Anyuka beszél pl az orvosnál is a felnőtt fia helyet... Szülő nevelése ha vki életképtelen v épp túlfojtott.

2018. febr. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
71%

13- as középsulis ismerősöm 30, és otthon él még mindig, de miért? FOLYAMATOSAN azt hallja anyjátol, hogy ö egy senki, életképtelen, elsö honapban megdöglik nélkülük, stb. Igy persze, hogy nem "mer" elköltözni, önbizalma semmi, annyira belenevelték hogy a szülei nélkül nincstelen, hogy el is hiszi...


Kérdezö sem ok nélkül van még otthon ennyi idösen, szerintem.


Én is megkaptam, hogy nem költözök ki Svájcba, két hét után sirva rohanok haza, mert fogalmam sincs milyen nélkülük, stb. Egy éve jöttem el, eszem ágábab nincs hazamebbi, ahol megint 100 százalékban kobtrollálnának (igy is probálnak).

2018. febr. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
76%

200ból nem tudott eddig elköltözni?

nyakadon marad örökre

2018. febr. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
63%

210-ből el lehet költözni albérletbe még Budapesten is. Az meg, hogy 'Ázsia', semmit nem jelent. 700k Kambodzsában vagy Indonézia nagy részében rengeteg pénz, de Szingapúrban, Makaóban vagy Hongkongban nem sokra mész vele.


Tessék kipakolni otthonról, egy 31 éves embernek semmi keresnivalója a szülei nyakán.

2018. febr. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!