Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Régen miért volt "divat" az...

Régen miért volt "divat" az hogy a gyerekek magázták a szüleiket?

Figyelt kérdés
2018. febr. 9. 18:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
A tegeződés tiszteletlenségnek számított az idősebbel szemben. A mamám a saját bátyját se tegezhette mikor az önálló, dolgozó ember lett.
2018. febr. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Régen ez volt. Régen teknő is volt, ma már van mosógép..
2018. febr. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%
Én a mamát magázom, pedig dedós koromtól mondogatta, hogy tegezzem. De anyu is magázta, és akkor én is :) A többi unokatesóm tegezi, csak a tesóm és én nem :)
2018. febr. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Metionin ***** válasza:
100%
Mert úgy illett. Tiszteletlenség volt tegezni őket. Bár én nem vagyok idős de nekem is volt olyan osztálytársam aki magázta a szüleit. Én csak a nagyszüleimet magáztam.
2018. febr. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert az volt illo es tisztelet miatt. Nagypapam nagyon idos, anyum es a higa mai napig magazzak, meg a tesoim es en is. Ugyanakkor a nagynenem gyermekei es unokai mar nem.
2018. febr. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%
a magázódás révén megadod a tiszteletet a szüleidnek, idegeneknek. Egyszóval éreztetik hol a helyed a társadalomban. Például régen a gyerekek szavára nem adtak.
2018. febr. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
17%
A*
2018. febr. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg így volt divat, mamámat én is magáztam, mert a gyerekei mind magázták, így szoktam meg. Másik mamámat tegezték a gyerekei, őt tegeztem, 2-3 éves koromban is ez volt számomra az átlag, hogy úgy álltam neki, egyiket magázva hívni, másikat tegezve, egyik sem kért konkrétan semmilyen megszólítási módot, így jött ki.
2018. febr. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
1-es: jé, ilyet nem is hallottam, hogy idősebb testvért is magáztak. Amíg nem dolgozott a bátyó, addig tegezte? És amikor a mamád is dolgozni kezdett (vagy amikor férjhez ment, ha esetleg nem dolgozott) akkor is magázta, vagy megint tegezte? Bocs a sok kérdésért, csak érdekes téma.
2018. febr. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
83%

Ahogyan a tobbiek is irtak, a tisztelet jele volt a magazodas, illetve a hierarchiat is jelkepezte.

Nem kell ehhez annyira visszamenni az idoben, az orszag egyes reszein meg a manapsag is mukodik. Pl mi negyen voltunk testverek, en a legkisebb, relative kesei gyerek vagyok, en mar tegeztem a szuleimet, kozel elo nagyszuleimet, egyedul a tavolabb elo nagyszulot magaztam. A testvereim viszont meg a szuleimet is magazzak (a megszolitas Edesapam/Edesanyam, reszemrol pedig Anya/Apa).

Fogalmam sincs, hogy alakult ki, hogy en mar tegezem oket, soha nem kerdeztem, igazabol nekem az is teljesen megszokott volt, hogy a testvereim magazodnak a szuleinkkel. (En 30-as vagyok, testvereim 40-es eveikben vannak.)

Viszont a ferjem csaladja az orszag masik vegebol szarmazik es mar Anyos/Apos is tegezte a szuleit. Ott mar regebben kiment ez a “divatbol”.

2018. febr. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!