Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Régen miért volt "divat" az...

Régen miért volt "divat" az hogy a gyerekek magázták a szüleiket?

Figyelt kérdés
2018. febr. 9. 18:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Apám magázta a szüleit, pedig faternak meg mutternak szólította őket.
2018. febr. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
70%

"1-es: jé, ilyet nem is hallottam, hogy idősebb testvért is magáztak. Amíg nem dolgozott a bátyó, addig tegezte? És amikor a mamád is dolgozni kezdett (vagy amikor férjhez ment, ha esetleg nem dolgozott) akkor is magázta, vagy megint tegezte? Bocs a sok kérdésért, csak érdekes téma."


Amíg nem dolgozott a mamám bátyja, addig tegezték a kisebb testvérei, utána nem engedték a szüleik, mert mint "kenyérkeresőt" megillette a tisztelet a testvéreitől is. A mamám mesélte milyen nehéz volt nekik átállni arra hogy magázzák. A magázás megmaradt akkor is, amikor a mamám is dolgozni kezdett. a testvére a keresztnevén szólította őt, de ő sem tegezte a mamámat. Náluk úgy gondolták, hogy az aki tisztességes munkából fenn tudja magát tartani, az megérdemli hogy igy beszéljenek vele, egyfajta megbecsülést jelentett, elismerést a teljes értékű felnőtt felé aki nem szorult senki támogatására.

2018. febr. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nekem elég irritáló lett volna, csalàdban biztos nem magáztam volna senkit.
2019. ápr. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a szülőkről van szó. Régen divat volt úgy ámblokk a magázódás. Nagymamám mesélte, hogy ők a papámmal magázódtak (pedig voltak 16-18 évesek). Házastársak is magázódtak, távolabbi unokatestvérek. A magázódás nemcsak a tisztelet, hanem a távolságtartás jele is volt. Ha nem voltatok gyerekek (sőt, sok helyen a gyerekek is magázódtak egymással, lásd Légy jó mindhalálig) vagy nagyon közeli rokonok, magázódtatok.
2019. ápr. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
8%
Elég kificamodott.
2019. ápr. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
38%
Utolsó, nekem meg az a kificamodott hogy boldog-boldogtalan letegez időst-fiatalt egyaránt. Nagyon hülyén jött ki mikor a hetven éves rokonomhoz úgy ment oda a kis eladócsaj hogy "szióka, mizu, mit adhatok?" Szegény néni elég meghökkenten nézett hogy ki ez a csitri?
2019. ápr. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
72%

Egy hetvenévesnek nem köszönünk úgy, hogy szióka, de nekem semmi bajom nem lenne azzal, ha kiveszne a magázódás, pl. svédek és spanyolok, meg valamilyen szinten az angolok is megvannak nélküle.

Amúgy manapság sok vendéglátós helyen "kötelező" a tegezés.

2019. ápr. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Elég szomorú....
2019. ápr. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
39%
Nem, inkább pozitív
2019. ápr. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!