Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Utálom az apámat. Mit tehetnék?

Utálom az apámat. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Nincs sok barátom, alapból egy zárkózott személyiség vagyok de ez is belém lett nevelve. Mindig is le voltam terrorizálva az apám által . Mivel nincsenek barátaim azok az emberek akiktől elvárnám vagy igénylem a szeretetet és a támogatást azok a szüleim és pont ez okozza a legnagyobb fájdalmat. Az apámat már gyűlölöm. Annyi sok fájdalmat okozott már nekem hogy szó szerint elsírom magam amikor megérinti a kezem vagy az arcom még akkor is ha pont akkor semmi bántó dolgot nem mond. Folyamatosan az a kör játszódik le hogy megbánt nagyon rossz dolgokkal aztán úgy csinál mintha nem történt volna semmi két nap múlva megint ez és én ebben nőttem fel.Mindig rajtam vezeti le a feszültségét mert én nem szólhatok vissza mert én vagyok a legkisebb holott jövőre 18 leszek. Ha az életemben sírtam akkor annak a 98% apám miatt volt. Mégis mit tehetnék? Úgy érzem tökéletes lenne az életem apám nélkül.
2018. febr. 10. 18:29
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Ma apagyülőlő nap van? Amugy én utálom az enyémet. 18 évesen léptem le,testi lelki bántalmazás,szesz miatt. Nem bántam meg. 18 leszel,onnantól nem vihetnek haza ha lelépsz.
2018. febr. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egyébként eléggé hajlamos vagyok a öngyilkosságra/depresszióra annyi tart vissza hogy ha megtenném akkor nem látnám apám arcát miután tudatosult benne hogy ez miatta van.Tudom hogy vannak nálam rosszabb esetek de az én életemben csak a körülöttem lévő dolgokra tudok figyelni.Minden kis hülyeségért a végletekig megbánt akkor is ha arról én nem tehetek és én ezt nem érzem fairnek.Teljesen tanácstalan vagyok.
2018. febr. 10. 19:03
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy ideig még légy türelmes és tűrd, gondolj arra h úgyis vége lesz, mert amint megteheted lelépsz és utána soha többet nem kell látnod

Én azt szoktam csinálni mikor olyat mond h felmegy a pumpa rettentően, h nem szólok semmit csak hallgatok és miközben szövegel arra gondolok h még pár perc és abbahagyja, annyi a kulcs h nem reagálok és arra nem tud mit beszólni, hamarabb véget ér a vita is, és éreztetem is vele h nekem ő nem ér meg annyit h leálljak vele vitázni

2018. febr. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Kifejezéstelen, közömbös arccal hallgatni persze nem egyszerű, de meg lehet csinálni
2018. febr. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Zoli780806 ***** válasza:
11%
Mondj egy példát! Kiváncsi vagyok azokra a bántó dolgokra! Csak egyet!
2018. febr. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Oké.... például volt egyszer hogy ivott és nekem meg a testvéremnek azt ecsetelte hogy mennyire nem kellett volna megszületnünk. Viszont mi egyáltalán nem értettük hogy mivel érdemeltük ezt ki....a testvéremnek is nagyon rosszul esett sírt is pedig sokkal idősebb nálam.
2018. febr. 10. 20:32
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Felnősz, kicsit kérgesedik a lelked és megoldódik. Nem szabad, hogy függj tőle, ha így állsz hozzá, hogy miatta nincsenek és nem lesznek barátaid, akkor nem is lesznek, de nem miatta, hanem, mert meg sem próbálsz nyitni mások felé. Ha egy légtérben vagy vele, viselkedj úgy, mint bárki mással, ne "adj" neki se többet se kevesebbet, ne rágódj rajta, ha nincs veled pedig zárd ki teljesen, mert így csak akadályoz.
2018. febr. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
az anyádra legalább annyira kéne haragudnod, amiért még mindig vele van. Felnősz, munkába állsz, kiveszel egy albérleti szobát és elköltözöl. Felé se nézel többet.
2018. febr. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,igazán jó ötleteket tudtam meríteni. Valahogy kibírom azt az egy évet! Egyébként anyám mindenre csak bólogat és azt mondja hogy alkalmazkodjak akármilyen ötlete támad hogy mi rosszat tettem. A testvérem már rég elköltözött...mondjuk megértem.
2018. febr. 10. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!