Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem hagynak élni,...

A szüleim nem hagynak élni, mit tegyek? 24 éves vagyok, külföldön élek jó körülmények között.

Figyelt kérdés

Gyermekkoromban szegénységben éltünk nővéremmel és a szüleimmel. Mindennapos gondokkal.. alkoholizmus, agresszió, verekedések. Minden nap a testvéremmel próbáltunk valami ehető dolgot találni. De mindig éhesen és ordibálás közepette feküdtünk le. Télen fűtés helyett kaptunk több takarót, hogy ne fázzunk. Mindig próbáltam jó tanuló lenni, mert tudtam, hogy nincs más kiút. Az öngyilkosság gondolata természetessé vált 4 éves korom óta. (Iskolában mindenki ismerte a helyzetünk és csak bántottak miatta) A továbbtanulásra otthon nem volt lehetőségem. ( az iskola melletti munka és más okok miatt)

Az otthon töltött évek során teljesen leépültünk (a párom is velünk élt)

2,5 éve külföldre költöztünk. Az első 2 évben a szüleim megállás nélkül hivogattak napi szinten, és kértek pénzt, vagy csak akarták tudni mi van velünk. Minket a bűntudat vezérelt és adtunk mindig. Amióta kint élünk, életemben először tiszta lakásban élek, nem fázok, van mit ennem, lehetnek új ruháim, és végre embernek érezhetném magam. Szeretnék jogosítványt, autót mert itt a munkahelyek nagyon messze vannak, és a továbbtanulst is szeretném elkezdeni.

De a szüleim minden nap hívnak, és kérdezik, hogy minek autó és jobb munka, miért urizálok? Minek tanulok tovább, ha az csak pénzkiadás? A testvérem ugyan olyan életet kezdett élni mint ők, már két gyerekkel. Kevés pénzzel, koszban, agresszióban.

Szeretnék boldog életet élni, és jobb életet élni. De mindig keltik bennem a bűntudatot: hogyha nekik nincs semmilyük, én miért engedek meg magamnak ennyit. (2,5 éve 6 napot dolgozok, hogy jobb életem lehessen, és irigyek ha bármit veszek. Számolgatják a saját pénzem és titkolnom kell dolgokat.)

Remélen tud valaki segíteni. Előre is köszönöm.



2018. febr. 11. 22:44
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
32%

"Az öngyilkosság gondolata természetessé vált 4 éves korom óta"


4 eves korodban te mar tudtad mi az ongyilkossag?

2018. febr. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
95%

Az első számomra érthetetlen pont, hogy egy ilyen családba, ahonnan még az odatartozóknak is menekülniük kéne, miért költözött be a párod?...

Olvasom tovább.

2018. febr. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
100%

a szüleid szemetek voltak és már nem élsz velük. Miért lenne bűntudatod? tojd le mit gondolnak, mert amit veled tesznek az nem szeretet, csak nem tetszik nekik hogy többre vitted és ezzel lealacsonyítod őket(megjegyzem ezt ők érzik így , más szülő örül gyermeke sikerének).

Helyedben vissza se néznék és tojnék rájuk,tesód meg ostoba, hogy nem akart ezen változtatni.

2018. febr. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
97%

"kérdezik, hogy minek autó és jobb munka, miért urizálok?"


Ne kösd az orrukra a terveidet!

Nehéz lesz először, ha megszoktad, hogy kell a beleegyezésük, de hagyd abba! Tömören felelj, részleteket kerülj.

2018. febr. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 A kérdező kommentje:

Igen, természetessé vált. Léteznek ilyen esetek.

A párom szülei külföldre költöztek, de mi még iskolába jártunk.

2018. febr. 11. 22:50
 6/55 anonim ***** válasza:
96%
Lazítsd velük a kapcsolatot. Nem kell mindig felvenni a telefont. Csak annyira számolj be nekik a dolgaidról, amennyire jónak látod. Felnőtt ember vagy, nem vagy köteles minden lépéssel elszámolni feléjük.
2018. febr. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
96%
Offolj minden kacsolatot velük. Uj telefonszám stb.. Le kell szarni lelkiismeret furdalás nélkül. Én 27 éve férjem 15 éve offolta a családját. Nálunk és náluk is volt minden mint a búcsúban, és itt nem a török mézre gondolok első sorban..
2018. febr. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 A kérdező kommentje:
Az is nyomaszt, hogy látom, hogy teljesen leépülnek. Apukám utcaseprő amióta élek, és igen az öngyilkosság gondolata természetessé válhat, ha minden nap terrorban él valaki, nem kap enni, és fél, hogy mikor verik el. És pár évesen nehéz megérteni és elfogadni, hogy az apukám amúgy szeret, csak van egy szenvedélye. És jobb ha nem szólok vissza, mert akkor nagyobbat üt, és ha a rendőrök megint kijönnek, úgy se fogják elvinni
2018. febr. 11. 22:55
 9/55 anonim ***** válasza:
91%
5: Én akkor is szülőként a saját lakásában hagytam volna a gyereket, ha nélküle mentek el egy másik országba, nyilván azért, mert a barátnőjétől nem akarták elszakítani, jobbat akartak neki, nem rosszabbat. Nyilván 16-18 éves volt már legalább, és jobb neki otthon a saját otthonában, mint egy idegen, alkoholista (!!!), szegénységi küszöb alatt élő, balhés családban...
2018. febr. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 A kérdező kommentje:
Egyetértek 😔
2018. febr. 11. 22:58
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!