Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rosszul érzem magam, mióta...

Rosszul érzem magam, mióta tudom, hogy testvérem lesz. Mit tegyek ezzel az érzéssel? Beszéljek anyával, vagy inkább ne hozzam szóba, ne rontsam el a kedvét?

Figyelt kérdés

17 éves kamaszlány vagyok, anyukámnak kb másfél éve van új kapcsolata (előtte 11 évig voltak házasok a férjével). Nem az a gond, hogy baj lenne a barátjával, mert nincsen. Normális pasi, velem is rendes, meg boldog mellette anya.

De sosem mondta, hogy ő akarna még gyereket... És mostanában egyre többször mondta, hogy mi lesz vele, ha nyáron elköltözöm (Pestre, az egyetem miatt), meg hogy ő képtelen nélkülem élni, stb. Hirtelen most közölték ezt a hírt és úgy érzem, mintha azért lenne, mert elköltözöm és kell valaki, akivel pótolna engem. Pedig nem leszek messze és nyilván nem az lesz, hogyha elköltözöm, akkor majd csak havonta 1-2 alkalommal találkozunk.


Örülök is közben, mert anya nagyon jó anyuka volt mindigis, és a barátja is szereti a gyerekeket attól függetlenül, hogy neki még nincs. Bármilyen családi buli van, jól elvan velük. De mégis furcsa ez a helyzet és úgy érzem, nem tudom kezelni. Hiszen eddig anyán nem kellett osztoznom senkivel, folyton közös programokat, utazásokat szerveztünk és tényleg jó volt a kapcsolatunk, nem voltam lázadó kamasz.



2018. febr. 13. 17:29
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
#9 Gondolom tudod ennyi idősen, hogy egy gyerek hogyan is lesz. Nyilván nem optimális, hogy még hivatalosan nem élnek együtt, így lehet furcsa is. De ezen ők sem tudnak már változtatni, megtörtént és pont. Most már a jövőre koncentrálnak és örülnek (vagyis gondolom:)).
2018. febr. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!