Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Jogosan kell tartanom a szüleimtől?

Figyelt kérdés
A tesóm komoly kapcsolatát (6 évig tartott) tönkretették nagyjából 2-3 hónapja. Van most egy kapcsolatom, ami komolynak alakul. Viszont anyámék folyton kérdezősködnek, ha haverokkal vagyok vagy akármi más dolgom van, hogy csak nem egy lány van az életemben? Semmit sem tudnak a lányról a szüleim, félek elmondani, mert szerintem beleszólnának és tönkretennék ezt is! Ellenben fordítva, a lány (17) szülei tudnak rólam sok mindent általa, meg amikor a lány kérdi, rosszul érzem magamat, hogy azt kell mondanom otthon, hogy nincsen senki, miközben ha anyámék nem lennének mindenbe beleavatkozósak, akkor talán nekik is úgy tudnék dicsekedni és mesélni a lányról, mint a haverjaimnak. Egyedül attól félek, hogy egyik nagybátyám vagy egyik haverom szülője elmesélnék a szüleimnek, mert mindegyikőjükkel jóban vannak, ahogyan én is. 20/f

2018. febr. 13. 19:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Olyan nincs, hogy egy müködö, jó kapcsolatot kívülállók tönkretegyék, ha ez sikerül, akkor ott eleve gond volt magával a kapcsolattal. Ezt az is bizonyítja, hogy 6 éves kapcsolatról van szó - ha korábban nem sikerült, most meg igen, akkor az nélkülük is véget ért volna.


Ami meg téged illet, ha nem mered bevallani otthon, hogy van barátnöd, akkor nem hiszem, hogy sokáig marad veled.

2018. febr. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tudja, hogy nem a legfényesebb a kapcsolatom velük, illetveazt is, hogy megpróbálják elvenni itthon a pénzemet. Báttyám kapcsolata azért ment tönkre, mert az egész eleje óta nem tetszett nekik a lány, pedig szerint nem volt vele gond, reális meglátásai és céljai voltak. De én úgy gondolom, hogy ha bárkinek lenne egy kapcsolata és bárki belekötne a legapróbb dologba is, főleg úgy, hogy ő a család kedvence, mint nálunk a báttyám, akkor nehezen bírná. Főleg úgy, hogy - ahogyan az a lány mondta - nem fogják engedni, hogy együtt maradjanak.
2018. febr. 13. 19:38
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de ha a bátyád (egy T-vel írva!!) komolyan gondolta volna, akkor a barátnöjével már évekkel ezelött külön költözött volna és ha a szülök közéjük akarnak állni, akkor nem tartják velük a kapcsolatot.
2018. febr. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 manó1235 ***** válasza:
100%
Engem sem szívlelnek a párom szülei, csak azért mert én ölálló életet akarok élni vele, az apja magához akarja láncolni, ok nélkül folyton bűntudatot kelt benne stb. Ha tényleg szereted a lányt, kiállsz mellette. Párom is így tesz, elmondta nekik már 2 éve együtt vagyunk, engem választott, fogadjanak el, vagy hagyjanak minket békében. Boldog velem, problémák meg minden kapcsolatban vannak. Egyszer az apja előtt vitatkoztunk erre szemrehányást tett nekem, hogy én ilyen "hisztis vagyok". ( soha nem élt házasságban, kapcsolatban, épp sikerült össze hoznia a páromat, és külön mentek az anyjával) na nekem egy ilyen ember végképp ne ossza az észt a párkapcsolatról, mikor fogalma sincs az együttélésről vagy egyáltalán bármiről ami ezzel kapcsolatos. Szóval közöltem vele, hogy nem vagyunk egyformák, emiatt vannak viták, de ez normális, a lényeg hogy tudjunk kompromisszumot kötni, és megbeszélni a problémákat. Ha bármit is hibázunk stb, az meg a mi gondunk. A sors iróniája hogy folyton cukkolta a páromat, jajj mindig az orrodnál fogva vezet a barátnőd stb. Holott ilyenről szó sem volt. Erre kiderült pár hónapja, hogy egy nővel 20 éve folytattak titkos viszonyt,...felvállalták, és most pont ő teszi azt amit az asszony mond. :D
2018. febr. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Bocsi, akkor ezt már tudni fogom!:)

Úgy szakadtak szét, hogy már szóba jött előttem a házasság téma a bátyám által. Őszintén szólva szerintem ezt sokan, többek közt én sem bírtam volna ki, akármennyire is jó kapcsolatunk volt.

2018. febr. 13. 20:00
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy leírtad a történetedet, tisztelt 3. kommentelő! Akkor szerinted bármikor kezdjem el felvállalni és bármit mondanak, ne hallgassak rájuk? Hogyan legyen meg nálam az, hogy ne figyeljek rájuk és ne zavarjon majd meg semmiféle beleszólásuk?
2018. febr. 13. 20:04
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Báttyám kapcsolata azért ment tönkre, mert az egész eleje óta nem tetszett nekik a lány,

Akkor minek volt vele ha nem tetszik neki.. Meg mi az h a szüleid elveszik a pénzed húsz évesen,persze h elüdözik a kapcsolataitokat h ott maradjon a két fejös tehenük..

Férjem volt igy,külön élt de haza kelett adni.. Apja piás volt mint az enyém, Anyja csak a ruha cipő,tesoja null 24 ben a gép előtt szerencsejáték függőként. Ő meg fejős tehén volt aki tejelni járt haza.. 15 éve offolta őket végleg. Sose lett volna saját családja..

2018. febr. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Simán mondd meg hogy van csajod, de túl sokat az elején ne dumálj róla, ha zavar a pletykálkodás. Szerintem a csajodnak rosszul esik, hogy titkolod, női logikával biztos azon filózik, hogy szégyelled.
2018. febr. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
7. kommentelőnek írom, hogy a szüleimnek nem volt szimpatikus a lány, nem a bátyámnak. Ő oda-vissza volt szinte mindig, minden egyes kapcsolatban lévő nap miatt. Elköltözni nem tudok, mert én jelenleg tanári szakos fősulin vagyok másodéves, illetve OKJ-n is vagyok ezzel együtt párhuzamosan, a lány pedig középiskolában tanul, szóval egyikünknél sincsen sok megtakarított pénz.
2018. febr. 13. 20:18
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A fizudat ne add oda. Sose szedném el a gyerekem kevés pénzét és marnám szét a párkapcsolatait csak azért h magamhoz kössem ingyen rabszolgának,fejös tehénnek.. Tanulj meg nagyon jól hazudni,alibiket gyártani otthonra mig barátnőzől. Az ilyen családban muszáj. Sose lesz saját családotok se neked se bátyádnak ha a szüleiteken múlik örökre ott maradtok ebben a helyzetben.. Igen tartanod kell tőlük. Férjemtől is mindenkit elmartak,aztán elköltözött de pénzt azt lekelett adnia,de megunta és "eltünt" a család életéből.
2018. febr. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!