Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyes szülők miért nem tudnak...

Egyes szülők miért nem tudnak normálisan beszélni a gyerekükkel?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyanra, hogy mindent kiadnak parancsba, és azonnal ugrani kell. Pl. "mosogassá' el, gyerünk, de gyors ütemben, na menjé' de nem mindjárt, hanem most. Ha 5 perc múlva mész, akkor most má' akkor is késő lenne, ha neki álltál volna tegnap stb. Az ilyenek mit éreznek? Nem lehet szépen megkérni, ki kell adni parancsba...

2018. febr. 15. 12:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk akkor szokták így mondani ha többször is el lett mondva és mégsem kezdtem még el csak mondom, hogy mindjárt meg majd. Ez inkább fegyelmezés mint parancs ne vedd a szívedre csak csináld meg és békén hagynak a mosogatással.
2018. febr. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nálunk mindig így mondta anyám.
2018. febr. 15. 12:44
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem náluk is ez volt otthon, eltanulták a szüleiktől.

Nem gondolkodtak azon, hogy ez jó-e, hogy ez esetleg fáj a gyereknek.

2018. febr. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
25%

Eleve, miért kell szólni a gyereknek, hogy mosogasson el? Magától nem látja meg, hogy ott a szennyes edény? Érdekes, hogy nekem nem kell szólni, akkor neki miért?

Azért ne hogy már könyörögni kelljen.

2018. febr. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
62%
Hát.. velem akkor beszéltek igy, ha huszadjára sem mozdultam. De ha egyszer utáltam mosogatni.. a mai napig utálok, pedig már saját családom van.
2018. febr. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
91%
Családból hozott példa, tehát Ők is ezt tanulták otthon, de annyira nem intelligensek, illetve nyitottak, hogy képesek legyenek ezen változtatni.
2018. febr. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
34%

#4-es vagyok. Látom, sokaknak nem tetszik a véleményem. De azt gondolom, ha már egyszer eltartom, ruházom, iskoláztatom, nevelem a gyereket, akkor annyit minimum elvárhatok cserébe, hogy néha-néha elmosogasson.

Én is elmosogatok, ha hazaérek a munkából, meg porszívózok minden hétvégén, meg kádat takarítok, stb.

És ha szólok neki, hogy mosogasson el, akkor legyen olyan kedves, álljon fel, és csinálja meg.

2018. febr. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
92%
7-es. Olvasd el, hogy mi volt a kérdés!
2018. febr. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk mostohaanyám volt ilyen.


Gyűlöltem, mert ha nem ugrottál azonnal, akkor még üvöltött is.

De tőle szarni nem lehetett elmenni, mert már ugatott, hogy mit csinálsz? Miért vagy annyi ideig benn (5 perc....)? Gyere ki, be kell mennem - eddig nem kellett?!

Stb.


Jó, nyilván ha már háromszor elmondok valamit, negyedszerre kiakadok, de értelmes ember TUD várni 5-10 percet.

Mellesleg a gyerek NEM a szülő csicskása, hogy csettintésre pattanjon.

2018. febr. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%

4-es, tudod milyen lebxászt kaptam, mikor elmosogattam magamtól?

Akkor meg azért jött az üvöltés és puffogás, hogy "ő még csinálni akart valamit, de most nem tud, mert "nincs helye". Hol nincs? Tegye odébb a tálcát...

Tudod, ez a van sapka-nincs sapka, de bármit csinálsz, baj.


De te nem tudod, osztod az észt meg írod a hülyeségeidet.

2018. febr. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!