Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá anyamat hogy...

Hogy vegyem rá anyamat hogy mozogjon/egyen normálisan? 18/f

Figyelt kérdés

Évek óta le akar adni -20 kilót.

Tegnap pl valami idióta kefír kúrába vágott bele, komolyan mondom az eszem megáll. 2 éve bodyzok, és amit en mondok neki,azon csak nevet, nem hiszi el..és múlt hónapban azzal állt elő hogy milyen egészségtelenül táplálkozom, jogy milyen káros a sok fehérje meg előbb utóbb meghalok valami szív betegségben mert egyoldalúan taplálkozom. Szerintem az én tesalkatomból jobban meglátszik hogy egészségesen táplálkozom. Meg amit Ő olvas az szent, az 100% úgy van de hogy én mire vittem 2 év alatt, azt nem nézi. Tegnap csinaltam neki egy normális étrendet de ő azt nem csinálja meg, inkább megiszik 3l kefírt naponta. -.- Meg mondom neki hogy mozogjon mert csak az izomból fog fogyni. El ment naponta 2km-t sétálni, ami nevetségesen kevés.

Anyam 80kg 166cm és 50 éves

Tudom hogy egy 50 éves nőnek nem olyanok a fizika adottságai mint egy 20 éves férfinak, de akkor is. Engem ez elszomorít hogy amit ő olvas baromságokat, inkább azt csinálja, mint hogy rám hallgatna.


2017. febr. 26. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak nők, akik szeretik betartani az ilyen éppen divatos diétákat, nem lehet tőle lefogyni, de ez nem életmód-váltás, csak pár napig szórakoznak vele. Nem kell beleszólnod anyád diétájába, majd ha segítséget kér tőled, akkor csinálj neki étrendet.
2017. febr. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Nem fogod tudni rávenni. Aki tényleg le akar fogyni, az lefogy. Egészségesen vagy egészsgtelenül, de lefogy. Aki évek óta tervezi, az valószínűleg sosem fog lefogyni.
2017. febr. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Elvileg mindketttötöknek van valami igaza.


A kefírkúra (meg bármiylen kúra) elég hülyeség.


De a sok fehérjebevitel sem egészséges, 20 évesen még valamennyire kompenzál a szervezeted, de a vesédet eléggé megterheli és idöbel tönkremegy.

Emellett 20 évesen lehet masszív edzést végezni, de az izületek idövel elkopnak töle.


50 évesen valami sportot tényleg kellene végeznie - és a napi 2 km séta alig valami -, de a súlyzós edzéseket már nem igazán lehet javasolni, többet érne a saját súlyos gyakorlatokkal.

Meg valami neki megfelelö étrenddel - a napi kajamennyiség legalább 3/4-e zöldségféle, és a maradek fehérj meg szénhidrát - többre jutna, mind a napi X kefírrel, habár a kefír még mindig jobb, mint a több tucat tojás vagy banán :)

2017. febr. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Dietetikusként már az iskolai gyakorlatok alatt megtanultam, hogy fogyásban csak annak lehet segíteni, aki önszántából fordul hozzám.


Viszont ezek az elvetemült testépítő diéták, amikor valaki csak zabon, tojáson, túrón, csirkemellen, rizsen, brokkolin, uborkán, paraicsomon és tálálékkiegészítőkön él, valóban egyhangú...

2017. febr. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Hagyd ra. Anyosom szerint attol lehet lefogyni ha ecetet iszik. Persze hozza eszi a kenyeret agyba fobe meg ket centit nem megy odebb. :D de erolteti rank mert milyen jo zsiregeto. Es meg van sertodve h a baratom azt mondja h a mozgas a zsiregeto. :D
2017. febr. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szóval elérted, hogy napi 2km-t gyalogoljon, de kevesled ezért beszólogatsz neki. Majd megsértődik és ennyit se fog. Egy 50 éves embert nem fogsz tudni megváltoztatni, ha fejre állsz akkor sem. Ha eddig semmit nem mozgott, az a 2km gyaloglás az kezdetnek szuper. Vagy hogy gondoltad? A semmiből majd rögtön napi 10km-t fut?

Egyébként meg nézd egy kicsit más szemszögből. Ő hányszor ért el valamit nálad prédikálással meg kioktatással? Na ugye. Fordítva miért működne?

2017. febr. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Dietetikusként már az iskolai gyakorlatok alatt megtanultam, hogy fogyásban csak annak lehet segíteni, aki önszántából fordul hozzám.


Viszont ezek az elvetemült testépítő diéták, amikor valaki csak zabon, tojáson, túrón, csirkemellen, rizsen, brokkolin, uborkán, paraicsomon és tálálékkiegészítőkön él, valóban egyhangú..."


Te komolyan dietetikus vagy?:DDD

És aki ezeket az ételeket szereti, az meg dögöljön meg, vagy mi? Már ne haragudj, de a felsoroltak pont egészséges, feldolgozatlan ételek, semmi rossz nincsen bennük, nagyon is jó alapja egy diétának! Én nem híresztelném a nevedben, hogy dietetikus vagy:D

2017. febr. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt írtam, hogy egyhangú. A felsorolt ételek természetesen egészségesek, de ha csak ezt fogyasztja az illető, akkor nem jut hozzá minden tápanyaghoz, amire a szervezetének szüksége van, ezáltal válik egészségtelenné maga a táplálkozás. Természetesen elismerem azt is, hogy ez a jobbik véglet, mint amikor valaki chipsen, csokin és kólán él.
2017. febr. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!