Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiatalok, akiket nem támogatta...

Fiatalok, akiket nem támogattak a szüleik, miből lett lakásotok?

Figyelt kérdés

Illetve megtakarítás, autó, miegymás.


Döbbenten olvasom itt az oldalon, hogy X meg Y 1-2 év külföldi vendéglátós munkával 20-22 éves korára 10-20 milliót összeszedett.

Ami már csak azért is hangzik lehetetlennek, mert magam is külföldön élek évek óta, a vendéglátásban kezdtem.

Havi 1200€-t kerestem, ami 20-on éves kezdőként már nem annyira rossz, de valamiből fizetni kell a lakhatást, a bérletet, az élelmiszert....szóval még a legnagyobb spórolással se kivitelezhető 2 év alatt 20 millió.


De ezek a történetek meg elvileg igazak.


2018. febr. 18. 15:18
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

*nem annyira rossz vendéglátósként, tapasztalat nélkül.

Természetesen ez még elég alja fizu, a jó 3000-4000€ nettó felett kezdődik, de azt meg nem ilyen körökben osztogatják.

2018. febr. 18. 15:20
 2/24 anonim ***** válasza:
86%
Használt autókkal kereskedtem. A mai napig másodvonalas bevételi forrás
2018. febr. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
55%
Mi olyan helyen elunk, ahol a lakhatas es az etkezes majdnem ingyen van, igy minimalis a kiadasunk. Igy kell csinalni, nem Londonban egy zugot berelni egy hazban 12 masik emberrel egy mosdon es WC-n osztozkondi havi £600-ert es megvan az a 20-30 millio forint par ev alatt. De persze ha az ember fia nem szeretne Magyarorszagon letelepedni, Angliaban es barhol mashol kulfoldon valahol ugyanott van, mintha Magyarorszagon dolgozna, az ingatlanarak ugyanis az egekig ernek sajnos.
2018. febr. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Nem Londonban vagyok, és nem egy zugot bérlek 12 másik emberrel, családi házat bérlünk a párommal egy nagyváros mellett (kevesebbért, mint egy szoba kerül a városban).

De így is van öakbér (rezsi nincs) és élelmiszer, nem lehet megoldani, hogy ne legyen.

Illetve kiszámoltam, ha minden centet félretettem volna 2 éven át (tehát 1200€-t €-ra pontosan), az még mindig csak 8,6 millió, nem 20, de legfőképpen nem 30-40 millió.

2018. febr. 18. 15:32
 5/24 A kérdező kommentje:
*lakbér
2018. febr. 18. 15:33
 6/24 anonim ***** válasza:
76%

23 éves voltam mikor Bpre költöztünk a párommal. Nagyon jól fizető állásaink lettek. Így vettünk nekem is egy (használt) autót. Lett spórolt pénz, így egy kevés hitellel tudtunk kertes házat venni pest mellett. Szép lassan újítgatjuk.

A szülők egyik részről sem állnak úgy h segítsenek anyagilag. Az esküvőt is magunknak fizettük.

Sokat melóztunk, túlóra és meghúztuk a nadrágszíjat.

2018. febr. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
63%
Ha egy pár megkeres 2-2 ezret fejenként akkor simán megvan hogy ha nem drága városban élnek. Az 1,400,000 körül van ha fontba nézzük egy hónapra. Mondjuk hogy elköltenek 400 ezret. Ez így is kb 12 millió egy évre forintba.
2018. febr. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
59%

Valamit nagyon rosszul csináltok akkor, mert én is kint élek a férjemmel külföldön, a legrosszabb hónapban van monduj 4000GBP bevételünk, és csak ketten lakunk, kb. 1000 mindennel együtt a lakás, és még 1000-et simán elverünk szórakozásra, kajára. 2000et így is félre tudunk tenni. 3 év alatt több mint 25milliót spóroltunk meg.

Ja és a nyelvet sem beszéljük perfekt.

2018. febr. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
61%

Középiskola után rögtön elmentem dolgozni.

Sok plusz munkát vállaltam, másodállást vállaltam, a munkahelyemen is vállaltam plusz munkákat. Ezeket a plusz pénzeket mindig félretettem.

Ebből lett.

Igaz nem 22 éves koromra, hanem később.

2018. febr. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
71%
Idegenvezetőként dolgoztam pár évig, az összes napidíjat félretettem, plusz a párom munkahelyi bónuszai, ez volt 2-3 millió 3 év alatt, az jó volt beugrónak egy lakáshitelhez. Kocsink később lett. Az is egy 12 éves autó volt.
2018. febr. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!