Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kicsinálnak a szüleim, mit...

Kicsinálnak a szüleim, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az van, hogy abba is belekötnek ha levegőt veszek. Mindig megy a vita 0-24. Megkövetelik tőlem a kitűnőt, a mintagyereket, holott a szüleim általánosba megbuktak, és csak apám végzett szakmunkást. Félek hazajönni egy négyessel, mert kikapok érte legtöbbször. Néha az ötösnek sem örülnek, ha valami "lényegtelen" tantárgyból hoztam. Napi 11 órát tanulok suliba és itthon összesen. Mégis megkapom nap mint nap, hogy sose fognak felvenni ahova akarok, így is szakmunkásképzőbe akartak küldeni, pedig a tanárok szerint én abba a gimibe születtem, ahova menni szeretnék. (4,92 átlagom, a féléviben is csak a tesi lett négyes) Egy nap max 2 órát van a kezemben a telefon, és akkor is megkapom, hogy "Tedd le azt a sz*art mert kivágom a p*csába" erre kimennek és telefonoznak tovább. Múltkor a benti cigizés miatt is összekaptunk, mert nekem nem tetszik ha bent dohányoznak, erre elkezd ordibálni anyám, hogy az életét rámáldozza és megengedhet magának annyit hogy cigizzen. Szintén minden nap megkapom, hogy életképtelen senki vagyok, akiből nem lesz felnőtt gondolkodó ember ha így folytatom. A pénzemről meg nem is beszélve. Én kerestem meg, mivel az én régi dolgaimat, könyveimet adtam el, ezért szerintem engem illet a pénz. Már egy csomót összegyűjtöttem és már majdnem meg is tudtam volna venni a hangszert amit már rég óta szeretnék, erre elvették tőlem és azt mondták nem kapom majd vissza, mert ez benne van abban az összegben, amit életük során rám áldoztak. Plusz az, hogy mindenbe belekötnek és mindent megmondanak, hogy milyen hamgosan hallgathatom a zenét, hogyan kössem be a cipőmet, milyen színű ruhát akarok venni. A suliban sincs senki aki tekintettel lenne rám, úgxmond én az osztály strébere vagyok, állandóan piszkálnak. És akkor csodálkoznak, hogy a felnőttek társaságát keresem, mert velük lehet normálisan beszélni. Nincs senki akivel ezt megbeszélhetném a nővéremen kívül, de vele nem emgednek sokat találkozni. Pszichológushoz nem mehetek mert tuti nem engednének, egyedül nem merek elmenni mert nem tudom miből kifizetni. Már mindennapos ez a dolog, segítsetek kérlek mert idegösszeomlást fogok kapni, állandóan veréssel fenyegetnek. Nem esik jól a mindennapi sírás, főleg nem szóbeli előtt.

15 éves lány



2018. febr. 18. 21:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

Legyél kolis! 3 év és még messzebb tudsz majd menni. Kitartást!

Beszéltél már velük erről amúgy?

2018. febr. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem engednek kollégiumba, azt mondták életképtelen vagyok és 3 nap után meg fogok halni egyedül. Nem lehet erről beszélni velük mert úgy nevelnek ahogy akarnak mert az övék vagyok.
2018. febr. 18. 21:15
 3/20 A kérdező kommentje:
A másik meg az, amitől parázok, hogy mrgmondták, ha nem azt tanulom amit ők szeretnének hogy legyek, nem fogják finanszírozni az egyetemet. Mert mindenféleképpen zenész szeretnék lenni de nem engednek mert az nekik nem tetszik.
2018. febr. 18. 21:16
 4/20 anonim ***** válasza:
78%
van iskolapszichológus beszélj vele ha gondolod
2018. febr. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nekünk nincsen
2018. febr. 18. 21:22
 6/20 anonim ***** válasza:
78%
Jézusom te lány! Először is ez mind szörnyű, amit leírtál! A sulit azért erőltetik így, mert neked jobb életet akarnak, hogy okos legyél, de ez nem megoldás, hogy ilyen szigorral és egyszerűen nem tudok mást mondani, mint idióta gondolkodással nevelnek téged! Szörnyű, hogy ha egy szülő ilyet csinál. Egyszerűen meg se tudom érteni, hogy miért csinálják ezt veled. Jó tanuló vagy és értelmesnek tűnsz. A tesód ő hol lakik nem tudsz esetleg hozzá menni? Más megoldás nagyon nincs, suli kolesz vagy valami rokon? 15 évesen nagyon nehéz egyedül megélni, én 20 éves vagyok de nagyon nehéz. Egyszerűen borzasztó amit leírtál... Csak azt fogják elérni, hogy amint tudsz, lelépsz és feléjük se nézel majd. Bármikor szeretnél beszélgetni erről vagy bármiről, nyugodtan keress! Bár tudnék segíteni!
2018. febr. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%
Egyetértek az előttem szólókkal. Egyelőre a zenélésről ne beszélj a szüleidnek, a gimit próbáld keresztül vinni, ahová szeretnél menni. Ha jobb életet szeretnének neked, ahogyan mondják, akkor azt talán engedik. Vond be a nővéredet! Ha már a gimiben leszel, akkor több lehetőséged lesz, lehet, hogy ott lesz iskolapszichológus is, biztosan akad egy-két megértő tanár, aki tanácsot tud adni, és ha nem is az első évben, de lehet, hogy előbb-utóbb sikerülni fog a koli. Nehéz helyzetben vagy és igazad van, de jelenleg, csak türelemmel és kivárással tudsz a céljaid felé haladni. Ha pedig majd 16 éves korodtól vállalhatsz diákmunkát pl. nyáron, akkor jól dugd el a pénzt a céljaidra! (Ha úgy érzed, hogy elszednék, csak a felét valld be!)
2018. febr. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Kicsit megnyugodtam, bár nem tudom mi lesz egy fél évig pszichológus nélkül :/
2018. febr. 18. 21:52
 9/20 anonim ***** válasza:
86%
Menjél az állami szakrendelőbe pszichológushoz, az ingyen van.
2018. febr. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
72%
Most ez így borzasztó. Nagyon sajnállak. Szörnyű méltatlan amit veled tesznek de egy dolog vigyasztaljon, hogy te okos vagy és lesz diplomád. És lesz normális állásod meg normális életed nrm úgy mint nekik. A zenélést is meg fogod.tudni valósítani ha elmúltál 18 nem szólhatnak bele mit csinálsz kimehetsz az ajtón és lemehetsz koliba is. A kolira a pénzt meg diakmunkával meg diákhotellel tudod fedezni. Nem kell, hogy finamszírozzák a tanulásod. Vannak államilag finamszírozott szakok. 12.félév ingyen van. És a te tanilmányi eredményeddel meg képrsségeiddel fel is fognak venni. Tanulj csak tovább MAGADNAK ne nekik. Mert ez az egyetlen kiút abban amiben most vagy! Ne törődj semmivel csak a tanulással. Az osztálytársaiddal se foglalkozz, mert ők nem segítenek neked. Csak te tusz magadon és nagyon jól csinálod. Azt viszont nem hagynám szó nélkül hogy anyám az orrom alá bagózzon. Mit képzel? Ha ő tüdőneteg akar lenni az ő dolga de ezt veled ne tegye. A pénzedet meg undorító, hogy elcigizi. Baromi drága a dohány. Húhh kitartást kicsilány....a szüleid bunkó büdös parasztok akik semmire nem vitték. Nekik nem érték amit csinálsz. Ha esetleg van olyan rokonod akivel jóban vagy próbáld mrgkérni segítsen, hogy minél előbb elkerülhess ebből a környezetből. De szerintem az osztályfőnöködhöz vagy valamelyik tanárodhoz is megpróbáljatsz fordulni hátha tudnak segíteni, hogy koliba mehess. Nővéredhez nem költözhetsz? Bemehetnétek együtt a gyámügyre. Elmondjátok mi a helyzet. Ha neki rendezettek a körülményei hátha sikerül. A.dohányzás miatt.meg.a.háiorvosodnak is szólhatsz. Nehéz helyzetben vagy és nem is állítom, hogy akihez fordulsz az rögtön segíteni fog. De ezt nem vagy köteles elviselni. Ne sírj, hanem küzdj és kérj segítséget a környezetedtől....3 év még nagyon hosszú idő. Nővéred mit mond? Nahymama.nagynéni nincs?
2018. febr. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!