Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak velem ordibál anyám, de...

Csak velem ordibál anyám, de úgy rendesen, ha rossz jegyet hozok?

Figyelt kérdés

Tudtok erről mesélni történeteket?

Egyre jobban érzem azt,hogy elköltözök 16 évesen,vagy már lassan rossz felé fordulok... :S

Ha gondoljátok leírhatom bővebben,de most inkább történetekre vagyok kíváncsi.


2018. febr. 21. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

az enyém se tudta a csökött 8 általánosos agyával felfogni, hogy a 3-as az nem 1-es..

Mostanra már kb nem beszélünk mert ha megszólalok 90%, hogy ordibálni kezd és lerázni nem lehet..

Próbálj meg vele értelmesen beszélni, hogy téged nem érint az a tantárgy annyira stb.. az enyémnél mondjuk ez sem használt, mert olyan buta, hogy csak ismétli amit ő állít és szinte meg se hallja az észérveket.

2018. febr. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ugyan ez az enyém,csak nem 8 általánossal.
2018. febr. 21. 17:37
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én se voltam jó tanuló, tanuló se nagyon.

Kiabálás megvolt, el is költöztem 16 évesen(elvált szülők előnye)

Azután meg vissza, sajnos aki 14-15 éve nem tartja magát a szülődnek ott nem lesz jó lakni.

Egyrészt a kiabálások,másrészt a bukás, harmadjára az elviselhetetlen nevelőapám.

Szóval elpakoltam otthonról.

Utólag tudom hogy nem lett volna kiabálás ha nincsenek rossz jegyek és nem bukok.Pótvizsgán átmentem persze.

Nekiálltam tanulni,vagyis nézni a betűket a könyvekbe.. középiskolás lettem, ott megint csak a bukás szélén jártam, és sikerült is évet ismételnem.(4ből buktam)

Utána jött a pofon, másik osztály, újra egy évig minden ugyanaz, mire végzek a haverok a technikummal is végeznek.

Utána tényleg tanultam, nem e-cigiztem órán, nem a tanárokat készítettem ki, bár az osztályfőnök lemondott az osztályfőnökségről a végén.

Lett egy érettségim, elköltöztem barátnőmhöz, munkahelyem lett, nekiálltam tanfolyamokat letenni, rájöttem hogy az érettségi good for nothing, ahogy az angol tanárom mondaná, bár gyakran mondta ezt a tudásomra is.

Jelenleg 2 éve élünk együtt, fél éve albérletben,anyagilag nem a legjobb, de panasz nincs.Törekszünk a jobbra, több szakma több lehetőség.

Albérlet szép, lakásmegtakarítást tesszük, autót vettünk, éhen nem halunk és még nyaralásra is bőven marad, kutyát se éheztetjük.

Családdal(anyám-öcsém) hetente találkozok, azóta anyámnak új férje lett, vele ritkábban, mert mióta hazugságokat terjeszt rólunk bezárkózik a szobába ha náluk vagyunk.


Szóval, a lényeg hogy nem a kiabálások a legrosszabbak, ha valahol el lehet rontani akkor itt most el tudod. Ha nem tanulsz nem mész semmire.Teljesíts mindent legalább közepesre, úgy nagyon nagy baj nem lehet, 8 általános semmire nem jó de ha nincs éhen halsz, érettségi szintén.

Egy szakma többet ér jelenleg. De ha legalább érettségid van és egy szakmád, azzal már nem kell nyomorognod.

Innen csak feljebb van, szóval ne az legyen a legnagyobb baj hogy kiabál veled, azt azért teszi mert nem akarja hogy a 10-én megkapott fizetésed után 16-án azon gondolkozz hogy ha ma eszel holnap nem lesz rá elég pénzed.

Ha egyszer kénytelen lesz majd felnőni nem ez lesz a legnagyobb gond. Az lesz a gond ha nem lesz semmi a kezedben, ahhoz meg teljesíteni kell.

-hunya-

2018. febr. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Hozzátenném hogy nehéz helyzetben voltam a középiskola alatt, hétvégén dolgoztam, volt hogy suli után is, pénzt otthonról nem kaptam, de lusta is voltam tanulni az igaz.

Amit tanultam azt nem szerettem..

Érdekes hogy mindig mondták hogy azok a legszebb évek...

Tényleg azok, ha csak tanulni kéne és jókat röhögni azért hogy ott lehess és többre vidd, bármikor otthagynám a munkát, pedig szeretem amit csinálok.

Utólag már könnyű belátni.. mi lett volna ha jobb az átlagom és felvesznek stb..


Én se értettem mikor mondták hogy jobb tanulni mint a soron dolgozni..

Soron csak diákmunkásként voltam, de miután végeztem a sulival és munkahelyet kellett keresni akkor értettem meg mit jelent még az ha van 1-2 papír a kezedben.

És a kiabálással csak erre akarnak ösztönözni. Mert így lehet csak feljebb jutni a sz.pólétrán.

2018. febr. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hat nalam megesik egy ket durvabb mondat is anyamnal,es mar unom,banto.

Leakarok tenni egy kib... erettsegit,melle egy szemelyiedzo szakmaval es csinalni amit szeretek,-testepites.

Szemelyiedzo szeretnek lenni,ez erdekel,es ugygondolom ha azt dolgozod amit szeretsz,lehetsz boldog. En jelenleg nem vagyok az:)

2018. febr. 21. 21:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Engem még papuccsal is vert :D

Amúgy én is személyi edző felé kacsingatok jelenleg, tápkieg boltban dolgozok most mint szaktanácsadó, fitnessz instruktort már letettem, emellett az üzletvezetőit.

Ha tényleg ezt szeretnéd csinálni menj sport suliba, emelt tesit mindenképp tedd le, rengeteg időt és pénzt megspórolsz vele.

Telített a szakma de akik értenek hozzá és tudnak az emberekkel bánni azok ki tudnak emelkedni.

Esetleg legalább egy amatőr versenyen indulj majd el, juniorba még naturálként is érvényesülhetsz, nem mondom hogy dobogós leszel, de közel állhatsz hozzá.

Sok sikert!

-hunya-

2018. febr. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!