Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Lehet rossz egy 2 éves foga,...

Lehet rossz egy 2 éves foga, ha rendesen mosom neki és este csak vizet kap, napközben sem tömöm édességgel?

Figyelt kérdés
2 éves és mostanság eléggé kikelt magából. 16 foga van és gondoltam rá, hogy talán a leghátsók jönnek de igazából azok a jelek, amelyek az eddiekkel voltak, nincsenek. Nincs híg széklete és nem nyúlkál a szájában. Állandóan a száját mutatja, azon belül az alsó metszőfogait, ezt mindegy egyes evés közben, lehet lyukas? Vagy az utolsó fogaknál más babájánál sem voltak már a szokásos jelek? Vigyem fogorvoshoz?
2017. szept. 5. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó 4 fogat a fiam meg sem érezte. Míg az első 16-tól majd meg bolondult. Szóval miért ne jöhetne neki az utolsó 4 foga, csak nem tapasztalod azokat a dolgokat, amiket az előzőeknél?

Meg ha vigyázva vannak a fogai, akkor nem lesznek ilyen piciként rosszak, illetve ha genetikailag nem hajlamos rá, mert akkor fájlalná és nem csak matatna a szájába, ha fájna neki.

2017. szept. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Alul az egyik oldalt keményebb az ínye, mint a másikon. Csak az a furcsa nekem, hogy a metszőket mutogatja evés közben.
2017. szept. 5. 12:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Simán elviheted a fogorvoshoz,majd az megnézi neki + megismerkedik a fogdokival meg úgy az egész dologgal és majd amikor baj lesz (szerintem most nincs)akkor még se az első látogatásról lesz rossz emléke és tudni fogja,hogy azért annyira még se kell majd félni.

Én évente hordom őket onnantól,hogy lett foguk :)

2017. szept. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet lukas de a fájós lukat látnád. Esetleg valamilye zománcprobléma miatt lehet érzékeny de ennek is szoktak látható jelei lenni. Azért elviheted fogorvoshoz, meg tudják nézni, amúgy se árt ha kipróbálja, könnyebben megy később az éves ellenőrzés.
2017. szept. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ismerek fekete fogú 2 évest, akinek nem az édességek, hanem genetikai probléma miatt lyukadnak a fogai. A nyálának a ph-jával van valami, ami hajlamossá teszi alapos fogmosás mellett is.

Bár ez ritka, de attól még elviheted.

2017. szept. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ma voltunk fogorvosnál és szépek a fogai. Elvileg a fog áttörése is messzebb van még, nem tudom mit szeretne ezzel kifejezni.
2017. szept. 12. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!