Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy békülhetnék ki anyával,...

Hogy békülhetnék ki anyával, ha haragszik, mert ezt mondtam és még nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés

22 éves lány/fiatal nő vagyok. Nagyon sok célom van még az életben és nem igazán gondolkoztam még azon, hogy ideje lenne családot alapítani. Anyukámat tegnap mondta, hogy bezzeg ő az én koromban már az öcsémmel volt terhes, közben engem nevelt. Folyton ezt hallgatom, hogy "bezzeg ő"... Neki mások voltak már az én koromban is a céljai, mindig is nagy családot akart. Viszont én nem ilyen vagyok. Ezt meg is mondtam neki, de tegnap közöltem, hogy bocsánat, amiért én nem akarom elszúrni egy gyerekkel most az életem. Ezen megsértődött, olyanokat mondott utána, hogy nem gondolta volna, hogy én így gondolom ezt, meg hogy szerinte ő elrontotta velünk az életét. És most haragszik rám...

Oké, nem volt szép, hogy ezt mondtam, de már megőrjített azzal, hogy mikor lesz már tartós kapcsolatom, mennyire szeretne unokázni, X-nek és Y-nak már van gyereke, stb.


2018. febr. 22. 13:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
34%

kérj tőle bocsánatot...

manapság más világot élünk, 24 éves vagyok, anyukám 18 évesen férjhez ment, 19 évesen pedig megszülte bátyámat, 24 évesen engem. nem vagja a fejemhez soha, hogy mikor szülök már, pedig 3 éve komoly kapcsolatom van. különben sem az ő dolga. te donthetsz úgy is, hogy nem szeretnél gyereket.... ez a te döntésed es neki el kell fogadnia... kérd meg h ne nyaggasson ezzel, szüljön ő ha annyira babázni akar...

2018. febr. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%
Ne Anyádnak szülj abban nics sok köszönet. Ne Anyád életet éld. A gyerek nem másolat,robot.. Az ilyen szülő tázog mikor robot 200 kmre megy és offolja őt.. Érdekes ő neki ti tönkre tettétek az életet talán irigy h tiéd megy tönre és igy akarja elérni h te is szivj.. Amugy tarson kutyát az ilyen Anyu unokázni akar tipus az aki folyton kibujik az unoka alol,beleszol mindenbe felhánytorgat.. Szülj mikor akarsz és van mire.. Amugy ha szülnél most és leadnád neki h tessék unoka tiéd,lehet etetni stb,akkor kapálozna h nem igy gondolta..
2018. febr. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is volt egy pampogós rokon, csak megmutattam neki a nyaralási képeket, hogy na látod, itt voltam 2 hete, nem érek rá most gyereket csinálni, mert egész évben utazgatok, szórakozok.


Nem volt szép, de az a rokon rosszindulatú tenyészkanca, nem bír a neveletlen kölykeivel és abban bízik, hogy másnak is rossz lesz (ja és ő a tipikus "semmire szült")

2018. febr. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%
60-as ffi vagyok, olvasgatom az ilyen kérdédeket, tényleg ennyire hülye az én korosztályom? Millió ilyen belepofázós van! 15 éves unokámat nevelgetem, soha eszembe nem jutna hogy csesztessem. Ha éhes eszik, ha szomjas iszik, ha menni akar valahová, hát hadd menjen(mondjuk normális gyerek). De hogy mit tanuljon, mikor szüljön, mikor menjen férjhez, azt ne én szabjam már meg. Vagy belem van a baj?
2018. febr. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy anya nem úgy éli meg, hogy tönkrement volna az élete. Amivel nincs is gond, hiszen neki a babázás volt az álma, szerette a gyereknevelést az összes hátrányával együtt.


Én még egyetemre járok, esténként szeretek beülni valahová 1-1 koktélra, vagy pár pohár borra a barátnőimmel, vagy akár egy férfival. Imádok utazni, legyen szó akár egy hosszúhétvégi wellnessről országon belül, vagy valamelyik környező országban egy párnapos útról, vagy egy több hetes, repülős nyaralásról. Szeretek sokáig aludni, vagy begubózni napokra és nem csinálni semmit pihenésen kívül. De néha meg pörgök, és rohanok egyik helyről a másikra, csinálom a dolgom.

Nem vagyok agymosott, de úgy érzem, hogy engem egy baba, kisgyerek jelenleg csak hátráltatna. Azért meg nem fogok szülni, hogy nonstop anyunál legyen, vagy bébiszitterrel.

2018. febr. 22. 13:20
 6/23 anonim ***** válasza:
95%
Nm agymosás, 22 éves minek egy poronty? jo h nem általános iskola után elleni kéne tanulatlanul.. Mondjuk csinálja ezt egy réteg,védőnök örömére. :( Tanulás munka.. Karier, egzisztencia,normális apajelölt,ja h ma sokan panelbe ötöt ellenek segélyre v semmire,8 általánossal, az jo ugye.. Akkor akinek ez kell, csinálja,aztán nyávogjon és etesse fénnyel a gyerekeit,de ne kényszeritsék rá a normális emberre is h ez a követendő a semmire szülés ,aztán belerugni a gyerekekbe naponta mert miatta szar az életük és h mennyibe kerül a kajájuk,és a bago előrebb valo ezeknél mindig..
2018. febr. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
91%

" tegnap mondta, hogy bezzeg ő az én koromban már az öcsémmel volt terhes"

Hallgass Csernust ebben a témában. Ő ezt hivatás és életcél előli menekülésnek tartja. A gyerek és a család nem életcél, az a magánélet.

Gyereket 24 órában 1 évig, 12 órában +2 évig, 6 órában +17 évig nevelsz. (Addigra a gyereked tudja, hogyan szerezzen és készítsen el vacsorát, kihez forduljon, ha elromlik a mosógép és mit kell tenni, ha pénzre van szüksége vagy elmegy az áram.)

És amellett és utána? Élsz 98 évig és annyit tudsz felmutatni, hogy 2x3 évig neveltél gyereket? MMII?! Ez nettó hülyeség. Anyukád semmit nem tud felmutatni és evvel takarózik. Az ilyen anyák bepánikolnak, amikor a gyerekük elmegy, mert magukra maradnak az üres életükkel, amivel eddig nem akartak szembesülni a család mögé bújva.

Most ezt a rettegését vezeti le rajtad, és próbálja húzni-halasztani a kirepülésedet. Esetleg egyszersmind rögtön a nagymamaságba akarna előremenkülni, mert anélkül nincs terve, dolga...

2018. febr. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Aki nincs kész egy gyerekre annak nem szabad szülni, az nem plüss élőlény.. Aki egyáltalán ne akar az meg ne vállaljon ,szerintem annak nincs értelme h a gyerek lelkisérült legyen mert olyan anya szüli aki mások kedvéért vállalta be,de a háta közepére kivánja és rosszabb esetben naponta ki is mutatja,leginkább az érzéketlenségével..
2018. febr. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
80%

Igazad van, nehogy bocsánatot kérj.


Mondd meg neki kerek-perec, hogy nem szülsz, szálljon le a méhedről és pont!


De hasonlóan pfázós rokontól én megkérdeztem, hog jól ki tudja-e nyalni a férje, vagy a kielégületlensége miatt foglalkozik az én testemmel?

2018. febr. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
95%
Ismerősöm 30eves. 9eve vannak együtt a párjával mégis 8ev után érezték hogy már annyira kieltek magukat hogy jöhet a baba. És ez igy van jól. Én sosem szulnek anyám vagy apám keresere. 5eve vagyunk együtt a ferjemmel mi most éreztük az idejét. Bár én teljesen gyerekbeallitottsagu vagyok. De az egyetem után és a lagzi után döntöttünk igy és szinte azonnal össze is jött
2018. febr. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!