Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hozzá lehet ehhez szokni?...

Hozzá lehet ehhez szokni? Heti balhé

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az alaphelyzet az, hogy anyám egyedül nevel engem. Nem kap semmi támogatást, de ennek ellenére is megadja nekem azokat a dolgokat amikre szükségem van. Persze ez nagyon sok stresszel jár amit minden egyes héten rajtam vezet le. Vagy egyszer vagy kétszer, de nem túlzok. Nincs olyan hét, amikor ne lenne balhé.

Megértem, hogy nehéz amit csinál és hálás is vagyok azért, mert nem dobott el magától mint az apám, de már kezdek belefáradni ebbe. Próbáltam már vele erről beszélni, de nagyon sértődékeny, ezért nem jártam sok sikerrel. Ráadásul nagyon bántó dolgokat szokott mondani és még csak azt sem lehet mondani, hogy megbánta, mert a végén még tőlem várja a bocsánatkérést valami mondvacsinált dolog miatt. Tudom, hogy én sem vagyok egy angyal, nekem is megvannak a saját hibáim és hülyeségeim, de nem hiszem, hogy az ordítás ezen segítene.

Na de a kérdésem az lenne, most így a kis litánia és panaszkodás után, hogy ehhez a helyzethez hozzá lehet szokni vagy egyre jobban bele fogok ebbe fásulni?

16l


2018. febr. 24. 22:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

4. vagyok Nem technikailag értettem, hogy hogy lehet bántani a betegsége miatt egy gyereket, hanem erkölcsileg. Nekem ez elfogadhatatlan. Azt sem helyeslem, hogy azért leszól, mert ügyetlen vagy. (Én is voltam olyan, meg tudok ma is).

Nem ismerem anyukádat, milyen ember alapból, attól én még úgy gondolom, hogy ki van merülve. Szerintem valahogy ezt kéne neki megmondanod, hogy "anya fáradt vagy" menj el egy orvoshoz.

Ha "normális" akkor milyen?

2018. febr. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
92%

Agresszióval az a baj, hogy 2 természetes (üss vagy fuss) és néhány tanult reakciót válthat ki a megtámadott félből:

ÜSS: nem lépi túl az agresszió szintjét és ős is agresszívabban fog válaszolni (gyorsan eszkalálódik, kitör a helyzet) és egymás bántalmazása addig vezet, amíg valaki ki nem lép az ÜSS fázisból.

FUSS: túllépi az az agresszió az elviselhető szintet és védekezésbe megy át megtámadott.


A tanult reakciókból néhány a visszajelzés (tükör mutatása), megnyugtatás, a helyzet kerülése, a segítség hívás.


Minden agresszív helyzet természetes úton kezelésének az a vége, hogy az egyik fél győzött, pedig jelen esetben mindkét fél együtt akar dolgozni és nem egymás ellen akar harcolni. Azaz az is veszít, aki felül kerekedik és az is veszít, aki alul marad. Le is írtad, hogy rosszul esik utólag, hogy ráförmedsz. És ugyan ezt érzi a másik is miután téged kussoltatott el. A gond az, hogy ez a bűntudat amíg nem oldódik fel, addig uralni fogja a beszélgetéseket.


Ezért nem jó a fenyegetés, az üvöltözés, a másik bántása és megszólása (ilyen helyzetben).


A manipuláció ennél is ocsmányabb tudd lenni: lelki terror, érzelmi kényszerítés/zsarolás, fenyegetések. Ez még nagyobb sebet tud ejteni és teljes bizalomvesztéssel járhat. Ennek tudatában érdemes ezeket megtanulni kezelni és nem csak elviselni.


Amennyiben mindketten egyetértetek abban, hogy ez nem jó, akkor ezeket IS meg kell beszélni, hogy ilyeneket csináltatok és látjátok, hogy ez mennyire romboló hatású a kapcsolatotokra. Több szintje van ennek is: Lehet egyszerűbben belátni, hogy történt ilyen és változni akartok. / Erről is lehet visszajelzést adni a másiknak, HA kéri a segítséget. / És lehet a jövőben is visszajelzést kérni, hogy jelezzük a másiknak "most azt csinálod, hogy ..., megegyeztünk, hogy ezen változtatunk. Vegyünk néhány mély levegőt és nyugodtan beszéljük meg".

Persze nem fog rögtön működni, de egyre gyakrabban igen.


Ha ezen túl vagytok, akkor lehet valóban nyugodt hangon beszélgetni ugyan arról a témáról akár. Nem kell elrejteni az érzelmeinket, csak nem meg kell tanulni ÉN kifejezésekkel beszélni és nem TE kifejezésekkel a másikat minősíteni.


((( 30 felett több éve ilyeneket tanulva könnyen dumálok, tudom. Mindig azon gondolkodom, hogy milyen jó lett volna ezeket minél előbb megtanulni. )))

2018. febr. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
javítás: * "csak meg kell tanulni"
2018. febr. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!