Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akar sok szülő "kirakatg...

Miért akar sok szülő "kirakatgyereket"?

Figyelt kérdés

Olyan elszomorító, hogy sok szülő a gyerekét valami mutogatható kirakatbábunak tekinti, ami ha már nem illik bele a "képbe", akkor ki lehet dobni.

Az olyanokra értem, akik elvárják a szín ötös bizonyítványt, aztán egy négyes miatt is már le van ordítva a gyerek feje, meg ő az, aki soha nem tanul semmit. Vagy ha a gyerek bevallja, hogy meleg, sok szülő, mivel a gyerek már nem illik bele a mutogatható "szent családi képbe", nyugodt lélekkel kihajítja a gyereket az utcára, mint valami megunt, taknyos zsebkendőt.

A gyereknek kötelező beleillenie az elképzelt, idilli családi képbe, mert ha nem teszi, akkor a szülők azonnal csalódnak, a gyerek a rossz és a gyerek a hibás.


Több ilyen ismerősöm is van, róluk jutott eszembe a kérdés. Az egyik ismerősöm egy lány volt az általános iskolából. Ha négyest kapott, már majdnem sírt, mert a szülei már büntették is meg, reggel 5-kor fel kellett mindig kelnie ismételni, és így tovább. A lány majdnem szín ötös volt, néha csúszott csak be neki egy-egy négyes.

A másik ismerősöm pedig 21 éves korában vallotta be, hogy meleg, a szülők meg nem cirkuszoltak, nem kiabáltak, egyszerűen közölték vele, hogy vagy 1 hónap alatt szerez barátnőt, vagy azonnal cuccol és ki van tagadva, mert ők nem "szégyenkeznek" a szomszédok meg mások előtt egy meleg gyerekkel.


Mire jó az, hogy egyes szülők nem egy normális családot akarnak, hanem egy mutogatható, mások orra alá nyomható kirakatgyereket? Miért kell nekik a gyereket mutogatni meg a gyerekkel dicsekedni mindenhol?


Ti ismertek ilyeneket?



2018. febr. 27. 19:20
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a vicc az egészben, hogy anyum többször is otthon maradt, csak mert elaludt vagy nem volt kedve dolgozni menni. (Rugalmas munkahelye van.) És tesómnak is simán igazolt egy fejfájást. Egyedül velem volt ilyen és nem tudom, hogy miért. Tesóm most megbukott félévkor és semmi szidást nem kapott. Én egyszer álltam rosszul töriből (a betegség miatt sokat hiányoztam és emiatt) és akkora patália volt belőle, hogy apum állította le, hogy basszus ezek csak jegyek és nem is állok bukásra sem meg semmi. Ő mindig kiállt mellettem, ha ilyen volt, de sajnos hamar meghalt és utána elfajultak a dolgok.
2018. febr. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én is leírok egy történetet.

Az egyik szomszéd lány,aki általánosban a padtársam volt,amikor 3-ast kapott elkezdett az osztályteremben zokogni,és közben ezt mondta,hogy "apa ki fog nyúvasztani"


Nem abból lesz sikeres felnőtt,aki mindenből 5-ös.

Én is kitűnő tanuló voltam.Aztán cseszhetem,szociális fóbiával és szorongásos zavarokkal.


A szülőknek arra kellene rájönni,hogy a gyerekük miben jó,és abban támogatni,a többi tárgyból pedig bőven elég,ha hoznak egy átlagos szintet,nem baj,ha 3-as abból,amivel sosem fog kezdeni az életében semmit.


Mellette nagyon fontos lenne,hogy a gyerek szeretetteljes közegben nőjön fel,érezze a támogatást,és nem szorongjon a saját szüleitől!


Véleményem szerint ez nem csak a szülők hibája sajnos,hanem a társadalomé is.

A rendszerváltáskor(én akkor születtem),az ember tudták,hogy meg fog változni az élet,teljesítményközpontú világ jön,ezért féltek és sulykolták bele a gyerekbe,hogy minden áron tökéletesnek kell lenni.

Nem értették még,hogy mi ez a rendszer,hogy működik,csak a tökéletességre akarták nevelni a gyerekeket.

Pedig pontosan a jóléti államokban is arra vannak programok,hogyan oldják a stresszt a munkahelyeken,mert tudják,hogy a nem stresszes munkaerő sokkal jobban fog teljesíteni.

2018. febr. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!