Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinaljak hogy ne rajtam...

Mit csinaljak hogy ne rajtam toltse ki a feszultseget az anyukam?

Figyelt kérdés
Ha nagyon stresszes a munkahelye akkor utana otthon velem ordit es mindig addig mondja az oylan dolgokat amik tudja hogy fajnak nekem, ameg el nem sirom magam, aztan meg azert ordit hogy ne sirjak mar sz nem oldja meg hanem viselkedjek normalisan. De en tenyleg normalis vagyok. Kituno vagyok az iskolaban, nem bulizok nem iszok, itthon is segitek. Es ez tenyleg mindig akkor van mikor a munkahelyen van valami, mert például ma reggel id orditott velem es este meg mondta hogy mennyire rossz mostanaban ez a project amit csinalnak. Es en ezt nem nagyon birom hogy minden nap kikeszit ilyenkor. Ez nem allando problema kb 3-4 havonta jon elo. Valami tipp hogy ne rajtam vezesse le a feszultseget? Nem szetetnek tiszteletlen lenni az csak rontana a helyzeten.

2018. febr. 28. 22:01
 1/10 anonim ***** válasza:
31%

Hát, ilyenkor, ha ideges és nincs kin levezesse, akkor akarva-akaratlanul rajtad vezeti le.

Talán, ahogy haza érsz, kedveskedhetnél neki egy kis takarítással, mosogatás, miegymás... vagy összedobsz egy egyszerűbb kaját, mire hazaér. Akkor csak más lesz a helyzet.

2018. febr. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
Először is próbálj meg máshova elköltözni. Másodszor ígérd meg magadnak és a világnak, hogy te sohasem fogsz ilyen negatívan viselkedni a gyermekeddel vagy bárki mással.
2018. febr. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Milyen érdekes h akik külföldre mentek, nem ilyen sztresszes idegroncsok...
2018. febr. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Neked a saját lelkedet kell védened. Tulajdonképpen ezt már tudod is. Tudatosítanod kell magadban - ez már meg is történt -, hogy valójában nem terád haragszik, nem te vagy rossz. A felnőttek se tökéletesek, ők se tudják helyén kezelni a dühüket. Ha te nem veszed magadra, eltávolodsz tőle lelkileg, hidegen hagy, inkább sajnálod anyukádat, hogy ennyire nem képes uralni az indulatait, akkor eléred, hogy téged már ne izgasson, átnézz a helyzeten, és teljes lelki nyugalomban ki tudd várni, amíg abbahagyja. Nem kell neki válaszolni se, a füledet csukd be. Szerintem ő is előbb-utóbb leszokik a tombolásról, ha rajtad ezt a buddhista nyugalmat látja.
2018. febr. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Higgadt, barati hangvetelu beszelgetes soran (amit te kezdemenyezz, ha latod, h epp jo hangulatban van) mondd a szemebe, amit itt nekunk irtal. Ha tdatosul benne, h mit csinal es hogy te ezzel tisztaban vagy, talan elgondolkodik rajta es valtoztat a viselkedesen.
2018. febr. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez így marad, sajnos. Neked kell megtanulni eltávolodni tőle érzelmileg. Én megtanultam nem sírni, rezzenéstelen arccal végighallgatni. Ami először roppantul idegesítette, nem tudta hová tenni a dolgot. De nem, nem változott meg. Az én anyám hősnek gondolta magát, hogy mennyit dolgozik a családért. Hogy közben tönkretett lelkileg, azt nem volt hajlandó észrevenni. Miközben üvöltözik, próbáld külső szemlélőként nézni, mint egy filmben. Milyen ruhája van, mi van az asztalon? Ilyen hülye, apró részletekre ha koncentrálsz, segít neked lelkileg eltávolodni. Kitartás, tudom, milyen ez, rohadt nehéz. Sajnálom.
2018. márc. 1. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Normális pillanatában kell vele erről beszélni.
2018. márc. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Amikor nyugodtabb a légkör beszélj neki erről. Mondd meg, hogy megérted, hogy stresszes, de ilyenkor mindig rajtad csattan. Próbáljátok megoldást találni, pl menjen el edzeni, futni, vagy ki valahova, ahol kiordíthatja magát.

Nekem a főnököm ilyen, ha rossz időszaka van mindenért elcseszték, én meg kiborulok, utána mindig bocsánatot kér, aztán kezdődik elölről. Én nem tehetek neki javaslatot, viszont neked ő az anyukád. Néha az is elrettentő lehet a számára, hogy ha egy ilyen estét vagy reggelt felvesznek, majd megmutatod neki. Apud mit szól hozzá, vagy ráhagyja?

2018. márc. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Beszélhetsz vele, SEMMI nem fog változni :)


Tudom, elég sokáig éltem ugyanilyen légkörben, hogy "na, ma vajon üvölt-e vagy sem".

Én már elköltöztem, apám inkább a mlóba menekül, semmint otthon legyen, mostohaöcsém meg szarik az egészbe.

2018. márc. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Fölösleges vele beszélni, nem azért csinálja, mert nem tudja, hogy zavar. Nem úgy működik, hogy szépen végighallgat, majd a fejéhez kap, hogy hoppá, hát én ezt nem is tudtam, de majd most, hogy közölted velem, hogy utálod, hogy lebarmollak, most majd nem foglak. Nem. Azért csinálja, mert tökéletlen. És te nem tudod őt megjavítani, nem vagy emberszerelő. Egy dolgot tudsz a saját hatáskörödben: átnézni rajta.
2018. márc. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!