Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak "apámmal"? (lent)

Mit csináljak "apámmal"? (lent)

Figyelt kérdés

Felig meddig alkoholista es reszegen anyamat regen utotte manapsag ""csak"" agyon szidja es elküldi a k...a anyjába es multkor kiálltam anyam mellett (nem az volt az elso) es a fejemhez vagta,hogy neki az lenne a legjobb dolog az eletebe ha en is elkoltoznek anyámmal es soha tobb gondja nem lenne velem stb stb

Es azota nem szoltam hozza (kb egy hete) habár anyam megbocsajtott neki

Es ma egy busszal jottunk haza es ra se néztem es hazaerve (en elotte jottem haza gyors léptekkel) azt mondta neki rolam hogy ez a bunko ge.i sz.r gyerek igy ugy

Ugy teszek mintha n erdekelne mert ebbe nottem fel de mar a testverem is menekul itthonrol es nem tudom mit tegyek. Hogyan nevezi magat apanak? Es egy ilyen embernek hogyan is lehetne megbocsajtani? Olyan mint egy ördögi kor es sokszor az elrtemen is gondolkozok,hogy minek élek de az egyetlen dolog aki miatt az testverem es anyukam



2018. febr. 12. 18:31
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

Úgy lehet megbocsájtani neki, hogy felfogod, hogy függő, aki felett az ital uralkodik és nem fordítva. Az alkoholfüggőség betegség. Egy beteg embert kezelni kell és a gyógyulás útjára segíteni, ha lehet és még van mellette olyan ember, aki nem adta fel a reményt.

Ha nem lehet, akkor meg határolódj el mindattól, amit mond. Verni nem ver téged.

Tudod, én is éltem együtt alkoholistával, aki napi szinten hordott le minden létező sz.arnak. Rengeteget rombolt bennem a szavaival, de megpróbáltam segíteni neki meggyógyulni. Ő nem akart. Lehet apukád még menthető.

2018. febr. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van. Viszont egy alkoholistától azt várni, hogy belássa a saját hibáját, ne adj' Isten bocsánatot kérjen miatta, és figyelembe vegye a másik embert is, kb. olyan, mintha az ebédtől azt várnád, hogy főzze meg magát. Ő ilyen, nem fog megváltozni sajnos, és amíg él, pusztítani fog mindent és mindenkit, aki a közelében van. Az egyetlen lehetőséged, hogy elmész, amint lehet. A sértődött viselkedéssel csakmagadra bűszíted az ilyen embert, a célodat (hogy magába nézzen) véletlenül sem érheted így el. Anyukád pedig felnőtt ember, ha úgy dönt, hogy benne marad egy bántalmazó kapcsolatban, akkor nem lehet rajta segíteni.
2018. febr. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szintén alkesz apám volt. Ő sem akart gyógyulni. Hiába beszéltünk vele szépen, csúnyán, bárhogy, ha meg is ígérte egy tiszta pillanatában, hogy megjavul, mindig visszaesett. A sors iróniája, hogy nem a mája vitte el, hanem egy vérmérgezés. A halála utáni pár hónap pokol volt mindannyiunknak, ma már nyugodtabb nélküle az élet. Egy rokonom mondta egyszer nekem arra a kijelentésemre, hogy "utálom az apámat", azt, hogy "nem apádat utálod, hanem a helyzetet amibe belekényszerített titeket". Nagyon igaza volt.

Próbálj apádnak segíteni, talán rajta lehet.

2018. febr. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az alkoholista mindent és mindenkit tönkretesz maga körül, és nem is érzi a súlyát. Alkoholista apával éltem. :(
2018. febr. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én apám is alkoholista. Anyám és a tesóim elköltöztek, engem ő nevelet. Sokszor ennivaló sem volt de kocsmába minden nap elment. A lelki terror minden napos volt, a testi nem volt annyira gyakori szerencsére, bár mai napig van olyan pont a testemen ahova nem szeretem ha bárki is hozzá ért mert apám mindig ott szorongatott. A szoros öleléseket sem bírom mert eszembe jut hogy apám hogy szorított és nem engedett hiába sírtam, kiabáltam. Már idősebb vagyok, elköltözhetnék de félek hogy akkor be váltani az ígéretét és öngyilkos lenne, azt sosem bocsájtanám meg magamnak. Mai napig is minden nap üvölt, elképesztő félelem kap el mikor bejön a szobámba de akkor sem tudnék megbocsájtani magamnak ha megölné magát.
2018. febr. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az a baj nem lehet. sajnos a vágya erősebb, mint ő. És már nem csak részegen undorító a viselkedése ,hanem józanon is..
2018. febr. 12. 19:23
 7/9 anonim ***** válasza:

Olyankor is ideges, mert kívánja a piát.

Az én alkoholistám akkor volt a legrosszabb, amikor megkóstolta, de nem itta magát részegre, már én kívántam, hogy bárcsak minél hamarabb kiütné alaposan magát. Nem találta a helyét, jött-ment, aztán csak az lett a vége, hogy a pohárhoz nyúlt.

2018. febr. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
ha van csaj aki nyugisabb eletet elne irhatna..
2018. febr. 13. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Te? Semmit. Anyukádnak kellett volna összeszednie titeket és elhúzni a francba, vagy apátokat kellett volna kiraknia. Itt nemcsak apád a hibás hanem az is, aki hagyja neki ezt az egészet.


Egy alkoholistával nem fogsz tudni szót érteni. Apám is az volt, sokszor el is vert amíg tudott. Egészen 16 éves koromig. Végigdolgoztam a nyarat egy építkezésen, megerősödtem. Amikor mentem haza a munkából, akkor már a kertben nekemjött és elkezdett ütni, én meg nekimentem és ő járt rosszabbul. Utána velem nem próbálkozott.

Aztán elköltözött onnan, 14 éve nem tartom vele a kapcsolatot. A mai napig is iszik.

2018. febr. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!