Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha az életemnek...

Mit csináljak ha az életemnek nincs értelme?

Figyelt kérdés
Sokszor van úgy hogy csak úgy elkap a sírás, rossz a kedvem, nincs életkedvem. Az egész életemet úgy elrontottam ahogy van. 25 évesen semmit nem értem el az életben. Se munkám, se párkapcsolatom nincs. Egész életemben csak a bántást kaptam. Az iskolában is kigúnyoltak, a szüleim is bántottak és bántanak most is. Nincs diplomám, így esélyem sincs egy jó állásra. Nem mentem tovább tanulni, mert a szüleim azt mondták nekem hogy soha nem leszek képes rá. Azt mondják mire menjek dolgozni, amikor jó nekem itthon is, de közben meg azt mondják, hogy csak egy élősködő vagyok, aki bár leszakadna róluk. Azt mondták, ha elköltözök, rögtön meg is halok. Senki sem ért meg engem.
2018. febr. 15. 13:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

Kezd azzal hogy nem a múlton keseregsz, tanulni meg sohasem késő. Az első és legfontosabb lépés: add fel az önsajnálatot, meg mások okolását. Ha egyedül nem megy, kérj segítséget szakembertől: nem szégyen.


Nagyon fiatal vagy: semmivel nem vagy elkésve. De csak akkor változtathatsz ha TE akarod. Tudom könnyebb nem tenni semmit, de az hosszútávon sza.r ügy.

2018. febr. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
92%
Attól, hogy a szüleid ezt mondják, és esetleg nekik nem jött össze valami, még nincs igazuk és nem jelenti automatikusan, hogy neked sem fog. Sosem késő, ha nem is feltétlen diplomát szerezni, mostanában vannak egész korrekt szakképzések is pl.
2018. febr. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
45%

Kb. én is ilyen típus vagyok.

Akit kiközösítenek.

Hát én így élek túl:

most részmunkaidős állásom van, szerencsém volt, mert olyan helyen, ahol kevés emberrel kell kontaktolnom. De amúgy vannak olyan gyári melók, ahol kiadják a melót és alig kell beszélned valakivel. Háttérben is lehet maradni.

Tudatosan kerülöm a barátkozást, mert előbb-utóbb mindig kihasználnak.

Tömegközlekedés, séta közben fülhallgató.

Mérgező szülő ellen hallgatás a jó felnőttként, rá kell hagyni. És valahogy elhúzni onnan.

Esetleg elköltözni nem tudsz rokonhoz? Albérletbe is lehet akár társulni, igaz itt vigyázni kell.

Egyre nehezebb lesz kimászni, minél jobban halogatod, tudom ,hogy k-rva nehéz felállni egy alacsony önértékelésű embernek.

Párkapcsolat: sajnos az sem jön, míg a négy fal között vagy, igaz vannak netes társkeresők.


Házimunkába besegítesz?

2018. febr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
Ne haragudj, de az írásodból ítélve, a szüleid világ életükben elnyomott szociopaták lehetnek. A legjobb ha megszabadulsz tőlük.
2018. febr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%

33 évesen lett diplomám, 14 éves koromtól dolgoztam (szakmunkásképző, szakmai gyakorlat, heti 5 nap, mert akkor még a szombat munkanap volt, 1 nap iskola)

20 évesen férjhez mentem, 23 évesen szültem, 8 hónapos gyerekkel megözvegyültem, 27 évesen érettségiztem.

Kriminális családban nőttem fel, anyám alkoholista volt és mindenben féltékeny volt ránk a húgommal, apánk egy papucs volt, jobb nem is említeni.

Soha senkire nem számíthattam, mindent önerőből értem el, de eszembe nem jutott volna bárkit is hibáztatni a nehézségekért, de főleg sajnáltatni magam, mert az szánalmas.

Olyan lesz az életed, amilyenre alakítod!

2018. febr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
62%
Kell otthonra egy állandó lábtörlő valahol ezt jelenti a gyerek,ezeket szokták magukhoz közni és utána van a műsor..
2018. febr. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
19%

;,(

Hát ez nagyon szomi balázska.

2018. febr. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
41%

25 évesen OTTHON ÜLSZ és nyavalyogsz? Megérdemled!

Kapd magad, menj dolgozni ahogy minden normális ember teszi, vegyél ki egy szobát valahol, építsd fel magad és az életed!

Senkinek nem alanyi jogon töltik meg az életét értelemmel, hanem maga tesz érte! Szánalom!

2018. febr. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
87%
25 évesen semmivel sem vagy elkesve. Találd meg azt a munkát, ami tényleg érdekel és örömmel csinálod. Bizonyítsd be egyrészt a szüleidnek, másrészt pedig magadnak,hogy mire vagy képes!!
2018. febr. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%
Mit csinálj? Először is, fogd be a füled, amikor a szüleid megint elkezdik a hülyeségeit és folytatják azt, hogy életképtelenre neveltek. Másodszor: nézz mélyen magadba, hogy mi érdekel, mit szeretnél tanulni, mert tanulni bármikor el lehet kezdeni, sosem késő. Harmadszor: addig, amíg rájössz, hogy mit szeretnél csinálni, kereshetnél valami alkalmi munkát, hogy keress is valamennyi pénzt, meg így nem telik haszontalanul az idő. Az a legfontosabb, hogy te akard a változást az életedben, önsajnálattal nem fogsz előrébb jutni. Lépésről lépésre bizonyíts magadnak, aztán a szüleid is látni fogják, hogy nem jött be nekik a "tervük".
2018. febr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!