Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más sem kap ballagásra ajándék...

Más sem kap ballagásra ajándékot Ti mit kaptok?

Figyelt kérdés

Sziasztok


18 F vagyok a szüleimmel úgymond megeggyeztem,hogy ha gimibe végig jó tanuló leszek és az érettségi is sikerülni fog akkor kifizetik az autós iskolát elméleti gyakorlati rész, vizsgák ami 180 ezer ft és ezt kapnám ballagásra.


Most viszont közölték,hogy a húgom is ballag (általános iskolából) és kb az egész pereputty falvát rokonságot meghívták lesz vagy 20-25 fő ezért anyám valami puccos étterembe akar asztalt foglalni kaja pia stb..


húgom ajándékba ifost kért ami 80 körül van plusz a kaja pia asztalfoglalás 130 ezer lenne összesen

azért hivta meg húgom az egész rokonságot hogy minnél több pénzt kapjon


Szüleim közölték hogy nincs jogsim mert a húgom ezt akarja és ők ezt meg akarják neki adni

Kezdjük ott miért kell toronyórát láncostól egyből megvenni egy általános iskolás gyereknek


Az én általános ballagásra meghívtam 2 főt a mamámat és papámat (anyu részéről)

Kaptam tortát és 30 ezer ft 10 10 10 ezer ft fejenként


Én ezt el is mondtam a szüleimnek hogy ezt nem érzem igazságosnak közölték ott volt a lehetőség én is meghivhattam volna 30 főt


Mit csináljak?



2018. márc. 1. 16:55
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
97%
Általános iskolai ballagas körül ekkora "felhajtás"? Ne is haragudj, de a szüleid, valamit nagyon elcsesztek a húgod neveléseben.
2018. márc. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
94%
Másrészt meg, ha az általános elvégzéséért ennyi "jár" a húgodnak, mi lesz, ha netán leérettségizik?
2018. márc. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
76%
Nem is értem miért kell a szülőket lehúzni pénzzel. Amivel dobálózol az egy átlag ember havi keresete. Nem tudsz tenni semmit. Abban igazad van,hogy ha húgod kap akkor te miért nem. Nem is értem miért szülnek több gyereket,aki bem tudja megosztani a szereetét.. Mondjuk az is szomorú,hogy egy egyes családoknál pénzben mérődik. Törődj bele,majd elmész dolgozni magad keresed meg rá a pénzt. Hidd el jobb érzés lesz.
2018. márc. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
84%
Én megmondanám nekik, hogy oké, ha ennyire nem tartják a szavukat, nem kell semmi, de a ballagásra se kell eljönniük, felejtsék el az egészet, de tőled se várjanak mást ezek után.
2018. márc. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
94%

Az általános iskolás ballagást mióta szokás ennyire megünnepelni? 1-2 rokon még oké, hogy elmegy, na de 25 fő és puccos étterem + ajándékok?! Ha szín ötösre érettségizett volna le, akkor azt mondom talán még oké is lenne, de ember, ez még csak általános iskola!


Egyébként a legtöbben még az érettségit sem ünneplik meg vagy ha igen, akkor is csak nagyszülők körében és otthon. Ne haragudj, hogy ezt mondom, de a húgod magas lovon ül, jó lenne leszállnia róla!

2018. márc. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
93%
Altalanos iskolából ahogy elballagtam kaptam egy dezeret meg viragot, gimi utan sem volt ennél több, éretsegi utan annyit mondtak, hogy gratulalunk ügyes voltal es kesz, nem hianyzott ennél több, mi manapsag ez a felhajtás? Főleg altalanos iskola utan ?
2018. márc. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
99%

Egyébként ha jól értem, te is most ballagsz/érettségizel?


A megoldásra egy javaslatom lenne: Vonjátok össze a húgoddal ezt az ünnepséget, tehát ez az éttermi mulatság legyen az ő és a te ballagási/érettségi ünnepséged is, de te ajándékok helyett a jogsit kapod. Szerintem ez így fair is lenne, gondolom amúgy sem akarsz hasznavehetetlen csecsebecséket kapni a vendégektől, amikor kaphatsz jogsit is ajándék gyanánt.


Ha a szüleid azzal jönnek, hogy nem tudják kifizetni a jogsit, akkor egyrészt, ők megígérték neked már korábban (és az ígéret szép szó), másrészt egyébként sem egy összegben kell kifizetniük, hanem részletekben. Ezt így elmondanám nekik.

2018. márc. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
92%

Általános ballagásomon nekem az volt az ajándék, hogy egy darabban hazaértem (lázas voltam, de kötelező volt megjelenni).

Gimis ballagásra ugyan jött néhány rokon, de éttermi eszem-iszom helyett otthon volt egy nagyobb családi ebéd. Igaz, nekünk pénzünk se volt ilyesmire, anyukám évek alatt kuporgatott össze annyit, hogy ballagásra egy ezüst ékszerrel meglepjen, és autóval vittek, ami nálunk nagy dolog volt. Nem a középkorban volt ez, egyszerűen az autó régi, a javítás, forgalmi és egyebek sokba kerültek, és annyira nem volt pénzünk, hogy ezek a "természetes" dolgok nálunk nagy dolgot jelentettek. Nem volt pénz ajándékozás meg ilyesmi, egy-egy csokor virág nálunk különlegességnek számított.

Hogy miért is mesélem ezt el? Mert nem az számít, mit kapsz, vagy hogy az mennyibe kerül, hanem hogy kitől és mennyit fáradt érte.

2018. márc. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
96%

Jól értem, hogy a húgodra 210 ezret akarnak költeni, rád meg semmit?

Mert ha igen, akkor fel kéne nekik vázolni a helyzetet, hogy mindketten egyformán a gyerekeik vagytok, egyformán kéne veletek bánni és akkor mondjuk jusson a húgicára is 100 ezer meg rád is 100 ezer és úgy osztjátok be, ahogy tudjátok. Ő mondjuk meg tudja venni belőle a 80-as telefont meg kap mondjuk készpénzben még 20-at, aztán abból menjen el a barátnőivel étterembe ünnepelni. Te meg kapsz kézbe 100-at, ami önmagában még nem elég a jogsihoz, de legalább több mint felét állják a szüleid, a többit meg ki tudod pótolni magadnak diákmunkából.

Így lenne igazságos, hogy egyformán kapjatok mindketten.

2018. márc. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim válasza:
78%

Én általános iskolás ballagásra, nagyon vágytam egy telefonra, mert nem volt addig, de nem vették meg. Pedig 8 évig voltam kitűnő, az volt a válasz, hogy erre nem jár semmi, nem nagy dolog.

Gimnaziumi ballagásra szintúgy nem kaptam semmit, egyedül a nagynénémtől 20.000 Ft-ot, ő legalább büszke volt rám. Mindig elvárták, hogy kitűnő legyek, de egy szó dícséretet nem kaptam. Pedig nekem is előtte ígérgettek mindent.

De figyu, örülj, hogy csak ekkora a gondod. És foglalkozz az érettségivel! Nálatok gonfolom a húgod a kedvenc gyerek, de az érettségi nagyobb szó.

Szard le őket!

2018. márc. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!