Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak én érzem úgy, hogy más...

Csak én érzem úgy, hogy más oka van, amiért nem akar elengedni? 17/l

Figyelt kérdés
Megbeszéltem 2 barátnőmmel, hogy ma elmegyünk bulizni, de anyával egyfolytában veszekszünk, mert szerinte túl rossz idő van, hülyeség ilyen időben akárhova is menni. Nekem valahogy ez elég gyenge érvnek tűnik, mert nem vagyok kisgyerek, tudok magamra vigyázni.
2018. márc. 2. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem túlreagálod.

Nálunk is pocsék idő van.

Anyukádnak már mások a prioritásai, és nyilván úgy érzi, egy buli nem ér meg ennyit. (Meg az sem mindegy, hova mentek, mennyit, mivel kell utazni.)

Én értem, hogy szerinted megér:), de nem hiszem, hogy más van mögötte.

2018. márc. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
Ez szerintem is csak egy hülye kifogás... Akkor ő nem jár dolgozni, mert rossz idő van? Nem megy boltba, mert rossz idő van? Ha leesett a hó, akkor már ki sem lépünk a házból? Mert ugye, ő azt mondta, hogy "hülyeség ilyen időben akárhová is menni"... Én a helyedben megmondanám neki, hogy lehet, hogy hideg van, csúszós az út stb., de attól még nem áll meg az élet és engem ez nem zavar, úgy is bent leszünk (gondolom bent lesztek, mert azt írtad, hogy bulizni mentek), nem fogunk halálra fagyni és különben is semmivel sem kockázatosabb/veszélyesebb bulizni, mint jó időben... Ha attól fél, hogy baj lesz, bántanak vagy nem tudsz vigyázni magadra (ami szerintem megint hülyeség, mert nem az a helyes módszer, hogy bezárjuk a gyereket a szobába, mert az biztonságos és nehogy történjen vele valami, hanem az a helyes módszer, hogy segítünk neki és megtanítjuk neki, hogy hogyan vigyázzon magára és úgy neveljük, hogy legyen esélye ezt tanulni, tapasztalni, tudjon gondolkodni, legyen véleménye, álljon ki magáért stb.), akkor mondja azt és ne takarózzon ilyenekkel, hogy "rossz az idő"... A helyedben én biztosan nem hagynám annyiban és megkérném, hogy mondja el őszintén, hogy miért nem akar elengedni.
2018. márc. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
Anyadnak igaza van. O azt nezi, hogy a buli utan ket hetig beteg leszel. Nem beszelve arrol, hogy kolthet 10-20 ezret gyogyszerre meg vitaminra, hogy meggyogyulj. Ejszaka -24 fok is lehet egyes helyeken, ez nagyon nem az a bulikazos idojaras.
2018. márc. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

3-as

Ha pl. iskolába/edzésre/különórára stb megy, akkor biztos nem betegedne meg, csak ha buliba megy, ugye?

2018. márc. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%
Egy iskola nem 22-05 ig tart és nincs minusz 20 fok
2018. márc. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%
És szerinted mi különbség van aközött, hogy 22-től hajnali 5-ig otthon fekszik az ágyában, a meleg lakásban vagy pedig egy szórakozóhelyen, házibuliban egy fűtött helyiségben van? Mert gondolom nem az utcán akar álldogálni egész éjjel....valamint az úton sem hiszem, hogy meg fog fagyni, van tömegközlekedés, van taxi is, nem kell gyalog kóborolni a sötétben, hidegben.
2018. márc. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
5%
17 évesen még nem a bulizáson kéne járni az eszednek.Hanem hogy otthon ülj aztán tanulj.17 évesen elég fiatal vagy meg nagyon a bulizashoz.meg nagykoru sem vagy.Ha történik veled valami anyukádnak kell felelnie érted.Arrol meg nem is beszélve hogy egy buli mennyi minden megtörténik.Nemi erőszak drogozás.stb
2018. márc. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
-20 fok az egész országban nem volt még szerintem eddig kint az utcán sem, nemhogy épületen belül. De ha mégis megfázna , az nem egy olyan nagy katasztrófa, magától kigyógyul az ember, milyen 0-20 ezres gyógyszerek?
2021. aug. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez szerintem is hülye érv. Attól még bárhová el lehet menni, hogy rossz idő van. Én januárban mínusz 15 fokban is minden nap elmentem másfél-két órát futni, gyakran egy szál pólóban. Az ég világon semmi bajom nem történt. Aki pedig gyengébb, mint én, felöltözhet rendesen is. Iskolába és dolgozni is eljár az ember időjárástól függetlenül, mégsem lesz semmi baja. Sajnos amíg nincs 18 éves az ember, el kell viselnie a szülei hülyeségét, de utána már azt csinál, amit akar.
2021. aug. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!