Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyai ösztön fennmarad...

Az anyai ösztön fennmarad felnőtt gyereknél is?

Figyelt kérdés
Mennyire egészséges, ha egy anya pl a 30 éves gyerekét még a széltől is félti állandóan? Indokolható ez annyival, hogy az "anyai ösztön" ellen nem lehet mit tenni?
2018. márc. 12. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem ezt hívják anyai ösztönnek.


Nem egészséges a túlféltés.

2018. márc. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
az anyai ösztön sok nőben akkor is munkál, ha nincs gyerekek, szóval az teljesen más. ahogy előttem is írták, ez túlféltés, és nem egészséges.
2018. márc. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem tudja elengedni a gyerekét és az képtelen az önálló életvitelre./Egyedül nevelte a gyerekét?/
2018. márc. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem anyai ösztön.

Annak része az életre nevelés, majd az elengedés.

2018. márc. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
13%
Az anyai ösztön az anya és gyermeke közt van. Mindegy, hogy vérszerinti vagy örökbefogadott. A gondoskodás mellékterméke.
2018. márc. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Mamánál (76) még mindig fent áll anyuval(57) és a hugával (55) is. És anyukám is ilyen a 36 éves báttyámmal is meg velem is de én csak 23 vagyok én még beleférek szerintem :D... Viccet félre elég kellemetlen ha társaságba vagy mondjuk boltban tutujgat mások előtt... Báttyámról meg nem is beszélve. De ő ezt nem érzi neki természetes, ha pedig rászólunk hogy azért mégse kéne így viselkednie velünk megsértődik.
2018. márc. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem az anyai ösztön az, amikor egy anya ráérez arra, ha a gyerekének gondja van, de nem mondja. Mert ismeri annyira, hogy felismeri a megváltozott viselkedése miatt stb.

Szóval az anyai ösztön fennállhat akkor is, ha felnőtt a gyerek, de amit te írtál az nem az, az csak ragaszkodás.

2018. márc. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem a gyerektelen néném szegyenitett meg mikor kb 7-kes koromban az úton a barátnőm előtt felhuzta a nadrágom szárát hogy viselek e harisnyát. Ott bújtam volns egy egerlyukba. Azóta 24eves vagyok és este 8kor már sötétben elvarta volna hogy hivjam a férjem hogy kiserjen haza munkából. Mert ő tudja és hiába tagadom hogy nem félek egyedül. Azóta se értem sosem. :))
2018. márc. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én anyám is félt, nem is kicsit. Ő is óv a széltől is. Hobbiként vitorlázón és kisgépen (Cessna 152) repülök és légiutaskísérőként dolgozok. Képzeld el, hogy mit élhet át mindennap :D
2018. márc. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!