Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a nézeteim az...

Mit tegyek, ha a nézeteim az anyámmal nagyon különböznek mindenben és sokat veszekszünk emiatt?

Figyelt kérdés
Sok olyan dolgot vár el, amik nekem nem tetszenek és bele akar kényszeríteni (táplálkozás, egészség, pályaválasztás és még sok más egyéb). Ha valamit nem aszerint teszek, amit ő gondol, piszkál miatta, valamikor csekélység miatt akár hetekig is. Mit tegyek?

2018. márc. 12. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Ha nagykoru vagy,le kell válni,ne a szülő életet éljük a sajátunk kárára..
2018. márc. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
Hány éves vagy? Ő tart még el?
2018. márc. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Nem ritka, sot, szerintem sajnos az a gyakori, hogy legalább az egyik szulonkkel gyenge a kapcsolatunk. Tenyleg majd a leválás lesz a megoldás vszeg.
2018. márc. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Azért azt jó lenne tudni, hogy hány éves vagy. Mert ha mondjuk tinédzser, akkor azért a táplálkozás, egészség terén van némi beleszólási joga. Meg a pályaválasztásba is talán, bár abba azért nem úgy, hogy ő döntse el "mi leszel, ha nagy leszel".
2018. márc. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
Ritka, sot, szerintem sajnos az a kiveteles, hogy legalább az egyik szulonkkel gyenge a kapcsolatunk. Nem a leválás lesz a megoldás vszeg.
2018. márc. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
5# hat jo, ha szerinted ez a ritka, de a valo elet peldai sajnos nem ezt mutatjak.
2018. márc. 13. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is így voltam anyummal. Fogalmam sincs mi a megoldás. Én minél előbb elköltöztem, így hogy nagyon keveset beszélünk és szinte nem is találkozunk jobb a helyzet. Bár sokszor még találkozáskor is vita van, ahelyett hogy örülne hogy lát, inkább kötekedik apróságokon. Én nem tudtam ezt megoldani. Anyum tipikusan az a "ha van sapka azért, ha nincs akkor azért" ember. Semmi nem jó neki, amit én csinálok.


(Nekem is mindenki azzal jött amúgy, hogy kicsi vagyok, még nem érthetem meg, hogy mit miért csinál. Utána jött a kamasz vagy, csak kötekedni akarsz, már felnőtt vagyok, de még mindig nem értem, miért volt nekem jó, hogy betegen zavart iskolába meg bezárt a lakásba, sértegetett, kigúnyolt, stb. Amikor meg az étkezédembe szólt bele azt olyan ügyesen csinálta, hogy végül már nem merten előtte enni, mert semmi nem volt neki jó, vagy túl sok vagy túl kevés, hol dagadt vagyok jol gebe. Azt érte el vele, hogy nem mertem otthon enni, aztán mikor már vagy három napja nem ettem akkor bezabáltam mindent, aztán kihánytam. Nem az egészségem miatt aggódott, csak már nem volt mibe belekötni.)

2018. márc. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok...
2018. márc. 13. 17:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Legyél türelmes. Vele is, meg saját magaddal is. Teljesen természetes, hogy kamaszkorban sok a konfliktus. Igyekezz minden nap egy kicsit érettebben kezelni az ilyen helyzeteket. És próbáld észben tartani, hogy szeret, hogy jót akar neked, hogy félt, ez van minden mögött. Kérdezd őt arról, hogy mit miért tart fontosnak, beszélgess vele (de ne veszekedj, csak normálisan, higgadtan, ha lehet) arról, hogy minek mi lehet a következménye, hátha ő maga is rájön, hogy ebben-abban ki lehetne próbálni azt is, amit te javasolsz, próbáld érvekkel is alátámasztani, amit mondasz, ne erőből akard elérni. Szóval szép lassan nőjél fel és kész. Menni fog, csak sokáig tart. :)
2018. márc. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!