Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért veszekszünk állandóan?

Miért veszekszünk állandóan?

Figyelt kérdés

Én vagyok anyukám első gyereke. Három testvérem van egy tíz éves öcsém és kettő két éves húgom. A húgaim születéséig nagyon jó volt a kapcsolatom anyukámmal, pl amikor apukám éjszaka dolgozott együtt aludtunk és megbeszéltük mi történt aznap. De mióta a húgaim megszülettek minden más(és most nem rájuk akarok kenni mindent, mert nqgyon szeretem őket). Sosem volt velem probléma egész általánosban kitűnő voltam, sosem volt rám panasz. A házimunkában is rendszeresen segítek. Amikor már anyán látom hogy kivan akkor egy kicsit elmegyek a hugaimmal sétálni hadd pihenjen. De mostanság csak veszekedünk. Ő már teljesen természetesnek veszi hogy én takarítok meg a hugaimra vigyázok és mindent amihez nincs kedve azt rám hagyja hogy majd csináljam meg. Sokáig nem is mertem nemet mondani mert hát mégiscsak az anyám és segítenem kell neki. De aztán már teljesen kifáradtam hogy bemegyek az iskolába hazamegyek és még a kabátomat sem vettem le de már sorolja hogy mit kell csinálnom és már nemet mondok. Nem mindenre! És amikor azt mondom hogy muszáj pihennem akkor ő csak annyit kérdez hogy mért mit csináltál egész nap? És van az öcsém aki semmit sem csinál már majdnem kirúgták az iskolából is de ő mindent megkap, mindenhova elviszik, mindent elhisznek neki. Néha már úgy érzem hogy csak a házvezető nő vagyok. És emiatt mindig veszekszem anyukámmal. Persze mindig én vagyok az aki megtörik és bocsánatot kér. Vannak olyan napjaim hogy álomba sírom magam és már csak úgy vagyok képes reggel felkelni hogy biztatom magam és azt mondom magamnak hogy egyszer minden megváltozik. Én szivesen segítek a házimunkába. De kb már egy éve nem hallottam a szüleim szájából hogy légyszíves vagy azt hogy köszönöm.

Én ezt meg szeretném beszélni a szüleimmel de fogalmam sincs hogy kezdjek bele, mert nincs bátorságom, mert ha bármi rosszat mondok akkor azonnal büntetést kapok és elveszik mindenemet (telefon, tv, Tablet) és a szobámból sem jöhetek ki. És akkor is csak ülök a szobában és sírok és azon gondolkozok hogy mit csinálok rosszul.

Kérlek segítsetek!

15/L



2017. ápr. 10. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
ulj le veluk, es beszeld meg veluk, ne hangoskodo hangnemben, hanem normalisan, ahogy ide leirtad. sok sikert :)
2017. ápr. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megpróbálom, köszi!
2017. ápr. 10. 20:30
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
Allj ki magadért,az anyud csak kihasznál.
2017. ápr. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én is így érzem, de mégiscsak az anyám muszáj segítenem neki. És nagyon nehéz és nagyon fáj amikor nemet kell mondanom de van amikor már tényleg nem bírom
2017. ápr. 10. 20:47
 5/8 princess20 válasza:
Itt is ez van,annyi különbséggel,hogy most költöztünk ide,és majd év végén Különbözteti vizsgát kell tennem,és nekem arra sincs időm hogy tanuljak..
2017. ápr. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én a biológia szóbelimre készültem és akkor is azt mondta nekem hogy pihenés képpen kipakolhatom a mosogatógépet
2017. ápr. 10. 21:28
 7/8 anonim válasza:
100%
Sértődöttség nélkül ülj le velük egy vasárnapi ebéd után, hogy mit érzel, gondolsz. Jogodban áll elmondani. Sajnálom a szitut, aranyos lány lehetsz a kérdésed alapján. Remélem jobbra fordul a sorsod. :) Fel a fejjel, ennyi baj legyen az életben! :)
2017. ápr. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez alapján amiket leírtál, arra gyanakszom, hogy apukád a probléma gyökere. Mostmár nem éjszaka dolgozik? Milyen gyakran van otthon? Egy család csak akkor működik rendesen, ha az apa, mint családfő a helyén van, és természetesen neki is ki kell venni a részét a házimunkából.
2017. ápr. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!