Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya- lánya kapcsolat felnőtt...

Anya- lánya kapcsolat felnőtt korban Nem érdeklem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

30 éves vagyok, van egy öcsém és egy bátyám.

Anyukámmal látszólag jó a kapcsolatunk, de valójában nem is ismer és sokszor az az érzésem, hogy nem érdekli mit érzek, mit gondolok, úgy egyáltalán ki vagyok valójában.

Évek óta ha felhívom vagy találkozom vele a kisebbik testvér életéről és hogylétéről mesél, semmi más nem izgatja.

Az idősebb testvéremmel ugyanezt teszi. Kis korkülönbségek vannak köztünk, nem bántottuk meg a bátyámmal, semmi indok nincs rá.

Emiatt egyre ritkábban keresem fel, melyet visszahallok innen-onnan, de miért hívjam, ha nem beszélgetünk csak ő beszél hozzám! ?

Meg sem kérdezi, hogy vagyok, hogy vagyunk a férjemmel, bármit.

Teljesen kezdünk eltávolodni és ez bánt.

Egyébként az öcsémmel teljesen jó a kapcsolatunk, szerencsére emiatt nincs harag köztünk.

Sőt, ő is megért.


Miért tesz ilyet egy Anya?

Nem szeret lányaként?


Köszönöm


2018. márc. 13. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van apámmal, ami még rosszabb, hogyha találkozunk 10/9 a mostohaanyám dolgairól beszél. Ezerszer elmondtam neki, hogy engem NEM érdekel az a nő, nem vagyok rá kíváncsi.


Persze, értem, hogy a kedvese, de nem vagyok kíváncsi az órákig tartó tök felesleges nyavalgására - épp elég, mikor évente egyszer találkozunk azt hallgatni 4-5 órán át, hogy neki milyen szr az élete és emnnyire szerencsétlen. :D

2018. márc. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Es ezt megprobaltad megbeszelni anyukaddal?
2018. márc. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy úgy látja a te életeddel minden rendben. De az öcsédnek még talán nincs családja, önálló élete, vagy problémái vannak? Talán a te véleményedre, tanácsodra kíváncsi?

Van olyan, amit szeretnél anyukáddal megosztani? Akkor meséld el neki, nem kell várni, hogy rákérdezzen. Így lesz egy téma, amiről utána beszélhettek. Biztosan hozzá fog szólni, ha elmesélsz neki valamit.

Van, aki kikérdez, mint valami vizsgálótiszt, az sem jó. Van, aki meg nem kérdezget, mert úgy gondolja, nem illik. De te ettől még elmondhatod neki, amit szeretnél.

Ha nincs senki között harag, akkor nem hiszem, hogy lenne ennek különösebb oka. Pláne nem olyan, hogy nem szeret.

2018. márc. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem, sajnos még nem beszéltem vele erről.

Tudom, hogy látja, valami bánt, de közben én meg még jobban bezárkózom, meg sem kérdezi, hogy mi a baj, miért vagyok rosszabb kedvű.

Igen, az öcsémnek vannak megélhetési problémái, anyagi, van kedvese és közös baba is.

Anyukám nekik mindent megad, erején felül.

Tény, hogy mi szerencsére jól élünk, sokat dolgozunk érte, de nem szorulunk segítségre.

Néha mintha rossz dolog volna a fejemhez is vágja, hogy nekünk mindenünk meg van.

Holott ez nem igaz, albérletben lakunk, csak ügyesen osztjuk be az ugyannyi pénzt, mint a testvérem saját lakásban.

Természetesen lenne jó pár dolog, amit megosztanék Anyukámmal.

Jelenleg kiderült egy-két kisebb eü problémám, tud róla, de fel sem hív, hogy van-e fejlemény, hogy vagyok, hogyan élem meg.

(Babaprojekt, ami IR és pajzsmirigy miatt egyelőre nem sikerül)

Néha belekezdek történetbe, próbálkozom mesélni magamról, magunkról, de végig sem hallgat vagy leráz, hogy dolga van.

2018. márc. 13. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!