Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért viselkedik így velem anyám?

Miért viselkedik így velem anyám?

Figyelt kérdés

(Bocsi az ekezetek miatt, egy oraba telne maskulonben, hogy leirjam veluk ezt a regenyt. :/ )

Na szoval... Mar nagyon reg ota gondolkodtam rajta, hogy tegyem fel itt ezt a kerdest, hatha tud valaki segiteni, az ido teltevel azt hittem valtozott a helyzet, de megsem. Raadasul most sokkal durvabb mint eddig. Annyira, hogy mar azon gondolkozok, hogy-meg hova tudnek elkoltozni itthonrol, meg persze mibol..

Regebben amikor 14-15 eves voltam, akkor anyam egy kicsit cseszegetett mindig, legalabbis cseszegetesnek neveztem akkor, mert igaza is volt, amiert ram szolt. De most ezt megint elkezdte. Itt vagyok 18 eves, most fogom a sulit kijarni, es anyamra rajott egy ilyen allandoan bogdosodos, kodekedos, idegbeteges stilus... ma van 1 honapja, regndesen annyira elviselhetetlenul kotekszik, hogy mar egyszeruen nem birom elviselni! Tudni kell, en itthon regebben nem nagyon segitettem, nem nagyon tanultam, stb, es mostanra ez megvaltozott, mert itthon mindent megcsinalok amit tudok. Csak hogy ertsetek, irok nektek egy peldat.. most jottem haza munkabol: este 6kor. Erre lepek be az ajton, es mar vagja ram a fintorgos fejeket, se koszones se semmi. Kerdezem tole, neked mi bajod begint? Erre meg ilyet valaszol (persze ugye minek normalisan), hogy: miaz hogy mivan? Majd jol beletaposok a pofadba, es meg tudod.. (En meg csak nezek mint a luki nyulak ertitek..) mondom neki azert szepen beszeljel mivel eddig egy ocsmany szavam nem volt hozzad, soha az eletbe nem flegmaskodtam veled, ugyhogy vegyel vissza mert mar elegem van a musoraidbol, amit mar itt tobb mint 1 honapja muvelsz! Erre csak elkezdett uvolteni, es azt hajtogatta, igy ugy pofan b***lak, ha nem hallgatsz el, meg mit kepzelek en.. hat kossz muter bocs a semmiert.

Ezekrol mar beszamoltam a tesomnak is aki mar ott van 36 eves, azt mondta tudja o is milyen, ezert koltozott o el mar 16 evesen otthonrol. Gondoltam az szep. Erre ra meg anyam palija is el kezd oktatni, hogy en miert viselkedek igy anyammal:na nekem itt szakadt le a pofam! Tudom, hogy anyakrol ilyen stilusban nem szabadna beszelni, de anyamat mar valami c osztalyra kene bezarni v nem tudom mert nem normalis az biztos.

Egyszeruen nem tudok mit kezdeni, mindig mindenre van valami megjegyzese, es ha tudja , nekem van igazam, akkor kezdi az uvoltozest. Hala istennek nem a foldszinten vagyok vele egyutt, hanem ez emeletes haz, es fent van a szobam. De ez sem segit sokat.. Tegnap is lejottem es megint beszolt valamiert

Egyszeruen mar en leszek tole ilyen idegsokkos vagy nem tudom, annyira elegem van mar, hogy azt elkepzelni nem lehet.

Meg meg itt egy pelda:

1 eve, amikor a tiszta szereny, artatlan baratomat bemutattam neki, o egybol leharapta a fejet, amikor nem adott ra semmi okot. Mar akkor majdnem odaszoltam neki, fekezzed mar magad..

Jelenleg ossze vannak a cuccaim, varok, amint el tudok innen menni, nem varok egy percet sem. Kerek mindenkit aki ezt olvassa, adjon mar valami tanacsot mit csinalna a helyemben vagy hogy lehet ezt meg oldani, mert en ezt az 5-6 honapot iskola vegeig nem fogom kibirni...



2017. nov. 6. 18:19
 1/7 anonim válasza:
Én is kb.ugyanebbe a cipőbe járok csak nekem anyám még a barátaim szüleinek is hazudozott rólam ha eppen nem egy sznob idiota volt a "barátom vagy barátnőm " amugy tényleg teljesen az amit leírtál van nálunk is! En most nagyimnál lakok de ezse oldotta meg a helyzetet amugy nagyon se valami nagyszám... Kitartást én ameddig anyám ismerte a barátaimat adig igazbatátaim nem is nagyon voltak, de Mostmár közepsulis vagyok és nem ismeri a barátaimat ugyhogy nekem barátaim lett a családom! És velük beszélek meg mindent ők segítenel ha valami van de az elköltözés a legjobb amit tehetsz én is ahogy elköltöztem egy fokkal normálisabb lett! 16F
2017. nov. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azért nekem feltūnt, hogy ez a dolog nem lehet hogy egyoldalú legyen. Ha mással nem, hát azzal táplálod anyád hülyeségét, hogy reagálsz rá, méltóságod védve visszaszólsz neki, amivel lehet hogy eléti a célját. Mindig sértve érzed magad, mártír hatást is keltesz azzal, amikor így hirtelen kifakadsz, hogy hogy képzeli stb.

A kérdésedre válaszolva, hogy miért viselkedik így veled anyád, valószínūleg azért, mert végtelenül ingerszegény élete van, vagy csak ilyen primitív módon tud kommunikálni.

Hogy mit csinálnék a helyedben? Ami talán ilyenkor a legnehezebb: higgadtnak maradni, így szinte tükröt tartva neki.

2017. nov. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
eléri*
2017. nov. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
0%
Máskor ne írj a kérdésedben egy könyvnyire való szöveget, mert nem fogja elolvasni senki.
2017. nov. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem úgy indultam neki, de így jött össze. Látod, mégis ;D

2017. nov. 8. 01:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Erre en is kíváncsi vagyok, hasonló helyzetbe vagyok en is....

Az en tippem: Alap gyűlöletet erez irántad, mert nem.ugy alakult ez az egész, ahogy o tervezte...azt hitte te majd megszuletsz és minden nap leborulsz előtte meg csak valami plusz segítség leszel neki.....mindent eltursz es csak ny@lod az o segget...... És hat most magába fortyog, hogy nem ez tortent(meg soha senkinek nem tortent ez)

En nem tudom elképzelni, hogy az ilyen intelligens pl.....

2018. márc. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*senkinel
2018. márc. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!