Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogy látjátok? Kinek van...

Ti hogy látjátok? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Jövőre gimis leszek, ahol az eddig tanult angol mellé becsúszik egy második idegen nyelv is. Az iskolákban, amiket megjelöltem, legalább 3-4 nyelv közül lehet választani. Én a spanyolra vagy a franciára gondoltam, ezeket ugyanis régóta tanulni szeretném, mert tetszenek. A német ugyan hiába hasznos, egyáltalán nem tetszik, és nem is szeretnék ilyen nyelvterületen élni később. Apukám viszont kijelentette, hogy márpedig én azt fogom tanulni, mert szomszédos ország és hasznos. Én mondtam, hogy nem szeretnék német nyelvterületen élni, de erre ő azzal jött, hogy sosem tudhatom, aztán mondta hogy el vagyok kényeztetve (mert ellentmondtam nekik), hogy makacs vagyok, akaratos, etc. Ezekkel tisztában vagyok, viszont azon az elven vagyok, hogy úgy lehet leghatékonyabban tanulni, ha szereted is, amit tanulsz. Mert akkor érdekel, és sokkal jobban odafigyelsz rá. Tudom, hogy ő az apám, és neki van döntési joga felettem, de azért nem mindegy, milyen nyelven tudsz, és egyébként sem neki kell majd tanulnia 4 éven keresztül. Igazam van, vagy rá kéne hallgatnom inkább? (Bocsánat a szóismétlésekért!)
2018. márc. 13. 16:20
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%
Igazad van.
2018. márc. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk a kiskoru is maga választ,de látom itt h sokaknak az egyetemet a szakot is a szülő válsztja, nincs benne köszönet.. Bukás,lelkisérült gyerek,menekülés a szülőtől 200 km,minél meszebbre..
2018. márc. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
89%
Szerintem is próbáld valahogy higgadtan megbeszélni apukáddal, hogy vagy spanyolt vagy franciát tanulhass, mert neked jobban tetszenek és pont emiatt könnyebben is tudnád tanulni. Neked van igazad abban, hogy melyik nyelv lenne jobb neked.
2018. márc. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
89%
szerintem is igazad van
2018. márc. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
9%
Az igaz, hogy a német a leghasznosabb, azzal kapsz leghamarabb munkát, persze ha tolmács szinten megtanulod bármelyiket akkor azzal is lehet érvényesülni. De ha csak egy középfokút szerzel, arra tényleg a német a legjobb.
2018. márc. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
81%
Tényleg hasznos a német de ha rád erőltetik akkor nem fog menni pl nekem se megy nem én akartam németre menni nem tetszik utálom pedig tudom hogy hasznos de akkor se tudom megtanulni kimondani meg aztán pláne.De a spanyolt imádom magamtól kezdtem tanulni és spanyolul sokkal jobban tudok mint németül pedig három éve tanulom a németet.
2018. márc. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
75%
Angol után a németet tanulni egy kín lesz, fordítva könnyű. És igazad van.
2018. márc. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
87%
#5-sel nem értek egyet. Angol a legfontosabb. Utána pont, hogy olyan nyelvet érdemes tanulni, amit kevesebben beszélnek. Angol után a spanyol "könnyű". Ha meg német nyelvterületen akarsz élni ráérsz akkor tanulni. Addig az angollal remekül tudsz boldogulni külföldön.
2018. márc. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
54%

Abban igaza van apukádnak, hogy a választhatókból a német lenne a legjobb, de annak semmi értelme, hogy erőltessék.

Én franciát tanultam angol mellett, azt egy jó párosításnak tartom. Számomra a német borzasztó nyelv, az nem ment volna, ha erőltetik, még kevésbé. :)

Egyébként a francia is szomszédos ország, sok helyen használják hivatalosan is, itthon legalább annyi francia cég van, mint német (ismerősöm ezzel küszködik most, az angol mellé nagyon hiányzik a francia nyelvtudás), én ezekkel érvelnék apukád előtt.

2018. márc. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
80%
Nálam is pont ugyanez volt a probléma. Hiába próbáltam bárhogy megértetni velük, nem tudták elfogadni, hogy nem akarok németül tanulni. Ennek ellenére azt kellett tanulnom. Egy rohadt mondatot nem tudok nèmetül. Az egésznek az lett a vége, hogy el*tam 4 évet a németre, de nem tudok alapszinten se. Annyi a szerencsém hogy angolul viszont nagyon magas szinten tudok, de németül semmit.
2018. márc. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!