Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám miért akar lehúzni?...

Anyám miért akar lehúzni? Vagy igaza lenne?

Figyelt kérdés
Úgy érzem az életemnek semmi értelme nincs. Soha nem mentem továbbtanulni sem mert anyám azt mondta hogy úgy se lennék képes kijárni, így csak egy szakmám, és érettségim van csak. Ha megyek valahova, és kisminkelem magam, arra is azt mondja, hogy semmi értelme, hisz senkinek sem tetszem, illetve én se vagyok különb mint más. Szerinte én egy munkahelyen se fogom tudni megállni a helyem.
2018. febr. 13. 14:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudom, miért tesz ilyet, sajnos. :-(

Az ilyen viselkedés nagyon kártékony, nem szabad elhinni, amit mond.

Egyik oldala az ilyennek, amikor az áll mögötte, hogy "félek, hogy a gyerekem sikeresebb lesz, mint én, ezért elveszem az önbizalmát".

Másik: "félek, hogy nem lesz sikeres, ezért ha azt mondogatom neki, hogy semmire se fogja vinni, akkor biztosan majd törekszik, hogy bebizonyítsa ennek ellenkezőjét: mindenben sikeres lesz".

Mi áll a háttérben, nem tudom, de én "nevelési célzattal" is láttam már alkalmazni ezt a lehúzó szöveget, mondván: "az életre nevelem", "az élet nem habostorta", "ha ilyeneket mondok, akkor majd törekedni fog".

Szóval nem egyszerűen megfejthető...

2018. febr. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Nyilván magából indul ki.

De te mutasd meg hogy azért is tudsz valaki lenni.

2018. febr. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Az anyád irigy, féltékeny. Keress munkát, költözz el, legyen sikeres, boldog életed, őt pedig felejtsd el.
2018. febr. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon durva anyád van.


Gondolom félresikeredett élete van, és iszonyat féltékeny rád, hogy te elötted még ott az élet, és az boldogítaná ha úgy végeznéd mint ö.



Amiben igaza van, hogy nem vagy külömb mint más. De a többiek is pont mind mind különlegesek egyenként, csak mindenki más miatt...


Amit tanácsolok, hogy minél elöbb költözz el és állj a saját lábadra, megfogod tapasztalni, hogy mennyi minden van benned, mennyi mindenre képes vagy, es mennyi ember fog szeretni téged. Ha teheted esetleg külföldre menjél, hogy minél távolabb essél az anyukádtól.

Amit még tudnod kell, hogy anyukád nem egyedi eset, és rengeteg szülö teszi ezt akaratlanúl a gyerekével, de ez akkor is számodra nagyon rossz.

2018. febr. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Nem, nincs igaza. Az ilyen emberek mint ő, károsak a társadalomra. Az én szüleimnél is tapasztaltam ilyet, ahogy idegennél is, de a nővéremmel hasznossá tettük a szüleimet. Ha azt mondja hogy egyik munkahelyen sem állnád meg a helyed, akkor például mondd neki azt hogy oké, akkor ő fog téged eltartani. Aztán ha teher lesz neki, akkor lesz lehetősége meggondolni hogy pozitív emberré változzon-e vagy maradjon kártékony.

A nővéremmel keményen ki szoktuk készíteni a társadalomra káros embereket, akik lehúznak másokat.

2018. febr. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
Irigy és féltékeny,azért mondja h eselyed se legyen többet elérni,el kell felejteni,az ilyen nem anya.. De sajnos sok ilyen lelkisérült fiatal van aki huszon 30 éves korára kb szardarabnak tartja magát,aztán otthon a szülő picsog h a gyerek a nyakán maradt v épp egy luzer,meg annak is tartja magát lelkileg roncs lett,de tett is érte a szülő..
2018. febr. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%
Az én anyám azt mondta tavaly, hogy meg fogok bukni matekból, meg az érettségi se fog sikerülni, illetve egyetemre se fognak felvenni. Most itt vagyok, a 2. félévem kezdtem egyetemen. Ja és azt is mondta, hogy 1x a "kihívó sminkem" miatt fognak megerőszakolni. Az óta barátom is van, és tetszik neki :D... Amúgy anyám élete egyértelműen vak vágányra futott, el is költöztem onnan.
2018. febr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
21%
Milyen szakma? Hány éves vagy?
2018. febr. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha van egy kitűzött célod/elképzelésed az életeddel kapcsolatban és jól érzed magad a bőrödben, akkor ne foglalkozz vele, életképtelenné akar nevelni, csak nem értem, hogy ez miért jó egyes szülőknek.
2018. febr. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

csak nem értem, hogy ez miért jó egyes szülőknek.


Mert igy örökre ott marad az ingyen cseléd,bokszolózsák, lábtörlő kombó.

2018. febr. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!