Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha a 15 éves...

Mit csináljak ha a 15 éves fiam nem akar iskolába járni?

Figyelt kérdés
A fiam egy nagyon jóképességű fiú, és kitűnő tanuló annak ellenére hogy nagyon lusta.Olyan agya van hogy szinte semennyi tanulással a legjobb tanuló az osztályából.Az osztályfőnöke behívott multkor fogadó órára.Közölte velem hogy nagyon mérges a fiamra mert rendszeresen alszik órán, soha nem csinál leckét, minden órán szinte netezik és bármilyen dolgozat van ő egy szünet alatt úgy meg tud anyagokat tanulni hogy csak jó jegyeket szerez.Rendszeresen matekórán egy példán keresztül megért olyan feladatokat amivel mások hetekig küszködnek.A fiam ráadásul iskolai matek és angolversenyt is nyert, szintén ugyan ilyen hozzáállásal.A fiam közölte tegnap hogy magántanuló akar lenni mert a "sok idióta" közé nem akar bejárni és így is unja magát a suliban.Az igazság az, hogy tudom hogy simán az év végi vizsgákat jól lerakná ha hagynám neki ezt, de nem akarom hogy egész nap itthon lustálkodjon.Egyébként az van nálunk hogy a lányom minden nap tanul, takarít és hegedül is, a fiam viszont suli után hazajön és eszik, alszik, mobilozik és ténfereg a lakásban.Ha elveszem a mobilját csak fetreng, sehogy se tudom rávenni hogy csináljon valamit.Mi a megoldás erre?
2018. márc. 14. 11:14
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Talan egy erosebb suliba kellene mennie, ahol kiaknazhatja a kepessegeit.
2018. márc. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
97%

olyan iskolaba kell jaratni, ami megfelel a kepessegeinek. Nem lehetne egy evet atugorva egy magasabb osztalyba tenni?

En megfontolnam amit ker, de azzal a feltetellel hogy nem csak hevereszik otthon, hanem valami hasznosat csinal, pl beletanul a programozasba, olyat tanul ami erdekli, stb.

2018. márc. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Az a megoldás, hogy a képességeinek megfelelő iskolába, képzésre jár. Nyilván unatkozik, ha kitűnő annak ellenére, hogy ezért semmi erőfeszítést sem kell tennie.

Amiből nagyon jó, azzal foglalkozhatna kiemelten is. Ha ennyire jól megy neki, akkor érdemes lenne használnia a tehetségét.

2018. márc. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Jelenleg egy vidéki városban lakunk.Én tavaly szerettem volna ha felmegy Pestre kollégiumba egy erős iskolába de nem akart.Majdnem maximális pontot írt, simán felvették volna.De nem akart és ebben sajnos az apja is egyetértet vele.Tavaly azt mondta hogy nem szeretne a családjától messze menni, nem szeretne kollégiumba menni mert fél.Viszont mostmár hogy eltelt közel egy év, bevallotta hogy csak azért akart itt maradni mert kényelmes így, és csak egy utcára van tőle az iskola.
2018. márc. 14. 11:25
 5/34 anonim ***** válasza:
63%

Én is utáltam suliba járni, mert az anyag 95%-át első elmondásra megértettem, és utána végig unatkoztam 40 percet.


Totál időelbxás volt főleg, hogy SEMMIT nem csinálhattam ez idő alatt, csak ültem és bámultam ki a fejemből.


Színötös voltam szinte nulla tanulással. :)

2018. márc. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
89%

Én megértem, ha nem akar elköltözni a családtól középiskolás korban.

Lehetne magántanuló, és közben valamilyen tantárggyal, tudományággal foglalkozhatna pluszban is. Biztosan van, ami érdekli. Szerintem érdemese lenne foglalkozni vele és fejleszteni.

2018. márc. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
90%
Mindenképpen egy sokkal erősebb suliba kéne beiratni. Így semmi értelme a tiniéveinek.
2018. márc. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
53%

Ha tényleg ennyire jó tanuló akkor jobban lekellene terhelni...

Lányom még sokkal kisebb de ö is unatkozik az iskolában. Holnap lesz a tanitónöjével beszélgetésem, és én szeretném ha nála a mércét még följebb raknák, és több feladatot kapna(habár eddig is csak szorgalmikat hoz haza, mert a sima házikat orán elvégzi...), vagy is nehezebb feladatokat.

Szerintem a fiaddal az történt amitöl én féltem a lányomat, hogy egyszerüen a jó tanulókat hagyják elsorvadni, bele unni, hogy rájuk senki nem figyel mert ök úgy is jók...

2018. márc. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
60%

Én is ilyen voltam, csak engem mellé utált az osztályfőnököm emiatt, meg anyum is folyton cseszegetett emiatt, mert ő azt látta, hogy nem tanulok. Neki a tanulás=magolás nekem az meg nem ment meg felesleges volt szóról szóra bemagolni a könyvet, mikor első olvasásra saját szavammal is megvan az ötös. Nálam az állandó tanulásra kényszerítéssel, csak azt érték el, hogy megutáltam tanulni meg hülyének éreztem magam, hogy nem megy a magolás, közben meg 4,7 volt az átlagom 0 tanulással. Érettségim nekem lett a legjobb az évfolyamban, pedig arra se tanultam szinte semmit.


Ha nem akar menni más suliba akkor beszéljétek meg a tanárral, hogy kapjon valami külön feladatlapot órán, amivel ellehet vagy ilyesmi.

2018. márc. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
68%
Sose értettem miért szúrja a tanár szemét, hogy nem figyel órán a diák HA TUDJA AZ ANYAGOT. Kit érdekel mit csinál, ha a többieket hagyja tanulni? Vicc már, hogy mindig mindenbe bele kell kötni. Inkább örülnél, hogy okos. Jézusom hova jutottunk
2018. márc. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!